Nauczanie zdalne
klasa 7
MATEMATYKA
Zdalne nauczanie matematyki przenosimy od środy, 25 marca, do dziennika Librus Synergia. Kolejnych lekcji szukamy w module zadania domowe po zalogowaniu się na konto ucznia.
A tutaj znajdziecie lekcje zamieszczane dotychczas na naszej szkolnej stronie www:matematyka-16.03.pdf matematyka-17.03.pdf matematyka_7-18.03.pdf matematyka_7-20.03.pdf
Jeśli chcecie czegoś więcej polecam stronę https://szaloneliczby.pl/ i zakładkę dla klasy siódmej.
Tomasz Dymek
Język polski 24.03.2020 r.
Drodzy Siódmoklasiści!
Dziś nadal pracujecie nad tematem: Wypowiedzenie wielokrotnie złożone. Przeczytajcie uważnie zasady stawiania przecinka w wypowiedzeniu wielokrotnie złożonym [strona 233 w podręczniku]. Następnie wykonajcie ćwiczenia: 6a) i 7 ze strony 234 podręcznika oraz 5 i 6 ze strony 44 w zeszycie ćwiczeń.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Doradztwo zawodowe
Drodzy Uczniowie,
czy pamiętacie "Bajkę o czterech królewiczach"? Zapamiętaliście, jaki typ temperamentu pasował do Was?
Obejrzyjcie krótki filmik jako podsumowanie naszych rozważań dotyczących temperamentu: https://www.youtube.com/watch?v=ahK1hY4oEnA
Język polski 23.03.2020 r.
Drodzy Siódmoklasiści!
Dziś nadal pracujecie nad tematem: Wypowiedzenie wielokrotnie złożone. Spróbujcie wykonać ćwiczenia: 1, 2 i 3 ze strony 42 Waszego zeszytu ćwiczeń.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Język polski 20.03.2020 r.
Drodzy Uczniowie!
Na piątek proponuję spotkanie z ekranizacjami lektur. Do wyboru macie na przykład:
- TVP Kultura - godz. 16:15 Lektura na ekranie – „Mały Książę” ,
- https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909 - „Quo vadis”, „Syzyfowe prace”, „Bajki robotów”,
- https://ninateka.pl/film/zemsta-lidia-zamkow - „Zemsta”.
Miłego oglądania!
Anna Owczarczyk
Język angielski 20.03.2020r.
Mam świadomość, że część z Was nie jest w stanie sama opanować nowego materiału, jakim jest I okres warunkowy. Proszę Was o zalogowanie się na stronę wydawnictwa i miarę możliwości robić ćwiczenia z wcześniejszych rozdziałów, w ramach utrwalania materiału. Kod dostępu jest na okładce ćwiczeniówki. Trzymajcie się ! Piętek
Język polski 19.03.2020 r.
Drodzy Siódmoklasiści!
Dziś kontynuujemy temat: Wypowiedzenie wielokrotnie złożone. Spróbujcie wykonać ćwiczenia: 1, 2 i 3 ze stron 232-233 Waszego podręcznika.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Język angielski
Proszę powtórzyć czasy przyszłe. Ćwiczenia dotyczące zagadnienia znajdują się na stronie wydawnictwa, a kod dostępu znajduje się w zeszycie ćwiczeń. Proszę również opanować leksykę dotyczącą sportu i phrasal verbs, które ćwiczyliśmy na ostatnich zajęciach.
INFORMATYKA
19.03.2020_Zadania_z_informatyki_kl.VII.pdf
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
Ćwiczenie interaktywne dla dzieci uczęszczających na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne ale nie tylko, pozostali uczniowie, również mogą skorzystać. W tym tygodniu przypomnijcie sobie część mowy – rzeczownik i rozwiążcie quiz Znajdź rzeczownik, który znajdziecie pod linkiem:
https://wordwall.net/pl/resource/462947/polski/znajd%C5%BA-rzeczownik.
MUZYKA
Temat:Twórczość Fryderyka Chopina-utrwalenie wiadomości.
Podręcznik 105-113.
Ćwiczenie 1str.105.
Wysłuchajcie jeszcze raz najważniejszych utworów Fryderyka Chopina zaproponowanych w podręczniku.
Język polski 18.03.2020 r.
Drodzy Siódmoklasiści!
Szkoda, że zaledwie 8 osób (Dziękuję za to Zuzi, Mateuszowi, Mikołajowi, Oskarowi, Kindze T., Kindze W., Paulinie i Michałowi) nadesłało mi wykonane ćwiczenia. Mam nadzieję, że pozostali uczniowie są zdrowi!
A teraz zapiszcie w zeszycie temat: Wypowiedzenie wielokrotnie złożone. Otwórzcie link: https://epodreczniki.pl/a/jak-opisywac-wypowiedzenie-wielokrotnie-zlozone/D41rQ0YbF i postępujcie zgodnie z instrukcjami.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Wychowanie fizyczne
Zachęcam was do skorzystania ze strony "Wychowanie fizyczne w domu"znajdziecie tam fajne ćwiczenia i zabawy do samodzielnego wykonania.Powodzenia.https://wordwall.net/pl resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia.
Plastyka
Proszę o wykonanie 3(dla chętnych 5)kartek świątecznych z materiałów dostępnych w domu bez wpisywania życzeń.Kartki mogą być wykonane w różnych technikach ale z zachowaniem szczególnej staranności.Kartki proszę zchować do oceny.
Język polski 17.03.2020 r.
Drodzy Siódmoklasiści!
Ciekawa jestem, czy udało się Wam wykonać wczorajsze zadanie. Dziś pora to sprawdzić.
Najpierw jednak zapiszcie w zeszycie temat: Natura i wyobraźnia. Potem wpiszcie do zeszytu odpowiedzi do zadań -1, 5, 6, 7 ze strony 213 z podręcznika. Te same odpowiedzi zamieście w wiadomościach do mnie w dzienniku elektronicznym.
Powodzenia!
Anna Owczarczyk
Biologia , 17.03.2020r.
Witam, przesyłam Wam link do samodzielnej pracy dotyczący oddychania. Znajdziecie tu wiele ciekawych informacji, myślę że część z nich już znacie.
https://epodreczniki.pl/a/oddychanie/D1BvWZlaa
Biologia, 20.03.2020r.
Witam , dzisiaj przymnicie sobie jaka jest rola układu oddechowgo, jego budowę i funkcje. Wykonajcie również chociaż niektóre doświadczenia. Część z nich wykonywaliśmy na lekcji.
https://epodreczniki.pl/a/uklad-oddechowy-i-jego-funkcje/DpduCQG5g
Biologia, 24.03.2020r.
Pozostajemy dalej przy układzie oddechowym. Dzisiaj powtórzycie sobie i zarazem przypomnicie jak należy dbać o układ oddechowy, jakie występują choroby układu oddechowego.
https://epodreczniki.pl/a/profilaktyka-chorob-ukladu-oddechowego/DNN5ltUvz
https://opracowania.pl/opracowania/biologia/oddychanie,oid,1341,higiena-ukladu-oddechowego.
Rozwiążcie ćwiczenie i prześlijcie przez dziennik do następnej lekcji, czyli do piątku.
mechanizm_wymiany_gazowej.docx.
HISTORIA
Zadania do samodzielnej pracy
- Powtórz i utrwal wiadomości z lekcji: Ziemie polskie przed powstaniem styczniowym.
- Wykonaj pisemnie w zeszycie przedmiotowym ćwiczenia z podręcznika ze str. 115 oraz przygotuj ustne odpowiedzi na pytania do tekstu źródłowego ze str. 113.
- Wpisz do zeszytu temat: Powstanie styczniowe ze str. 116 podręcznika oraz zagadnienia: 1. Wybuch powstania, 2. Przebieg powstania, Powstańcy styczniowi, 4. Upadek powstania.
- Przeczytaj uważnie materiał z podręcznika str. 116 – 121 i opracuj ćwiczenia ze str. 121. Jedno wybrane ćwiczenie proszę wykonać pisemnie zapisują je w zeszycie przedmiotowym.
- Przygotuj ustną odpowiedź na pytania do tekstu źródłowego ze str. 117, do mapki ze str. 120 i do pytań z infografiki ze str. 119. Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń ze stron: 64 – 6
- Dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiadomości z tego tematu odsyłam na karty e-podręcznika. Wystarczy otworzyć hiperłącze klikając na podany niżej link.
https://epodreczniki.pl/a/bic-sie-czy-nie-bic/DSi47ouWP
Znajdziecie tam obszerny materiał powtórkowy dotyczący historii Polski pod zaborami od czasów napoleońskich przez powstanie listopadowe aż do powstania styczniowego. Do Waszej dyspozycji będzie tam wiele bardzo ciekawych informacji, map, ilustracji oraz pytań, które wzbogacą i pomogą utrwalić wiadomości.
Polecam także obejrzenie filmu, który powstał na podstawie komiksu opowiadającym o W. Kononowiczu i jego powstańczym oddziale walczącym na naszym terenie w 1863 r.
„Nadzieja, męstwo i śmierć – powstańcza wiosna oddziału Kononowicza”
https://komiks.ovh/nadzieja-mestwo-i-smierc-powstancza-wiosna-oddzialu-kononowicza/
W przyszłym tygodniu prześlę kolejne polecenia do samodzielnego opracowania.
Życzę przyjemnej i efektywnej pracy!
Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego!
Pozdrawiam.
Leszek Owczarczyk
Geografia
Zapraszam do nauczania zdalnego.
16.03 (poniedziałek) Proszę zapoznać się z załącznikiem Energetyka.docx i wykonać zadania w nim zamieszczone.
18.03 (środa) Proszę zapoznać się z załącznikiem Gospodarka_morska.docx i wykonać zadania w nim zamieszczone.
23.03 (poniedziałek) Zadania do wykonania w załączniku Powtorzenie_wiadomosci(4).docx
Elżbieta Kwiatkowska
Drodzy Siódmoklasiści!
Czas wrócić do codziennych obowiązków i zakosztować przyjemności samodzielnej nauki języka polskiego.
Zacznijcie od strony 207 Waszego podręcznika i przeczytajcie powtórnie informację o podróży Adama Mickiewicza na Krym. Następnie zapoznajcie się z treścią wiersza Stepy akermańskie (podręcznik - strona 212). Później spróbujcie wykonać ćwiczenia ze strony 212.
Wiele odpowiedzi znajdziecie w wykładzie z cyklu Wiedza z wami zamieszczonym tu:
https://www.youtube.com/watch?v=J5hL3IybBnU
Życzę owocnej pracy.
Anna Owczarczyk
24.03.2020r.
język angielski
No cóż, musimy jednak wziąć First conditional. Przesyłam Wam link. Myślę, że wyda Wam się prosty. W razie pytań proszę pisać na librusie. https://www.youtube.com/watch?v=Z8YXoEDIRuY
Również w podręczniku w ćw. 4 na str. 64 znajdziecie informacje o okresie warunkowym First conditional. Zróbcie w zeszycie ćwiczeń zadanie 1,2,3 ze str. 56. Wykonując zadania, zawsze musicie patrzeć gdzie znajduje się if, unless, when Po tych zwrotach używamy czasu present simple, a w drugiej części will.