• WAŻNA INFORMACJA

     • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

      1. Od  24 października na terenie całego kraju obowiązują obostrzeniami i zasady określone dla czerwonej strefy.
      2. Na czas określony od dnia 24 października 2020r. do dnia 8 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
       i uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną.
      3. Przedszkola, oddziały przedszkolne i klasy I-III szkoły podstawowej ( I etap edukacyjny) funkcjonują w tym czasie bez zmian.
      4. Bez zmian funkcjonuje dowożenie i dożywianie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III.
      5. W systemie stacjonarnym funkcjonuje biblioteka szkolna oraz organizowane są zajęcia świetlicowe.
      6. W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku istnieje obowiązek  przemieszczania się dzieci do 16 roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy.
      7. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będzie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
      8. Szczegółowe informacje na temat zasad organizacji  zdalnego nauczania w naszej szkole zostaną zamieszczone w e-dzienniku.

      Podstawa prawna:.

      Art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389, poz. 1830, poz. 1859 i poz. 1870)

       

    • Miłe podziękowania
     • Miłe podziękowania

     •  

       

      Miło nam donieść, że Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie otrzymała certyfikat uczestnictwa w 27. Akcji Sprzątanie świata - "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W certyfiakcje zawarte zostały podziękowania za udział naszej społeczności szkolnej w tym szczytnym przedsięwzięciu.

      Dziękujemy.

       

    • Jeszcze o wystawie: Karol Wojtyła. Narodziny
     • Jeszcze o wystawie: Karol Wojtyła. Narodziny

     •  

       

      Jak niektórzy pewnie pamiętają, w maju bieżącego roku, nasza szkoła współorganizatorem wystawy “Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Wystawa prezentowana była w Kościele Parafialnym w Rozniszewie jako, że szkoła funkcjonowała w tym okresie zdalnie. 

      W tym miesiącu otrzymaliśmy informację, że od niedawna wystawa dostępna jest także w wersji online w ramach międzynarodowego projektu GoogleArt&Culture:  Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” . 

      Jednocześnie, za pośrednictwem naszej strony www, zespół Centrum Myśli Jana Pawła II chciałby poinformować, że na portalu JP2online.pl dostępny jest już kolejny, siódmy i ostatni rozdział Multimedialnego Biogramu Jana Pawła II, poświęcony w całości konklawe 1978 r. Na biogram składają się nowoczesne grafiki, animacje, nieznane dotąd dokumenty i zdjęcia, materiały filmowe i fragmenty nagrań, co czyni z biogramu doskonałe i atrakcyjne narzędzie edukacyjne dla nauczycieli i katechetów. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z bogatych zasobów zebranych na portalu https://jp2online.pl/.  Korzystając z okazji zachęcamy Państwa do śledzenia Centrum Myśli Jana Pawła II w mediach społecznościowych:

       https://www.facebook.com/  

      https://www.instagram.com/centrumjp2/ 

       

     • Dzień Nauczyciela... on line

     •  


      Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowywują swoim pedagogom programy słowno-muzyczne okraszone zyczeniami i podziękowaniami. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju spowodowała przeniesienie występów przedszkolaków i uczniów ze szkolnej sceny na szkolną stronę www. Obejrzyjcie!

      Filmowe życzenia pomogła przygotować pani Iwona Kuźnia. 3 i 4 - latki przygotowały panie Justyna Słomska i Ewa Kościelnik.

       

    • "Program dla szkół" - owoce, warzywa i mleko w szkole
     • "Program dla szkół" - owoce, warzywa i mleko w szkole

     •  

       

      Szkoła Podstawowa w Rozniszewie uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzyw oraz mleko i produkty mleczne.

      W związku z tym prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami udziału dzieci w programie -

       Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf.

       

       

       

    • Przerwa na czytanie
     • Przerwa na czytanie

     •  

       

      Nasza szkoła zgłosiła się się do I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Cieszymy się bardzo, że w tym trudnym czasie będziemy częścią wielkiego czytelniczego wydarzenia. Tegoroczna akcja może odbywać się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej, zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.

      Do pobicia jest ostatni rekord, który wyniósł 158 809 osób czytających na przerwie (991 placówek w Polsce i 14 za granicą).

      Wkrótce poinformujemy o szczegółach przebiegu akcji w naszej placówce. Wszystkich uczniówzachęcamy do czynnego udziału.

       

     • Pod biało-czerwoną

     •  

       

      Projekt „Pod biało-czerwoną”, realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Nasza szkoła również stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

      Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też informujemy naszych uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

      Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

      Zachęcamy gorąco wszystkich do oddania swojego głosu.