• "Tusz do paki"
     • "Tusz do paki"

     •  

       

      Nasza szkoła przystąpiła właśnie do akcji ekologicznej TUSZ DO PAKI, której beneficjentem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Zadaniem uczniów jest przyniesienie do szkoły zużytych tuszów z drukarek atramentowych (tzw. kartridży) i wrzucenie ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu, a uzyskane środki finansowe pozwolą na zakup karmy dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

      Dlaczego uważamy, że warto wziąć udział w tej akcji? Po pierwsze chronimy środowisko przed zanieczyszczeniami i przyczyniamy się do zmniejszania wysypisk śmieci. Po drugie realnie wpływamy na zmniejszenie zużycia surowców nieodnawialnych (np. ropy naftowej). Po trzecie pozbywamy się kłopotliwego odpadu, którego nie można wrzucać do zwykłego śmietnika. Po czwarte zmniejszamy ilość energochłonnych procesów produkcyjnych. Po piąte przyłączamy się do akcji dokarmiania zwierząt w schroniskach, która w naszej szkole ma już kilkuletnią tradycję. I wreszcie po szóste uczymy się postaw proekologicznych i empatii.

      Jeżeli masz w domu drukarkę atramentową lub ma ją ktoś z Twojej rodziny lub znajomych, przynieś zużyty kartridż do szkoły. Uwaga: kartridż atramentowy, a nie toner z drukarki laserowej!


    • Walentynki online
     • Walentynki online

     •  

       

      Tradycja walentynkowa w naszej szkole nakazywała umieszczenie skrzynki na Walentynki. Każdy mógł do niej wrzucić swoją karteczkę czy kartkę pomysłowo ozdobioną, zawierającą życzenia dla bliskiej osoby lub po prostu dla kogoś, kogo się lubi. Czasy pandemii uniemożliwiły tę formę świętowania Walentynek. Jednak zdalne nauczanie pokazało nam całkiem sporo sposobów na zrobienie tego online.

      Rada Uczniów i jej opiekunka, pani Ania Chołuj, zrobili to za pomocą popularnej i często wykorzystywanej przy zdalnym nauczaniu aplikacji Padlet. Za pośrednictwem Teams’ów przewodniczący samorządów klasowych przekazali swoim koleżankom i kolegom link do naszego, szkolnego Walentynkowego Padleta, gdzie każdy może zamieścić swoje życzenia. Pojawiło się ich już tam całkiem sporo, a myślimy, że będzie ich coraz więcej – Walentynki dopiero jutro!

       

    • Bal karnawałowy u przedszkolaków
     • Bal karnawałowy u przedszkolaków

     •  

       

      W czasie karnawału odbywają się bale i u nas również taki bal się odbył. W tłusty czwartek, 11 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych zamieniły się w piękne księżniczki, kolorowe motylki, groźne smoki oraz w dzielnych strażaków i policjantów. Tradycyjnie musiało też być przedstawienie. I było. Spektakl pt. „Czerwony Kapturek” przygotowały i przedstawiły, zaskoczonym dzieciom nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

      Po przedstawieniu przyszedł czas na zabawę, którą poprowadzili uczniowie klasy trzeciej. W pięknie udekorowanych przez rodziców salach rozpoczął się bal. Najpierw przedszkolaki zaprezentowały swoje fantastyczne stroje podczas pokazu mody balowej na czerwonym dywanie. Potem były zabawy integracyjne i oczywiście dyskoteka. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Wszyscy świetnie się bawili!

       

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka
     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     •  

       

      Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym nietypowym roku szkolnym nie zabrakło naszych pierwszoklasistów w kolejnej, dwunastej już edycji akcji Akademia Bezpiecznego Puchatka.  

      Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 2,5 mln uczniów.  

      Po przeprowadzonych w szkole zajęciach dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Zawierał on 10 pytań, na które musieli odpowiedzieć i nasi pierwszoklasiści. 

      Właśnie otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w XII edycji programu wraz z życzeniami sukcesów w dalszej edukacji w zakresie bezpieczeństwa oraz zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka. Pewnie skorzystamy!

       

    • Jesteśmy "Szkołą w Chmurze"!!!
     • Jesteśmy "Szkołą w Chmurze"!!!

     •  

       

      Miło nam donieść, że nasza placówka otrzymała tytuł “Szkoła w Chmurze Microsoft”. Certyfikat pozwalający na używanie tej nazwy wraz z serdecznymi gratulacjami otrzymaliśmy od firmy Microsoft. 

      Tytuł jest przyznawany szkołom bazującym na technologii Microsoft, jednocześnie integrującym nowe modele uczenia się i nauczania oraz sposoby komunikacji i współpracy między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Znaleźliśmy się w gronie szkół przygotowujących uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii w każdym etapie edukacji. 

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły korzystają z usługi Office 365, w szczególności z aplikacji Teams ułatwiającej prowadzenie nauki w systemie zdalnym. Czujemy się zobowiązani tym tytułem do dalszego podnoszenie naszych kompetencji cyfrowych również w przyszłości i w nauczaniu stacjonarnym, do którego mamy nadzieję rychło powrócić. 

      Oto otrzymany od Microsoftu dyplom.

      W naszej szkole wkrótce zawiśnie błękitna tablica “Szkoła w Chmurze Microsoft”. Dziękujemy!

       

    • Wreszcie zima!
     • Wreszcie zima!

     •  

       

      W końcu mamy prawdziwą zimę! Aura była przepiękna, dlatego lekcje wychowania fizycznego w klasie II i III odbyły się na świeżym powietrzu . Uczniowie nie mogli odmówić sobie tej przyjemności i wykorzystali długo wyczekiwany śnieg do zabaw. Powstały piękne bałwany i duże kule, które z wielkim poświęceniem dzieci toczyły, nie zabrakło jazdy na sankach i rzucania śnieżkami.

      Uczniowie nie zapomnieli o ptakach i wywiesili dla nich pokarm w naszym szkolnym parku.

      Wszyscy bawili się wspaniale i żałowali że lekcja trwa tylko 45 minut.