• Ważny list

     • Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

      Szanowni Państwo,

      Dyrektorzy i Nauczyciele,

      Uczniowie i Rodzice,

       

      wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

      Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,
      w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

      Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

      Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem
      i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

      Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach
      i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

      Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując
      je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

      Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja,
      w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
      i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

      Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

      Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym,
      aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

      Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Dariusz Piontkowski

      Minister Edukacji Narodowej

       

    • Egzamin pod specjalnym nadzorem...
     • Egzamin pod specjalnym nadzorem...

     •  

       

      Ósmoklasiści doczekali się wreszcie swojego egzaminu po szkole podstawowej. Tak jak we wszystkich polskich podstawówkach przez trzy dni mierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną egzamin różnił się od zeszłorocznego. Maseczki ochronne, płyn dezynfekujący na powitanie i również na powitanie mierzenie temperatury. Na szczęście reszta tzn. arkusze egzaminacyjne wyglądały tak, jak powinny wyglądać - są na coronawirusa odporne. Uczniowie też stawili się w komplecie i wyglądali całkiem zdrowo, podwyższonej temperatury nie stwierdzono u nikogo.

      Czy zadnia zaskoczyły naszych uczniów? Trudno powiedzieć. Podczas lekcji języka polskiego pani Ania zachęcała do czytania lektur. To na nich w głównej mierze opierają się zwykle egzaminacyjne pytania. "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza zaskoczyć nie powinno. Na środowym egzaminie z matematyki też nie zabrakło zadań "pewniaków" - twierdzenie Pitagorasa, działania na potęgach i pierwiastkach czy równania to tematy, których należało się spodziewać. Nie inaczej było też na dzisiejszym egzaminie z języka angielskiego.

      Na wyniki przyjdzie nam trochę poczekać, miejmy nadzieję, że będą one dla naszych tegorocznych absolwentów zadowalające i pomogą w dostaniu się do wymarzonej szkoły.

       

    • ARTYSTYCZNE WAKACJE w naszej szkole
     • ARTYSTYCZNE WAKACJE w naszej szkole

     •  

       

      Drodzy Uczniowie, specjalna dla Was i  wyjątkowa propozycja udziału w ARTYSTYCZNYCH WAKACJACH organizowanych w naszej szkole.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rysowania i malowania do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Studio Rysunku OZ
      W ciągu tygodnia uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności rysunkowe i malarskie.

      W sobotę 25 lipca w godzinach 10:00- 12:30 - Zapraszamy na Rysunkowy Dzień Otwarty.
      Podczas zajęć dzieci poznają jak poprawnie uchwycić na pracy przestrzeń, proporcje, światłocień oraz różnorodną fakturę.
      Wstęp bezpłatny, zapisy telefonicznie.

      O poniedziałku 27 lipca do piątku  31 lipca, w godz. 10.00- 13.00 zapraszamy na zajęcia.
      Podczas tego artystycznego tygodnia poznacie podstawy rysunku. Nauczycie się jak wykonywać proste linie bez użycia linijki. Dowiecie się czym jest perspektywa i jak zastosować ją w rysunku?
      Dowiecie się, czym są proporcje, nauczycie się poprawnie je odmierzać. Jak narysować poprawnie światłocień, jak zaprojektować kompozycję? Jak narysować człowieka, żeby go naprawdę przypominał? Jak narysować zwierzę, ukazując jego cechy? Samochód? Nic trudnego. Wszystko pokażemy i wytłumaczymy :)

      Koszt tygodniowych zajęć: 350 zł.
      Koszt pojedynczych zajęć 75 zł. 

      Więcej informacji  oraz zapisy pod numerem telefonu: 733 070 393.

      Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:  https://studiorysunkuoz.pl/  

      Do zobaczenia!

      Studio Rysunku OZ

       

       

    • Wakacje z projektem "Cztery Pory Roku"
     • Wakacje z projektem "Cztery Pory Roku"

     •  

       

      „Cztery Pory Roku ” to projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum  Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności, mieszkańców, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych w formie wolontariatu w działania na rzecz rozwiązywania problemów 175 dzieci i młodzieży, zamieszkujących teren powiatu kozienickiego w okresie od 1 maja 2019 r. do 31 października 2020 r.

      Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie  Wesołe Słoneczka z Cecylówki  we współpracy z gminami: Magnuszew i Głowaczów.

      W czasie wakacji w dniach 1-15 lipca w Szkole Podstawowej w Rozniszewie oraz  w ZSiPO w Magnuszewie będzie kontynuowana realizacja projektu. Dla uczniów – uczestników projektu zostaną zorganizowane i przeprowadzone warsztaty rękodzielnicze. Sztuki plastyczne i rękodzielnicze doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i postawy otwarcia na świat. Ich podstawą są przeróżne działania przynoszące dziecku radość poprzez kontakt z różnorodnym materiałem oraz proces tworzenia, a w nim: oglądanie, dotykanie, itp. Tworząc pracę autor wyraża samego siebie, okazuje uczucia, wykazuje inicjatywę, rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabiera także umiejętności radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji projektu. Staje się samodzielny. Proces twórczego myślenia wyrabia w nim potrzebę koncentracji i skupienia. Na zajęciach z rękodzieła młody twórca będzie miał możliwość poznania i nauczenia się wykorzystywania rozmaitych, nowych technik. Podczas zajęć z rzeźby i filcowania ( 8 godzin na grupę ) uczestnicy  zdobędą nową wiedzę i cenne doświadczenie, ale też będą doskonale bawić się w gronie rówieśników. Spotkania będą  świetną okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji.

      Drugim rodzajem zajęć będą warsztaty kulinarne . Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach, polegających na przygotowywaniu tradycyjnych potraw. Z pomocą wolontariuszek, dzieci poznają tajniki i przepisy pysznych lokalnych przysmaków, by potem w wesołej atmosferze oddać się przyjemności degustowania. Jednym z głównych celów warsztatów, jest współpraca wielopokoleniowa, żeby dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda przyrządzanie potraw i wysiłek, jaki trzeba w to włożyć.  Udział w warsztatach będzie świetnym sposobem za zagospodarowanie wolnego, wakacyjnego czasu, okazja do wspólnych spotkań i dobrej zabawy.

      Serdecznie zapraszamy.

    • Wakacyjny obóz
     • Wakacyjny obóz

     •  

       

      Wakacje zaczynamy od wyjazdu na obóz.

      Uczestnicy projektu „Cztery Pory Roku” już w pierwszych dniach wakacji, po długim czasie spędzonym w domu w związku z sytuacją pandemiczną, przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa, będą mieli zorganizowany wyjazd na kilkudniowy obóz. Uczniowie naszej szkoły  pod opieką p. Małgorzaty K. i p. Anny Ch.  w niedzielę 28 czerwca wyjadą do pięknie położonego ośrodka w Popowie-Letnisku. W ciągu trzech dni będą mieć zorganizowane zajęcia edukacyjno-historyczne, wychowawcze, kulturalne i rekreacyjne. Aktywne formy spędzenia wolnego czasu, pobyt w atrakcyjnym pod względem turystycznym i przyrodniczym regionie,  pozwolą na dobry odpoczynek i  będą udanym początkiem tegorocznych , zasłużonych wakacji.

       Informacje o ośrodku na stronie internetowej http://www.caritaspopowo.pl/o-nas