• PRZEDŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

     • Ostatni przed Świętami Bożego Narodzenia dzień nauki szkolnej przebiega zawsze w świątecdnikom.znej atmosferze. Na korytarzach szkoły słychać śpiewane podczas klasowych spotkań wigilijnych kolędy, czuć zapach pierników i mandarynek. Cała szkolna społeczność zebrała się na sali gimnastycznej, bo tam klasy szósta i siódma zaprosiły wszystkich na spotkanie z tradycją wiejskich kolędników. Uczniowie tych klas pod okiem pana Leszka przygotowali spektakl poświęcony kolędnikom.

      Inscenizacja zrealizowana została według oryginalnego, dziewiętnastowiecznego scenariusza. Barwne postacie aniołów, króla Heroda, jego dworzan i żołnierzy pojawiły się na naszej szkolnej scenie aby przypomnieć historię Narodzenia Chrystusa. Największy aplauz oglądających wywołało pojawienie się na scenie Diabła, Turka i Śmierci. Po spektaklu dyrektor Szkoły Pani Agnieszka i ksiądz Wojciech złożyli wszyskim obecnym ciepłe, świąteczne życzenia, do których i my się dołączamy - WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

     • CHOINKOWE WARSZTATY DRUGOKLASISTÓW

     • W przedświąteczny poniedziałek klasa druga uczestniczyła w "choinkowych warsztatach", podczas których dzieci wykonały Bożonarodzeniowe drzewka. Każde dziecko samo przygotowało niezbędne do wykonania choinek materiały: stelaż, gałązki drzew iglastych, ozdoby, bombki i lampki choinkowe. Zajęcia poprowadziła mama Hani pani Wioleta. Pomagały jej w tym wychowawczyni i mama Wiktora.

      Dzieci były zachwycone zajęciami, z zapałem pracowały i wykonały piękne drzewka. Już dziś umówiliśmy się na kolejne świąteczne warsztaty, tym razem przed Wielkanocą.

     • ŚWIĄTECZNE STROIKI

     • Takie piękne, oryginalne stroiki na coroczny, świąteczny Kiermasz przygotowały nasze mamy z Rady Rodziców. Serdeczne słowa podziękowania dla Pani Wiolety, Pani Joanny, Pani Mileny, Pani Justyny.

     • PIERNIKOWE SZALEŃSTWA PRZEDSZKOLAKÓW

     • Od jakiegoś czasu w szkole roznosi się zapach zwiasujący nadejście Świąt Bożego narodzenia. To oczywiście zapach pierników przygotowywanych zwykle na tę okazję. Nasze Dzielne Zuchy z oddziału przedszkolnego też postanowiły zmierzyć się z wypiekiem tych słodkich, świątecznych specjałów.

      Przedszkolaki przygotowały się jak zwykle bardzo profesjonalnie. Fartuszki, kucharskie czapki, wałki, foremki i składniki do przygotowania świątecznych pierniczków poszły w ruch. A jakiś czas potem... znajomy zapach rozszedł się po szkole. To znaczy, że dzieciom pierniczki się udały!

     • IX MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI

     • W tym roku już po raz 9. odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Biorą w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III. Chętnych jest zawsze wielu,  jest to udział dobrowolny i cieszy nas takie zainteresowanie konkursem.   Najchętniej prezentują swoje umiejętności recytatorskie przedszkolaki, jest ich zazwyczaj znacząco więcej niż uczniów z klas starszych. Dla takiego malucha  występ przed tak dużą publicznością jest dużym wyzwaniem.  O wiele trudniej wystąpić przed kolegami niż nauczyć się wiersza.

      Jak zawsze wszyscy zaprezentowali się pięknie. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w konkursie i słodkie drobiazgi od pani Zosi Marczak, która zawsze pamięta o Mikołajkach. Recytatorzy, którzy najpiękniej zaprezentowali się w swojej grupie wiekowej zostali uhonorowani nagrodą książkową. Oto lista tegorocznych zwycięzców:

      Oddział przedszkolny 3 – 4 latki: Marysia Przepiórka, Ksawery Kowacki, Marcel Frączek.

      Oddział  przedszkolny 5-6 latki: Dawid Lewandowski, Oliwia Janczur, Mikołaj Frączek.

      Klasa I: Mikołaj Sobieraj, Anna Matysiak, Ksawery Ciostek.

      Klasa II: Aleksandra Lewandowska, Hanna Kuźniak, Róża Gwardys.

      Klasa III: Justyna Marek, Julia Bogucka, Weronika Częścik.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości też tak chętnie będą uczestniczyć w różnych konkursach recytatorskich.

      Klasa druga zaprezentowała swoje wiersze w konkursie w najmniejszym składzie, ale jako klasa zaprezentowała wiersz „Prezent dla Mikołaja” oraz zabawę ruchową do piosenki  „Jingle Bells”. Zakończenie konkursu było wesołe, radosne i bardzo kolorowe, co można zobaczyć na filmiku na FB.

      Do zobaczenia za rok na 10. jubileuszowym konkursie!

     • KONKURS RECYTATORSKI "PATRIOTYCZNE STROFY"

     • Konkurs recytatorski "Patriotyczne strofy" to już nasza szkolna trdycja. W przeddzień Święta Niepodległości kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły stanęło w szranki scenicznej rywalizacji. Dzieci przygotowały na tę okazję wiersze poświęcone naszej Ojczyźnie, znanym i wielkim Polakom, historycznym wydarzeniom. Jak to na konkursach bywa jedni poradzili sobie bardzo dobrze, niektórzy mniej udanie, chociażby z powodu tremy.

      Konkursowe jury bacznie śledziło poczynania występujących i skrzętnie notowało swoje spostrzeżenia. Wkrótce odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

     • SZKOŁA DO HYMNU 2022

     • 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 hymn narodowy wybrzmiał w blisko 20,5 tys. (20 434) szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Do tegorocznej akcji przystąpiło ponad 4 mln uczniów (4 152 960) i blisko 400 tys. nauczycieli (396 495). Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli znaszej szkoły.

      Spotkaliśmy się w Galerii "Na piętrze", wszystkie klasy i oddziały przedszkolne. Szczególnie po najmłodszych członkach szkolnej społeczności widać było ogromne przejęcię tym wydarzeniem. Wszak niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Białe bluzki i koszule, specjalnie na tę okazję przygotowane kotyliony - wszystko to nadawało uroczystego i patriotycznego charakteru spotkania. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zgromadzeni odśpiewli pełną wersję polskiego hymnu narodowego. Był to jeden z punktów obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w naszej szkole.

     • PATRIOTYCZNE DYKTANDO

     • Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Szkolne Dyktando Niepodległościowe. Młodsi uczniowie zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi w tekście, którego tematem była „Rota” Marii Konopnickiej, natomiast uczniowie starszych klas pracowali z tekstem poświęconym niepodległej edukacji.

      Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Zaszczytne tytuły Mistrzów Ortografii    zdobyli: Julia z klasy IV, Oliwia z klasy VI, Karol z klasy VII. Gratulujemy!