• JESIENNY SPACER PO WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH

          • 26 października, w czwartek, klasy 4-6 pojechały na wycieczkę do warszawy. Głównym celem wyjazdu było Państwowe Muzeum Etnograficzne. Ale korzystając z okazji i ładnej pogody uczniowie odwiedzili Warszawskie Łazienki.

            Park przywitał ich prawdziwie jesienną szatą. Spacer po parkowych alejach, Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie to tylko niektóre z odwiedzonych miejsc. Uczniom najbardziej spodobały się jednak spotkania ze zwierzętami, których w łazienkowskim parku nie brakuje.

          • WYCIECZKOWE WARSZTATY W KIELCACH

          • Uczniowie klasy VII i VIII wyjechali 10 października na dwudniową wycieczkę do Kielc. Pierwszego dnia nasza młodzież odwiedziła Chęciny. Tam, w lokalnym muzeum, mieli okazję odświeżyć sobie wiadomości o polskiej szlachcie, o jej roli w życiu politycznym Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku, o przywilejach i życiu codziennym. W programie znalazło się także zwiedzanie zabytkowej chęcińskiej kamienicy – Niemczówki oraz wizyta w malowniczych ruinach zamku królewskiego.

            Z Chęcin nasi uczniowie pojechali do Kielc, gdzie było umówione spotkanie w siedzibie Polskiego Radia. Najpierw zwiedzili najważniejsze miejsca tej instytucji: pokoje redakcyjne, studio emisyjne, stanowisko realizatora oraz salę koncertową. Potem rozpoczęły się warsztaty. Pracownicy kieleckiego radia podczas dwudniowych, bardzo interesujących zajęć wyjaśniali funkcjonowanie współczesnych mediów elektronicznych i ich wpływ na odbiorców. Zwrócono uwagę na korzyści i zagrożenia, jakie wiążą się z tym nowym zjawiskiem społecznym. Po warsztatach, w drodze do pensjonatu, w którym wycieczka miała nocować, udało się wejść na Łysą Górę i odwiedzić słynny klasztor świętokrzyski. Na drugi dzień, po pysznym śniadaniu, odbyła się druga część warsztatów w Polskim Radiu Kielce, a po nich uczestnicy wycieczki pojechali do kieleckiego Centrum Geoedukacji. W tym nowoczesnym ośrodku edukacyjnym można było zapoznać się z historią geologiczną naszej planety, światem najdawniejszych roślin i zwierząt zapisanych w skamielinach.