• SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

     • Dzisiaj mieliśmy okazję być częścią niezwykłego spektaklu bożonarodzeniowego, który został przygotowany przez utalentowanych uczniów z klasy szóstej. Ich występ nie tylko dostarczył nam wspaniałych wrażeń artystycznych, ale również przypomniał nam o głębokim przesłaniu, które towarzyszy Bożemu Narodzeniu.

      Historia o narodzinach Zbawiciela, który przyszedł na świat, by pokonać zło, była sercem spektaklu. Ta historia o nadziei, miłości i zwycięstwie dobra nad złem dotarła do serc wszystkich obecnych. Widząc zaangażowanie uczniów, ich pasję i determinację, czuliśmy, że każdy moment tego spektaklu był nacechowany głębokim przesłaniem o wyborze właściwej drogi.

      Po spektaklu przyszedł czas na świąteczne życzenia. Składali je Pani dyrektor Agnieszka Suska i ksiądz proboszcz Wojciech Celuch. My się do nich dołączamy i wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • CHARYTATYWNY KIERMASZ CZWARTOKLASISTÓW

     • Za nami wtorkowy kiermasz, na który czwartoklasiści wraz z rodzicami pod okiem wychowawczyni przygotowali mnóstwo słodkości w postaci pierniczków, pączków, rogalików, babeczek, faworków oraz innych pyszności. Dużym powodzeniem cieszyła się też przygotowana przez uczniów lemoniada, a maszyna do robienia waty cukrowej nie miała szans wystygnąć nawet na chwilę.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kiermasz, a zwłaszcza Uczniom naszej szkoły tak chętnie sięgającym po domowe łakocie. Dzięki tej akcji wesprzemy szczytny cel kwotą 906 zł, przekazując ją na leczenie p. Justyny.

      Pomaganie to czynienia dobra. Pomaganie przynosi radość i satysfakcję. "Pomagając innym, pomagamy też sobie." Oby te słowa stały się siłą napędową do kolejnych akcji wolontariackich.

     • POLSCY KOMPOZYTORZY W HOLLYWOOD

     • 14 grudnia uczniowie z klasy VII i VIII udali się z wizytą do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowane w przestrzeni wystawy: „Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”.

      Wystawa, z którą zapoznała się rozniszewska młodzież to opowieść o muzyce powstałej do wielu hollywoodzkich superprodukcji filmowych i ich twórcach: Bronisława Kapera, Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Kilara i Jana A.P. Kaczmarka. Gospodarzem spotkania i przewodnikiem po wystawie był Karol Kucharski – kurator wystawy, historyk pracujący od lat w wareckim muzeum.

     • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASIE TRZECIEJ

     • W szkole już wyraźnie daje się odczuć nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. A to po korytarzu przebiegnie jakiś Mikołaj, a to w powietrzu unosi się zapach pierniczków czy wreszcie słychać próby Jasełek prowadzone przez panią katechetkę z klasą szóstą. Wczoraj klasa ósma przygotowywała świąteczne choinki, na oknach pojawiają się świąteczne dekoracje. Dziś trzecioklasiści wraz ze swoimi mamami przygotowywali Bożonarodzeniowe wianki.

      Oczywiście odbywało się to pod czujnym okiem pani Wiolety, która takie warsztaty poprowadziła już nie pierwszy raz. Sami oceńcie efekty pracy uczniów klasy trzeciej oglądając dołączone zdjęcia.

     • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

     • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się specjalne warsztaty świąteczne. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności naszych uczniów i rodziców mieliśmy okazję tworzyć piękne stroiki świąteczne

      Ale to nie wszystko!

      Pragniemy Was zaprosić na charytatywny kiermasz, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę przed naszym kościołem parafialnym. Kupując stroik na kiermaszu, możecie wesprzeć leczenie Pani Justyny. To wspaniała okazja, aby wprowadzić magię świąt do swojego domu i jednocześnie czynić dobro dla drugiego człowieka. Każdy zakup przyczyni się do dalszego leczenia Pani Justyny i pomoże jej odzyskać zdrowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc.

     • MIKOŁAJKOWA MAGIA W MALOWANEJ ZAGRODZIE

     • Dziś nasze przedszkolaki i zerówkowicze przeżyły niezapomnianą przygodę w magicznej Malowanej Zagrodzie!

      Rano ruszyliśmy w pełnym składzie, gotowi na zimową przygodę pełną śmiechu i radości. Na miejscu czekała na nas prawdziwa oaza agroturystyczna - Malowana Zagroda!

      Pierwszym punktem programu była zimowa przejażdżka po malowniczym gospodarstwie. Dzieci okiełznały zimowy wiatr i z uśmiechem na twarzach podziwiały bajkowe pejzaże.

      Ale to jeszcze nie koniec! Nasi mali artyści wzięli się do pracy i ubrali choinkę dla zwierząt. A potem przyszła pora na karmienie zagrodowych mieszkańców - chwilę radości i uśmiechu podczas dzielenia się smakołykami z futrzanymi przyjaciółmi!

      Nasi mali kucharze mieli swoje pięć minut! Własnoręcznie przygotowali pyszne pierogi, dzieląc się wspaniałymi chwilami pełnymi śmiechu i mąki na nosach!

      Świąteczne stroiki wyrastały jak zaczarowane! Dzieci własnoręcznie zrobiły piękne ozdoby, pełne świątecznej magii, które potem z dumą prezentowały!

      Wszystko to pod okiem samego Świętego Mikołaja, który pojawił się niespodziewanie, obdarowując nasze dzieci uśmiechem i słodyczami!

      Na koniec, dzieci tańczyły przy rytmach skocznej muzyki, uwolnione od wszelkich zimowych chłodów.

      Dzień pełen uśmiechów, radości i magii Świąt! Dziękujemy Malowanej Zagrodzie za niezapomniane przeżycia, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych maluchów!

     • 10. MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI

     • Już dziesięcioletnią tradycję ma Mikołajkowy Konkurs Recytatorski przeprowadzany w naszej szkole co roku w dniu 6 grudnia. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Zainteresowanie konkursem jest bardzo duże, więc bierze w nim udział wielu uczestników. Tak było i tym razem.

      Konkurs ma swoją niepowtarzalną atmosferę, dekoracje, stroje uczestników i widzów. Daje to nam wszystkim prawdziwy przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Recytowane wiersze są tematycznie związane z mikołajową tradycją. Dla recytatorów przygotowano wiele nagród i jak widać na zdjęciach każdy uczestnik zostaje czymś obdarowany. Czekamy już na 11-stą edycję konkursu.

     • MIKOŁAJKI W KLASIE CZWARTEJ

     • Dzisiejszy dzień był dla czwartoklasistów wyjątkowy. Postanowili uczcić imieniny Świętego Mikołaja w sposób szczególny. Zaczęli od tradycyjnego obdarowywania się podarunkami, ale również życzliwościami. Świąteczny nastrój podkreślały ich okolicznościowe stroje - dużo czerwieni i mikołajowe czapki. Radosne świętowanie przedłużyło się i na lekcję matematyki. Szkoda, że nie można przedłużać tego dalej. Ale już za rok, 6 grudnia, ...

     • W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • W poniedziałek 4 grudnia drugoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z pomieszczeniem, dostępnym dla nich księgozbiorem, a przede wszystkim zainteresowanie książką. Odwiedzających powitała bibliotekarka pani Anna Owczarczyk, która na początku opowiedziała o miejscu pełnym książek oraz zaproponowała dzieciom spacer po bibliotece. Niektórzy byli zaskoczeni ogromną liczbą książek. Następnie uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz rozmawiali o konieczności szanowania książek. Dowiedzieli się również, że w tym miejscu funkcjonuje również czytelnia, gdzie przyjemnie i w ciszy można spędzić przerwę przeglądając czasopisma dla najmłodszych ,na przykład „Świerszczyk” . ​​​​​​​

      Wreszcie uczniowie mieli okazję do samodzielnego wypożyczenia pierwszej książki. Nie było to łatwe zadanie. Jedni wybierali zgodnie z zainteresowaniem, inni zwracali uwagę na okładkę, a jeszcze inni na ilość tekstu do przeczytania. Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia oraz oficjalne pasowanie na czytelnika zakończone rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Drugoklasistów serdecznie zachęcamy do czytania książek, czerpania z nich wiedzy oraz życzymy wspaniałych przygód z bohaterami lektur.

     • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

     • Andrzejki w szkole? Jak najbardziej! Wspólne tańce, wróżby i niezapomniana zabawa z klasą!

      Tegoroc zny wieczór andrzejkowy w naszej szkole przygotowała Rada Uczniów we współpracy z klasą piątą. Plakaty zapraszające do udziału w nim wisiały na szkolnych korytarzach już od tygodnia. Piątoklasiści zadbali o przygotowanie sali andrzejkowych wróżb. Nie zabrakło tam oczywiście tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza w celu podpatrzenia przyszłości. Nie wiemy jakie znaczenie miało to, że był to jeden z kluczy do gabinetu Pani Dyrektor. Zabawę taneczną poprowadili Ernest, Kuba i Kacper z klasy siódmej, ale play listę opracowała Zosia z klasy piątej. Tu yeż nie zabrakło tanecznych zabaw: tańca z krzesełkami, limbo czy tańca z balonikami. Dziewczynki zadbały również o przygotowanie kawiarenki z własnoręcznie przygotowanymi słodkościami, a do pamiątkowych zdjęć na ściance dał się namówić nawet Pan Tomek. Jednym zdaniem zabawa była udana.

     • FINAŁ AKCJI "DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM"

     • Nasze paczki dotarły do organizatorów akcji: Dzieci pomagają dzieciom Oto wiadomość jaką otrzymaliśmy:

      Szanowni Państwo !

      Przesyłamy serdeczne podziękowania za udział w akcji "Dzieci pomagają Dzieciom". Wszystkie otrzymane przez Państwa podarki przekażemy do dwóch szpitali, do których jedziemy w przyszłym tygodniu: Instytut Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie w dniu 6 grudnia oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w dniu 5 grudnia. Cieszymy się, że akcja "Dzieci pomagają Dzieciom" spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem.Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania .

      Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

      My również dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do akcji. Szczególnie aktywni byli najmłodsi nasi wychowankowie oraz ich rodzice.  Dobro wraca ze zdwojoną siłą!