Nawigacja

Z historii Galerii "Na piętrze" grudzień 2018 - Luiza Wemberger luty 2018 - Wystawa prac dzieci grudzień 2017 - Wisła w ilustracjach listopad 2017 - Chrzest Polski w ilustracjach marzec 2017 - Jacek Matlakowski luty 2017 - Wszystkie ręce na scenę... luty 2017 - Wystawa prac dzieci listopad 2016 - Józef Wilkoń styczeń 2016 - "Na falach wyobraźni" październik 2015 - Jolanta Marcolla czerwiec 2015 - Artur Gołębiowski kwiecień 2015 - Wanda i Bogusław Orlińscy marzec 2015 - Krystyna Michałowska, Aleksandra Kucharska-Cybuch luty 2015 - Wystawa prac dzieci październik 2014 - "Tam za dworem, za jeziorem..." styczeń 2014 - Wystawa prac dzieci wrzesień 2013 - O Krasnoludkach i o sierotce Marysi listopad 2012 - Pieśń ujdzie cało październik 2012 - Zdzisław Witwicki wrzesień 2012 - Korczak i jego dzieło czerwiec 2012 - Józef Wilkoń

luty 2015 - Wystawa prac dzieci

Zabawa choinkowa to taki moment w życiu naszej szkoły, gdy odwiedza nas wielu gości. A zatem świetna to okazja do prezentacji w szkolnej Galerii "Na piętrze" prac plastycznych naszych uczniów. Taka wystawa została przygotowana i w tym roku.

Na wystawie znalazły się zarówno prace wykonane podczas szkolnych lekcji plastyki, jak też i te specjalnie malowane, rysowane, wyklejane czy wydrapywane na tę okoliczność. Wyboru dokonali pani Małgorzata Kościńska - nauczycielka plastyki i pan Jacek Matlakowski - artysta plastyk z Warki, "dobry duch" naszej Galerii.

Tradycją wystawy prac dzieci jest plebiscyt, podczas którego wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybierają pracę, która im najbardziej się podoba. Tak też było i tym razem. Wyniki plebiscytu były dość zaskakujące bo jak okazało się po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów laureatów było nie troje, a sześcioro - przyznano trzy miejsca trzecie, dwa drugie i jedno pierwsze. Nagrody zostały wręczone w sobotę, 7 lutego' tuż po premierze Teatr-zyku Figiel-ek. I miejsce zdobyła uczennica klasy czwartej Julka Galbarczyk. Tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie z roku ubiegłego. Dwa drugie miejsca zdobyli Mateusz Bobrowski z klasy czwartej i Karolina Kucharska z klasy szóstej. Na pozycji trzeciej uplasowali się: Dominik Bocian z klasy czwartej oraz dwoje szóstoklasistów - Wiktoria Kowalska i Sebastian Walencik. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnictwa dla wszystkich uczniów, których prace znalazły sie na wystawie wszyscy udali się do Galerii "Na piętrze" gdzie mogli obejrzeć dzieła młodych artystów. Wszyscy podkreślali staranność prac, ich znakomitą kompozycję i kolorystykę, a przede wszystkim pomysłowość autorów i różnorodność stosowanych przez nich technik. Wśród zwiedzających wystawę gości udało się nam wypatrzeć pomysłodawcę i założyciela Galerii pana Kazimierza Królika. Aż wierzyć się nie chce, że Galeria funkcjonuje już prawie piętnaście lat!

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie
    Rozniszew 29, 26-910 Magnuszew
  • (+48) 62-19-005

Galerie zdjęć