• CO ROBIĆ W FERIE?

     • Zaczęły się ferie zimowe. Postanowiliśmy przedstawić kilka propozycji ich spędzenia. Może warto z nich skorzystać.

     • OSTATNI DZIEŃ PRZED FERIAMI

     • Ostatni dzień przed zasłużonymi feriami był wyjątkowy i pełen magii dzięki niezwykłemu spektaklowi, jakim zaszczycił nas Narodowy Teatr Edukacji.

      Przenieśliśmy się do fantastycznej krainy pełnej barw, uśmiechów i muzyki - Brzechwolandii! Ta magiczna kraina jest miejscem, gdzie można zapomnieć o wszelkich zmartwieniach i przenieść się w świat marzeń.

      Brzechwolandia nie tylko bawiła nas swoim widowiskiem, ale również przyniosła cenne nauki.

      A to jeszcze nie koniec emocji! Po magicznym spektaklu "Brzechwolandia", uczniowie wzięli udział w pełnym uroku przeglądzie kolęd i pastorałek. Przedszkolaki, zerówka oraz klasy I-IV przygotowały się z ogromnym zaangażowaniem, prezentując swoje piękne utwory.

      Niech radość dźwięków i śpiewu niesie się w sercach każdego z nas, tworząc niezapomniane chwile pełne magii świąt. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, które dodatkowo uświetniły ten niezwykły dzień przed feriami.

      Wspólnie stworzyliśmy atmosferę pełną magii, śmiechu i wspólnego świętowania. Życzymy wszystkim wspaniałych ferii, pełnych radosnych chwil z rodziną i przyjaciółmi! Do zobaczenia po przerwie z jeszcze większym entuzjazmem i gotowością do nowych wyzwań!

     • FINAŁ AKCJI "GÓRA GROSZA"

     • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

      Wspólnymi siłami zebraliśmy: 977, 41 zł. Tak przedstawiały się zbiórki w poszczególnych klasach:

      Przedszkole 63,75 zł

      Zerówka 75,80 zł

      Klasa 1 42,94 zł

      Klasa 2 105,82 zł

      Klasa 3 100 zł

      Klasa 4 118,01 zł

      Klasa 5 124,80 zł

      Klasa 6 190,60 zł

      Klasa 7 155,69 zł

      Klasa 8 ... może lepiej przemilczmy tę kwotę.

      Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy!

     • WSPANIAŁE JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły, z okazji Bożego Narodzenia nasza społeczność została oczarowana niezwykłym przedstawieniem ukazującym biblijną historię w zupełnie nietradycyjnym ujęciu.

      Przedstawienie przygotowane zostało jako "niebiańsko – piekielna rozgrywka", w której niebo i piekło zawirowały, gdy zbliżało się Boże Narodzenie. Anielska i diabelska narada przyniosły dreszcz emocji, gdy oba obozy rozpoczęły walkę o ważne informacje, władzę i kołyskę Dzieciątka.

      W centrum wydarzeń znaleźli się Lucyfer, próbujący przeszkodzić w narodzeniu Pana, oraz Archanioł, pragnący rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Rywalizacja dobra ze złem ukazała nam, że dobro i miłość to najważniejsze wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu.

      Mieszkańcy nieba, próbując zaradzić smutkom Archanioła, stawili czoła diabelskim intrygom. Pomysłowi doradcy i świetni pomocnicy towarzyszyli zarówno aniołom, jak i diabłom w tej epickiej walce.

      Mimo usilnych starań diabłów, które próbowały zakłócić świętowanie Bożego Narodzenia, niebo zwyciężyło z zakuszeniami piekła. Pojedynek zakończył się 1:0 dla nieba, a dobro triumfowało nad złem.

      Spektakularna gra młodych aktorów, profesjonalny scenariusz, dobrana muzyka – wszystko to trafiło do serc zarówno młodszych, jak i bardziej wymagających widzów. Bożonarodzeniowy spektakl, oparty na biblijnej historii, wzbogacony o elementy radosnego humoru, niosący przesłanie o miłości, dzieleniu się dobrem i szacunku, zachwycił nas wszystkich.

      "Rywalizacja aniołów (Nieba) z diabłami (Piekłem) zakończyła się wynikiem 1:0. Ale pamiętajmy, że mecz na Ziemi ciągle trwa, a bramek do strzelenia jest jeszcze wiele..." – bo walka dobra ze złem trwa nieustannie.

      Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym magicznym wydarzeniu! Niech te Jasełka przypominają nam o uniwersalnych wartościach każdego dnia.

     • ZAPROSZENIE

     • Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do obejrzenia przedstawienia jasełkowego w naszej szkole. Przyjdźcie do nas w niedzielę, 7 stycznia, na godzinę 10:15. Będzie śwątecznie i wesoło.