• Międzynarodowy Dzień Ziemi
     • Międzynarodowy Dzień Ziemi

     •  

       

      Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22. kwietnia. Po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. 

      Wspieranie środowiska oraz uczenie się o nim jest możliwe również w czasie koronawirusa. Organizacje ekologiczne udostępniają wiele materiałów edukacyjnych oraz tłumaczą, jak dbać o to każdego dnia. To akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
      Co roku w szkołach podczas specjalnie zorganizowanych zajęć uczniowie wychodzili na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczali wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj były to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowano wspólne sadzenie drzew. Wiele stowarzyszeń na całym świecie organizowało także różne manifestacje, konferencje czy pokazy. 

      Uczniowie naszej szkoły udowodnili. że działania proekologiczne można prowadzić również w trudnym czasie pandemii. Wzięli sprawy w swoje ręce i indywidualnie, bądź z rodzeństwem zabrali się za sprzątanie swojego najbliższego otoczenia oraz za sadzenie drzew i krzewów. Działania niektórych z nich możemy obejrzeć na przesłanych zdjęciach.

      Dziękujemy tym wszystkim naszym uczniom, którzy czynnie świętowali w tym roku Dzień Ziemi.

       

     • Komunikat o wynikach rekrutacji

     •  

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie informuje, że w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 wpłynęło:

      16 wniosków o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej oraz 40 wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

      Komisja Rekrutacyjna postanawia, że na rok szkolny 2020/2021 do klasy pierwszej oraz dwóch oddziałów przedszkolnych zostają przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci.