• WAŻNA INFORMACJA

     • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

      1. Od  24 października na terenie całego kraju obowiązują obostrzeniami i zasady określone dla czerwonej strefy.
      2. Na czas określony od dnia 24 października 2020r. do dnia 8 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
       i uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną.
      3. Przedszkola, oddziały przedszkolne i klasy I-III szkoły podstawowej ( I etap edukacyjny) funkcjonują w tym czasie bez zmian.
      4. Bez zmian funkcjonuje dowożenie i dożywianie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III.
      5. W systemie stacjonarnym funkcjonuje biblioteka szkolna oraz organizowane są zajęcia świetlicowe.
      6. W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku istnieje obowiązek  przemieszczania się dzieci do 16 roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy.
      7. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będzie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
      8. Szczegółowe informacje na temat zasad organizacji  zdalnego nauczania w naszej szkole zostaną zamieszczone w e-dzienniku.

      Podstawa prawna:.

      Art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389, poz. 1830, poz. 1859 i poz. 1870)

       

    • Miłe podziękowania
     • Miłe podziękowania

     •  

       

      Miło nam donieść, że Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie otrzymała certyfikat uczestnictwa w 27. Akcji Sprzątanie świata - "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W certyfiakcje zawarte zostały podziękowania za udział naszej społeczności szkolnej w tym szczytnym przedsięwzięciu.

      Dziękujemy.

       

    • Jeszcze o wystawie: Karol Wojtyła. Narodziny
     • Jeszcze o wystawie: Karol Wojtyła. Narodziny

     •  

       

      Jak niektórzy pewnie pamiętają, w maju bieżącego roku, nasza szkoła współorganizatorem wystawy “Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Wystawa prezentowana była w Kościele Parafialnym w Rozniszewie jako, że szkoła funkcjonowała w tym okresie zdalnie. 

      W tym miesiącu otrzymaliśmy informację, że od niedawna wystawa dostępna jest także w wersji online w ramach międzynarodowego projektu GoogleArt&Culture:  Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” . 

      Jednocześnie, za pośrednictwem naszej strony www, zespół Centrum Myśli Jana Pawła II chciałby poinformować, że na portalu JP2online.pl dostępny jest już kolejny, siódmy i ostatni rozdział Multimedialnego Biogramu Jana Pawła II, poświęcony w całości konklawe 1978 r. Na biogram składają się nowoczesne grafiki, animacje, nieznane dotąd dokumenty i zdjęcia, materiały filmowe i fragmenty nagrań, co czyni z biogramu doskonałe i atrakcyjne narzędzie edukacyjne dla nauczycieli i katechetów. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z bogatych zasobów zebranych na portalu https://jp2online.pl/.  Korzystając z okazji zachęcamy Państwa do śledzenia Centrum Myśli Jana Pawła II w mediach społecznościowych:

       https://www.facebook.com/  

      https://www.instagram.com/centrumjp2/ 

       

    • Ślubowanie klasy I-ej
     • Ślubowanie klasy I-ej

     •  

       

      W dniu 16 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Co roku wydarzenie to wzbudza wiele emocji w życiu każdego rozpoczynającego swoją szkolną przygodę ucznia. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa ze względu na sytuację epidemiologiczną z która obecnie przyszło Nam się zmierzyć. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, uroczystość odbyła się w nieco odmienionej formule. Zabrakło obecności pozostałych uczniów szkolnej społeczności, grona pedagogicznego oraz innych gości. Uczniowie nie zmierzyli się zadaniami przygotowanymi przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

      Nie zabrakło natomiast programu artystycznego podczas, którego pierwszoklasiści zaprezentowali swój talent aktorski i wokalny. Podczas wystąpienia uczniowie uroczyście ślubowali, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie i dbać o dobre imię szkoły. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego serdecznym słowem przywitała najmłodszych uczniów i zapewniła pomoc gdy tylko będzie potrzebna. Rodzice zadbali, aby ten wyjątkowy dzień był również słodki, obdarowując dzieci kuferkami ze smakołykami. Z całą pewnością fotorelacja z uroczystości będzie jedyna w swoimi rodzaju, a to za sprawą obecnych na twarzach uczestników wydarzenia maseczek ​​​​​​.

       

     • Dzień Nauczyciela... on line

     •  


      Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowywują swoim pedagogom programy słowno-muzyczne okraszone zyczeniami i podziękowaniami. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju spowodowała przeniesienie występów przedszkolaków i uczniów ze szkolnej sceny na szkolną stronę www. Obejrzyjcie!

      Filmowe życzenia pomogła przygotować pani Iwona Kuźnia. 3 i 4 - latki przygotowały panie Justyna Słomska i Ewa Kościelnik.

       

    • "Program dla szkół" - owoce, warzywa i mleko w szkole
     • "Program dla szkół" - owoce, warzywa i mleko w szkole

     •  

       

      Szkoła Podstawowa w Rozniszewie uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzyw oraz mleko i produkty mleczne.

      W związku z tym prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami udziału dzieci w programie -

       Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf.

       

       

       

    • Przerwa na czytanie
     • Przerwa na czytanie

     •  

       

      Nasza szkoła zgłosiła się się do I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Cieszymy się bardzo, że w tym trudnym czasie będziemy częścią wielkiego czytelniczego wydarzenia. Tegoroczna akcja może odbywać się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej, zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.

      Do pobicia jest ostatni rekord, który wyniósł 158 809 osób czytających na przerwie (991 placówek w Polsce i 14 za granicą).

      Wkrótce poinformujemy o szczegółach przebiegu akcji w naszej placówce. Wszystkich uczniówzachęcamy do czynnego udziału.

       

     • Pod biało-czerwoną

     •  

       

      Projekt „Pod biało-czerwoną”, realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Nasza szkoła również stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

      Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też informujemy naszych uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

      Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

      Zachęcamy gorąco wszystkich do oddania swojego głosu.

       

     • Klub Młodego Programisty

     •  

      Z wielką radością informujemy, że Klub Młodego Programisty online wraca w jesiennej odsłonie! 🤩Już 5 października rozpoczynamy drugą edycję bezpłatnych zajęć z elementami programowania.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki. Spotykamy się co tydzień, o tej samej godzinie przez 10 tygodni:

      • klasy 1-3, godz. 17:00 - 18:00;
      • klasy 4-6, godz. 18:15 - 19:15.

      Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza, dzięki któremu wszystkim, którzy zostawią nam kontakt do siebie, będziemy przypominać o nadchodzących warsztatach, a także przesyłać materiały potrzebne do zajęć.👉👉👉 Formularz

      Jak dołączyć? Wystarczy, że dołączysz bezpośrednio do transmisji Live na Facebooku:👉👉👉 Dołącz do transmisji LIVE! Nie musisz specjalnie zakładać konta na Facebooku, żeby Twoje dziecko mogło wziąć udział w zajęciach – relacja z warsztatów jest dostępna dla wszystkich. Bez logowania! Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w tym spotkaniu, pamiętaj, że nagrania z warsztatów możesz odtworzyć - w dogodnym dla Ciebie czasie - na naszym kanale YouTube i na profilu KMP na FacebookuJeśli wraz ze swoim dzieckiem brałeś udział w pierwszej edycji warsztatów KMP online i zastanawiasz się czy możesz do nas dołączyć jeszcze raz, to odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Jeżeli chcesz przypomnieć sobie zagadnienia, o których mówiliśmy, wybierz tę samą grupę wiekową. Jeśli brałeś udział w warsztatach dla klas 1-3 i czujesz, że chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na zajęcia dla klas 4-6. Wszystkich uczestników, którzy w dalszym ciągu odczuwają niedosyt programistycznej wiedzy, zapraszamy na specjalne warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - #CodeWeek2020! Klub Młodego Programisty w tym roku po raz kolejny połączył siły z #CodeWeek, aby przygotować wyjątkowe warsztaty dla wszystkich – także online! Zapraszamy na nie przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Dołączcie do naszych wydarzeń i wspólnie z dziećmi uczcie się programowania i zgłaszajcie swoje inicjatywy na codeweek.eu! Na koniec jeszcze nagroda dla wytrwałych - w najbliższym czasie planujemy nowe konkursy, w których czekać na Was będą super nagrody! 😍 Bądźcie czujni! Jak wziąć udział? Po prostu dołączcie do naszych warsztatów i czekajcie na zapowiedzi trenerów!

      Więcej informacji: 

      https://klubmlodegoprogramisty.pl/https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

      wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2682072988766749

       

     • Umiem, mogę i chcę więcej

     •  

      PROJEKT UNIJNY REALIZOWANY W GMINIE MAGNUSZEW

      Gmina Magnuszew realizuje projekt pn. ,,Umiem, mogę i chcę więcej- podniesienie jakości nauczania w gminie Magnuszew” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu wsparciem zostaną objęci uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół na terenie gminy Magnuszew. Będą oni mogli skorzystać z dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających. Poza tym do szkolnych pracowni przedmiotowych zakupione zostanie doposażenie oraz pomoce naukowe.
      W placówkach powstaną zaplecza do nauczania metodą eksperymentu, a dzięki doposażeniu pracowni zwiększy się wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.


      W ramach projektu dla 41 nauczycieli zaplanowane zostały szkolenia m.in.: z posługiwania się technikami komputerowymi, wykorzystania metod eksperymentu w nauczaniu, metod zapamiętywania, koncentracji i efektywnego uczenia się.

      Wartość całego projektu to 1 527 814,80 zł w tym dofinansowanie z UE- 1 222 251,84 zł,
      a jego realizacja zaplanowana została do dnia 28-02-2022 r.

      We wszystkich szkołach rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w projekcie, która potrwa do 5 października 2020 r.  Szczegółowych informacji dot. udziału w projekcie udzielają dyrektorzy szkół oraz koordynator projektu w Urzędzie Gminy w Magnuszewie
      48 621-70-25 wew. 208.  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są szkołach,
      w biurze projektu znajdującym się w Urzędzie Gminy Magnuszew w pok. nr 14 (I piętro)
      lub na stronie internetowej gminy
      www.magnuszew.pl. W przypadku pobierania dokumentów ze strony internetowej należy pamiętać o wydruku w wersji w kolorze.

      Wójt Gminy Magnuszew

               Marek Drapała

       
      W naszej szkole zajęcia w ramach projektu rozpoczną się w pierwszych dniach października. Szczegółowy harmonogram zajęć wszystkich grup projektu opublikujemy wkrótce.

       

     • Rusza akcja dożywiania dzieci w szkole

     •  

      Od poniedziałku, 21 września, rozpoczynamy dożywianie dzieci w naszej szkole. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapoznanie się z pismem Urzędu Gminy w Magnuszewie opisującym warunki jakie muszą zostać spełnione by dziecko mogło spożyć w szkole bezpłatny posiłek. Pismo znajdziecie tutaj - Dozywianie_dzieci.pdf .

       

       

       

    • Sprzątniemy swój kawałek Polski
     • Sprzątniemy swój kawałek Polski

     •  

       

      Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania.  Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling.  Tegoroczne Sprzątanie świata - Polska odbywa się więc pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

      Oczywiście nasza szkoła przystępuje do tegorocznej akcji Sprzatanie Świata organizowanej przez Fundację nasza Ziemia. O tym, że warto to zrobić nikt nas nie musi przekonywać, w akcjach tego typu bierzemy udział już od lat.

      Chcesz wiedzeć więcej? Możesz pobrać bezpłatny informator 27. Akcji z którego dowiesz się:

      • Jak dużo plastiku jest w środowisku.
      • Jak każdy z nas może spowolnić inwazję plastiku.
      • W jaki sposób poprawnie segregować odpady z tworzyw sztucznych.

      Pobierz informator - http://naszaziemia.pl/files/ssp-informator2020.pdf .

       

       

    • Zaczynamy nowy rok szkolny
     • Zaczynamy nowy rok szkolny

     •  

       

      1-go września, we wtorek, rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Była to inauguracja zupełnie inna niż te, do których byliśmy od lat przyzwyczajeni. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zrezygnowaliśmy z uroczystego rozpoczęcia  roku szkolnego w dotychczasowej, tradycyjnej formie. Nie odbyła się msza święta w rozniszewskim kościele parafialnym, nie było też spotkania naszej, szkolnej społeczności na sali gimnastycznej. Uczniowie poszczególnych klas i przedszkolaki spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i to o różnych porach. Mogli w nich uczestniczyć również rodzice (jeden rodzic na jednego ucznia), którzy tego dnia mieli możliwość wejścia do budynku szkolnego. Nie było ich jednak zbyt wielu.

      Uczniów, rodziców i nauczycieli obowiązywały podstawowe zasady przestrzegania bezpieczeństwa związanego z  zagrożeniem epidemicznym.

      • Przy wejściu do szkoły należało bezwzględnie zdezynfekować ręce, obowiązkowo zasłonić usta i nos.
      • Na terenie szkoły obowiązywało noszenie maseczek oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

      W czasie spotkań z wychowawcami uczniowie otrzymali podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Przekazane zostały także ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Oby upłynął nam zdrowo i bez nauczania zdalnego.

       

     • #BezpiecznyPowrótDoSzkoły

     •  

       

      #BezpiecznyPowrótDoSzkoły tak został zatytułowany spot informacyjny przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

      W materiale filmowym zostały zawarte istotne informacje dla uczniów, którzy 1 września rozpoczynają naukę w szkołach.  

       W sposób krótki i obrazowy  przedstawiono najważniejsze zasady bezpieczeństwa jakie będą obowiązywać w placówkach oświatowych: dezynfekcja dłoni, obowiązek  zasłaniania ust i nosa podczas kichania, częste mycie rąk, używanie własnych przedmiotów, nie dzielenie się posiłkami.  Złe samopoczucie natychmiast powinno być zgłoszone nauczycielowi.

      Bezpieczny powrót do szkół – dowiedz się więcej:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

      Zapraszamy do obejrzenia i filmu.

       

       

     • Powszechny Spis Rolny 2020

     •  

       

      Rolniku, przygotuj się do spisu!

      Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

      Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

      Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

      Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

      Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

      Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

      Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

      Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

      Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

      Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

      Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

      Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

      Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

      Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

      Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

      Zakres tematyczny formularza spisowego (działy):
      – użytkowanie gruntów;
      – powierzchnia zasiewów;

      – zwierzęta gospodarskie;

      – nawożenie;

      – ochrona roślin;

      – budynki gospodarskie;

      – ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;

      – działalność gospodarcza;

      – struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;

      – aktywność ekonomiczna;

      – chów i hodowla ryb.

      Szczegółowy opis poszczególnych działów: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec#sppb-addon-wrapper-1595423106376  

      WAŻNE! W spisie nie będzie pytań o majątek rolników ani o wysokość dochodów. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią dochody z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.

      Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

       

    • Rysunkowy Dzień Otwarty
     • Rysunkowy Dzień Otwarty

     •  

       

      W sobotę, 25 lipca, odbył się zorganizowany przez Studio Rysunku OZ Rysunkowy Dzień Otwarty. Podczas zajęć, które przy pięknej, letniej pogodzie odbyły się na szkolnym boisku, dzieci uczestniczące w spotkaniu uczyły się jak poprawnie uchwycić na pracy przestrzeń, proporcje, światłocień oraz różnorodną fakturę. Zajęcia prowadziła inicjatorka założenia Studia Rysunku Oz Maria Olizar - Zakrzewska.

      Pani Maria jest z wykształcenia grafikiem i pedagogiem. Ukończyła studia na wydziałach Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych oraz Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przed otwarciem szkoły rysunku uczyła w szkole podstawowej, a następnie prowadziła szkolenia z zakresu sztuk plastycznych dla kadr pedagogicznych na terenie całej Polski. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, które zbiera od przeszło dekady, wykorzystuje w zajęciach artystycznych. Lubi rysować ołówkiem, tuszem i cienkopisami. Najchętniej rysuje przyrodę, architekturę i samochody.

      W zajęciach uczestniczyła spora grupa dzieci spędzających wakacje w okolicach Rozniszewa.

       

    • Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”
     • Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”

     •  

       

      W szkole w Rozniszewie rozpoczęły się artystyczne wakacje. W pierwszych dniach lipca nasi uczniowie - uczestnicy projektu w ramach programu FIO,  mogli rozwijać swoje umiejętności manualne podczas zajęć  z rękodzieła. W poniedziałek 6 lipca odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Zajęcia poprowadził znany rzeźbiarz z Kozienic Pan Józef Kondeja. Rzeźbiarz zaprezentował dzieciom ekspozycje swoich prac. Artysta rzeźbi głównie w lipie, topoli i dębie. Jego prace związane są z ludową religijnością i światem przyrody. W swojej twórczości stale nawiązuje do motywów sakralnych, świata zwierząt, natury i codziennego życia. Do najbardziej rozpoznawalnych należą płaskorzeźby z tematycznymi scenkami rodzajowymi oraz seria ptaków. Jest bardzo aktywnym twórcą, bierze udział w licznych spotkaniach, jarmarkach, piknikach artystycznych, warsztatach dla dzieci czy wystawach oraz plenerach, w tym międzynarodowych. Pan Józef Kondeja należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz do Grupy Twórczej „Vena” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

      Rzeźbiarz przygotował dla uczestników projektu ciekawe zajęcia z użyciem gliny. Dzieci poznały nową, ciekawą technikę z użyciem gliny rzeźbiarskiej do modelowania. Badały jej strukturę, wygniatały, formowały i tworzyły prace według własnego pomysłu. Glina jako plastyczna, niezwykle inspirująca masa, pod czujnym okiem naszego gościa pana Józefa, okazała się świetnym materiałem do stworzenia „małych” dzieł rzeźbiarskich. Panu Józefowi towarzyszyła żona Pani Krystyna Kondeja.

      Drugiego dnia, we wtorek 7 lipca, dzieci poznawały kolejną, nową technikę. Pani Natalia przygotowała zajęcia z filcowania. Filcowanie to technika znana ludzkości od zawsze. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna, gdyż jest stosowana do wyrobu biżuterii oraz przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Filcowanie polega na zbijaniu się luźnych włókien wełny w zwarty materiał – filc. Włókna zaczepiają się jedne o drugie tworząc filc, gdyż umożliwia im to łuseczkowata budowa. Włókna splatają się ze sobą pod wpływem gorącej wody i tarcia (filcowanie na mokro) oraz pod wpływem igieł do filcowania (filcowanie na sucho). Uczestnicy warsztatów zapoznali się z materiałami oraz narzędziami,  używanymi do filcowania na sucho. Dużo dowiedzieli się na temat wełny czesankowe i przyswoili sobie właściwą technikę pracy. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzieli się, jak wykonać od podstaw niewielkie przedmioty z filcu za pomocą igły. Na początku wykonywali elementy do broszki.

      Zdobyli podstawowe  umiejętności wykonywania  ozdób z bardzo popularnego materiału, jakim jest filc.

      Dzięki udziałowi w zajęciach, uczestnicy projektu poznali nowe techniki, rozwijali i doskonalili swoje umiejętności plastyczne. Warsztaty były  okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji. Dziękujemy Panu Józefowi i Pani Natalii za ciekawe zajęcia, możliwość spotkania i podejmowania artystycznych aktywności.

       

    • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
     • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

     •  

       

      Uwaga najmłodsi mieszkańcy wsi! Rozdajemy nagrody!

      Z myślą o Was Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci w wieku 6-16 lat „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

      Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: www.prewencja.krus.gov.pl

      Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl

      TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 30 WRZEŚNIA 2020 R.

      Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 100 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.

      Więcej informacji na stronie www.krus.gov.pl

       

    • Wakacyjny obóz w Popowie
     • Wakacyjny obóz w Popowie

     •  

       

      Rozpoczęcie tegorocznych wakacji było bardzo udane dla uczniów naszej szkoły.
      W dniach 28.06-01.07.2020 wzięli oni udział w obozie organizowanym w ramach projektu FIO ,,Cztery Pory Roku”.

      Po długim czasie spędzonym w domach grupa trzydziestu uczniów wyruszyła ku przygodzie. Miejscem, do którego się udaliśmy był Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas w Popowie-Letnisku.

      Program obozu wypełniony był atrakcyjnymi zajęciami i aktywnościami. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną „Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu”, w czasie których wcielali się w żołnierzy, przechodzili musztrę, rzucali granatami, toczyli wojnę na miecze, poznali różne rodzaje broni, a także dowiedzieli się jak należy bezpiecznie z niej korzystać.

      Kolejnymi bardzo ciekawymi zajęciami w jakich uczestniczyły dzieci były zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów personalnych Fitness Club Palladium Pułtusk pana Pawła i pana Grzegorza, którzy zajęli się rozwijaniem sprawności fizycznej uczniów. Ćwiczenia były wyczerpujące, ale uczniowie wykonywali je z uśmiechami na twarzach.

      Następnym punktem programu były zajęcia taneczne. W trakcie warsztatów uczniowie przygotowali choreografię taneczną w nurcie hip-hopu. To co na pewno zaskoczyło wszystkich, to fakt, że taniec to nie tylko świetna zabawa, ale również wyczerpująca i ciężka praca. Zajęcia taneczne poprowadziła dla uczniów pani Olga Nitkowska-Brejnak, właścicielka Studia Tańca Swag.

      Wakacje rozpoczęły się ciekawie i obiecująco.