• Nowe komputery w Szkole Podstawowej w Rozniszewie

     •  

       

      Dzięki grantowi z programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, do Szkoły Podstawowej w Rozniszewie kupiono sprzęt komputerowy.

      Otrzymane środki pozwoliły na zakupu siedmiu komputerów przenośnych wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz urządzeni wielofunkcyjnego. Sprzęt trafił do szkoły tuż przed końcem roku. Laptopy będą wykorzystywane przez uczniów w czasie pandemii, natomiast po powrocie do zajęć stacjonarnych poprawią komfort i jakość nauczania w szkolnej pracowni językowej.

      Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Magnuszew PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice-Miłosna. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodnieji centralnej Polski oraz niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.

      Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

       

       

     • Świąteczne życzenia

     •  

       

      A do życzeń od Pani Dyrektor dołączają się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły -

      Zdrowych i Wesołych Świąt!!!

       

    • 7. Mikołajkowy Konkurs Recytatorski
     • 7. Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

     •  

       

      Jak co roku w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Była to już VII edycja. Tym razem ze względu na panującą pandemię w nieco zmienionej formie. Przedszkolaki i dzieci z zerówki prezentowały swoje wiersze tradycyjnie w szkole. Natomiast w klasach I-III konkurs odbył się w formie zdalnej. Wszystkie dzieci w tym dniu były ubrane w mikołajkowe stroje. Dzieci w szkole spotkała duża niespodzianka, bowiem odwiedził ich ważny gość, sam Święty Mikołaj, który przysłuchiwał się recytacji, a potem wręczył dzieciom prezenty. Wszyscy pięknie występowali i wszyscy dostali nagrody za udział w konkursie.

      Zdaniem jury w grupie Rozniszewskie Iskierki na wyróżnienie za piękną recytację zasłużyli: Jaś Żołędziewski, Zosia Donica oraz Dawid Lewandowski. W zerówce najpiękniej recytowali: Ola Lewandowska, Hania Kuźniak i Czarek Walencik.

      W klasie I wszyscy wspaniale się zaprezentowali i trudno było wyłonić zwycięzcę. W klasie II doskonale deklamowali: Małgosia Sobieraj, Madzia Frączek i Marta Rebiś. W klasie III najpiękniej zinterpretowali wiersz o Mikołaju: Patrycja Cwyl, Kuba Rokita, Dominik Matuszewski i Bartek Miśkiewicz.

       

    • Przerwa na czytanie
     • Przerwa na czytanie

     •  

       

       

      W dniu 23.10.2020 r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskiej Akcji: ,, Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po lekturę w czasie wolnym.

      Tego dnia w czasie przerw chętni uczniowie oddali się przyjemności czytania. Starsi koledzy odwiedzili naszych młodszych uczniów i przeczytali im wybrane przez siebie fragmenty książek.​​​​​​​