Nawigacja

Z historii Galerii "Na piętrze" grudzień 2018 - Luiza Wemberger luty 2018 - Wystawa prac dzieci grudzień 2017 - Wisła w ilustracjach listopad 2017 - Chrzest Polski w ilustracjach marzec 2017 - Jacek Matlakowski luty 2017 - Wszystkie ręce na scenę... luty 2017 - Wystawa prac dzieci listopad 2016 - Józef Wilkoń styczeń 2016 - "Na falach wyobraźni" październik 2015 - Jolanta Marcolla czerwiec 2015 - Artur Gołębiowski kwiecień 2015 - Wanda i Bogusław Orlińscy marzec 2015 - Krystyna Michałowska, Aleksandra Kucharska-Cybuch luty 2015 - Wystawa prac dzieci październik 2014 - "Tam za dworem, za jeziorem..." styczeń 2014 - Wystawa prac dzieci wrzesień 2013 - O Krasnoludkach i o sierotce Marysi listopad 2012 - Pieśń ujdzie cało październik 2012 - Zdzisław Witwicki wrzesień 2012 - Korczak i jego dzieło czerwiec 2012 - Józef Wilkoń

czerwiec 2012 - Józef Wilkoń

Józef Wilkoń – znany i ceniony polski malarz, rzeźbiarz, ilustrator i historyk sztuki – już po raz drugi gości w rozniszewskiej Galerii „Na piętrze”. Prezentowany podczas pierwszej wystawy zwierzyniec do dnia dzisiejszego jest wspominany przez naszych uczniów i absolwentów. Tym razem tematem wystawianych prac są malowane na papierze pejzaże „uchwycone” podczas jazdy samochodem. Widoki złapane w przelocie, posiadają pewną aurę tajemniczości i niedopowiedzenia. Choć odnoszą się do realności – mają w sobie baśniowość ilustracji Wilkonia. Dzieci, odbiorca bardzo uważny, znalazły na kilku pracach ukochane przez Mistrza zwierzęta.

Podczas wernisażu wystawy „Autowidoki” mieliśmy okazję wysłuchać również koncertu akordeonowego naszego absolwenta, ucznia Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Arkadiusza Cholewy. Arek dał iście wirtuozowski popis gry, który zyskał aplauz widowni i samego mistrza Wilkonia.

Miłość do zwierząt przyczyniła się z pewnością do powstania książki „Psie życie”, za którą Józef Wilkoń otrzymał na miesiąc przed wernisażem nagrodę główną 52 Konkursu „Najpiękniejsze Książki Roku 2011”. Podczas dzisiejszego wernisażu artysta zaprezentował książkę dzieciakom. Słuchały i oglądały z zapartym tchem.

Wernisaż zaszczyciło swoją obecnością wielu gości z Warszawy, Warki i Kozienic. Obecni byli m, in. Kazimierz Królik („ojciec” Galerii „Na piętrze”), Jacek Matlakowski i Anna Batte - plastycy wareccy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kozienicach
jako, że wystawa zorganizowana była w ramach projektu Powiat Kozienicki Stolica Kultury Mazowsza 2012. Chyba każdy z obecnych chciał się uwiecznić na fotografii z mistrzem Wilkoniem.

Jak to zawsze bywa po wernisażach w galerii „Na piętrze” wszyscy goście spotykają się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy naszych uczniów. W trakcie spotkania pan Wilkoń obejrzał grafiki dzieci z naszej szkoły, które powstały podczas wizyty w warszawskiej ASP. Kilka z nich zwróciło uwagę artysty.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć