• WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

     • Bardzo wczesnym rankiem w środę, 22 maja, pięćdziesięcioosobowa grupa naszych uczniów wraz z nauczycielkami - opiekunkami wyruszyła na wycieczkę do Zakopanego. Jednak nie udali się tam od razu, w planie pierwszego dnia ekspedycji był Park Rozrywki Energylandia w zatorze. Spędzone tam kilka godzin na długo pozostanie w pamięci naszych wycieczkowiczów. Dawka ekstremalnych emocji z pewnością wystarczy na kilka tygodni. Pełni wrażeń dopiero póżnym popołudniem dotarli do Zakopanego, a raczej Kościeliska gdzie w pensjonacie Harnaś miel zarezerwowane noclegi.

      Drugiego dnia wycieczki, w czwartek, skąpani w deszczu i zmęczeni młodzi turyści poznali smak górskiej wędrówki, spacerując urokliwą Doliną Kościeliską. Wrócili jednak nasyceni solidną dawką wiedzy na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego, którą przekazał nam przewodnik, a górskie powietrze dodało im energii do podziwiania przepięknej, zabytkowej architektury Zakopanego. 

      Pogoda ostatniego dnia wyprawy była dla naszych wycieczkowiczów łaskawsza. Z samego rana wyjechali z Kościeliska i udali się do Zakopanego, gdzie spotkali się z przewodnikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przyjemnym spacerem przemierzyli Drogę pod Reglami, by następnie podziwiać Dolinę Białego. W drodze powrotnej wzięliśmy udział w zajęciach terenowych. Ostatnim punktem dzisiejszej wyprawy był Tatrzański Park Edukacyjny, gdzie mogli poobserwować wiele gatunków zwierząt występujących w Tatrach, a także pooglądać pod mikroskopami nasze przyrodnicze znaleziska. Potem długi, bo ośmiogodzinny powró do Rozniszewa i nareszcie spokojna noc we własnym łóżku.

     • WARSZTATY CHARYTATYWNE DLA LILIANKI

     • Za nami warsztaty charytatywne tworzenia upominków dla mam. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas, a także najmłodsi z oddziału przedszkolnego i zerowego.

      Wytworem dziecięcych rąk są przepiękne bransoletki i drewniane kwiatuszki, które powstały przy ogromnym zaangażowaniu dzieci, w przemiłej atmosferze.

      Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że niemal wszyscy uczniowie i wychowawcy tak chętnie wzięli udział w akcji przeprowadzonej przez p. Agatę Janowską-Wachnik, co jest dowodem na rozumienie idei pomocy drugiemu człowiekowi. Głównym celem tego działania jest finansowe wsparcie leczenia 3-letniej Lilianki, kuzynki naszych uczniów, która zmaga się z chorobą nowotworową - neuroblastomą. Po zakończeniu leczenia w Polsce konieczne będzie podanie kosztownej szczepionki uniemożliwiającej nawrót choroby.

      Udział w warsztatach był na pewno dla uczniów lekcją empatii. Dodatkowo upominki trafią do mam. Przyjemnie było popatrzeć, jak dzieci skrupulatnie dobierały kolory i kolejność koralików tak, żeby trafiły w gust swoich ukochanych mam.

      Nie sposób nie wspomnieć o pomocy koleżeńskiej zorganizowanej przez starszych uczniów pomagających najmłodszym przy nawlekaniu niesfornych koralików i zawiązywaniu delikatnych żyłek. Była to okazja do integracji całej społeczności uczniowskiej.

      Podsumowanie akcji na rzecz Lilianki nastąpi po szkolnym kiermaszu czwartoklasistów, który odbędzie się 28 maja. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i zachęcamy do dalszego zaangażowania się w pomoc.

     • STACJA GALAXY. BEZPIECZNE MIEJSCE W SIECI.

     • Jako szkoła bierzemy udział w tworzonym przez firmę Samsung programie mającym na celu pomoc w zdobyciu wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, rozwijaniu kompetencji cyfrowych oraz kształtowania dobrych nawyków i uważności wobec tego co robimy w Internecie. Program skierowany jest do trzech grup, odbiorców: uczniów, rodziców i nauczycieli.

      W ramach realizacji programu nauczyciele brali udział w warsztatach prowadzonych przez trenera cyfrowego, z uczniami realizowane są scenariusze zajęć przygotowane przez profesjonalistów w tej dziedzinie, dla rodziców zorganizowano spotkanie z edukatorką MSCDN w Radomiu, którego temat brzmiał: ,,Fonoholizm i siecioholizm wśród dzieci i młodzieży - rozpoznawanie, profilaktyka, terapia. Wyzwania dla szkolnej profilaktyki e-uzależnień".

      Szkoła przystąpiła również do konkursu, którego celem było przygotowanie, realizacja i udokumentowanie oryginalnej aktywności edukacyjnej realizującej cele programu, angażując przy tym: uczniów, rodziców i nauczycieli.

      Kto jak nie 3 klasa mógł podjąć się tego wyzwania?! Rozprawili się ze smartfonem, oskarżając go o fonoholizm. Efekty naszej pracy możecie obejrzeć TUTAJ.

      Dziękujemy Pani Marzenie Kowalskiej za możliwość skorzystania z sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy i Miasta Magnuszew.

     • Z WIZYTĄ W GRÓJECKIEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

     • W piątek, 10 maja dzieci z oddziału "0" wybrały się do filii Biblioteki Psychologiczno-Pedagogicznej znajdującej się w Grójcu.

      Na miejscu pani Bożena Podlasek oprowadziła nas po bibliotece i opowiedziała o księgozbiorze oraz o pracy bibliotekarza. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Jakie zawody znamy", podczas których zapoznały się z zawodem policjanta. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie i ciekawie spędzony czas.

      W drodze powrotnej wykorzystaliśmy ładną pogodę i spędziliśmy trochę czasu na placu zabaw w Warce, a na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy lodziarnię, gdzie hitem okazały się nie tyle lody co granity

      Do szkoły wróciliśmy w dobrych humorach i z kolorowymi językami