• POLSCY KOMPOZYTORZY W HOLLYWOOD

     • 14 grudnia uczniowie z klasy VII i VIII udali się z wizytą do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowane w przestrzeni wystawy: „Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”.

      Wystawa, z którą zapoznała się rozniszewska młodzież to opowieść o muzyce powstałej do wielu hollywoodzkich superprodukcji filmowych i ich twórcach: Bronisława Kapera, Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Kilara i Jana A.P. Kaczmarka. Gospodarzem spotkania i przewodnikiem po wystawie był Karol Kucharski – kurator wystawy, historyk pracujący od lat w wareckim muzeum.

     • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W KLASIE TRZECIEJ

     • W szkole już wyraźnie daje się odczuć nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. A to po korytarzu przebiegnie jakiś Mikołaj, a to w powietrzu unosi się zapach pierniczków czy wreszcie słychać próby Jasełek prowadzone przez panią katechetkę z klasą szóstą. Wczoraj klasa ósma przygotowywała świąteczne choinki, na oknach pojawiają się świąteczne dekoracje. Dziś trzecioklasiści wraz ze swoimi mamami przygotowywali Bożonarodzeniowe wianki.

      Oczywiście odbywało się to pod czujnym okiem pani Wiolety, która takie warsztaty poprowadziła już nie pierwszy raz. Sami oceńcie efekty pracy uczniów klasy trzeciej oglądając dołączone zdjęcia.

     • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

     • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się specjalne warsztaty świąteczne. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności naszych uczniów i rodziców mieliśmy okazję tworzyć piękne stroiki świąteczne

      Ale to nie wszystko!

      Pragniemy Was zaprosić na charytatywny kiermasz, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę przed naszym kościołem parafialnym. Kupując stroik na kiermaszu, możecie wesprzeć leczenie Pani Justyny. To wspaniała okazja, aby wprowadzić magię świąt do swojego domu i jednocześnie czynić dobro dla drugiego człowieka. Każdy zakup przyczyni się do dalszego leczenia Pani Justyny i pomoże jej odzyskać zdrowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc.

     • MIKOŁAJKOWA MAGIA W MALOWANEJ ZAGRODZIE

     • Dziś nasze przedszkolaki i zerówkowicze przeżyły niezapomnianą przygodę w magicznej Malowanej Zagrodzie!

      Rano ruszyliśmy w pełnym składzie, gotowi na zimową przygodę pełną śmiechu i radości. Na miejscu czekała na nas prawdziwa oaza agroturystyczna - Malowana Zagroda!

      Pierwszym punktem programu była zimowa przejażdżka po malowniczym gospodarstwie. Dzieci okiełznały zimowy wiatr i z uśmiechem na twarzach podziwiały bajkowe pejzaże.

      Ale to jeszcze nie koniec! Nasi mali artyści wzięli się do pracy i ubrali choinkę dla zwierząt. A potem przyszła pora na karmienie zagrodowych mieszkańców - chwilę radości i uśmiechu podczas dzielenia się smakołykami z futrzanymi przyjaciółmi!

      Nasi mali kucharze mieli swoje pięć minut! Własnoręcznie przygotowali pyszne pierogi, dzieląc się wspaniałymi chwilami pełnymi śmiechu i mąki na nosach!

      Świąteczne stroiki wyrastały jak zaczarowane! Dzieci własnoręcznie zrobiły piękne ozdoby, pełne świątecznej magii, które potem z dumą prezentowały!

      Wszystko to pod okiem samego Świętego Mikołaja, który pojawił się niespodziewanie, obdarowując nasze dzieci uśmiechem i słodyczami!

      Na koniec, dzieci tańczyły przy rytmach skocznej muzyki, uwolnione od wszelkich zimowych chłodów.

      Dzień pełen uśmiechów, radości i magii Świąt! Dziękujemy Malowanej Zagrodzie za niezapomniane przeżycia, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych maluchów!

     • 10. MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI

     • Już dziesięcioletnią tradycję ma Mikołajkowy Konkurs Recytatorski przeprowadzany w naszej szkole co roku w dniu 6 grudnia. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Zainteresowanie konkursem jest bardzo duże, więc bierze w nim udział wielu uczestników. Tak było i tym razem.

      Konkurs ma swoją niepowtarzalną atmosferę, dekoracje, stroje uczestników i widzów. Daje to nam wszystkim prawdziwy przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Recytowane wiersze są tematycznie związane z mikołajową tradycją. Dla recytatorów przygotowano wiele nagród i jak widać na zdjęciach każdy uczestnik zostaje czymś obdarowany. Czekamy już na 11-stą edycję konkursu.

     • MIKOŁAJKI W KLASIE CZWARTEJ

     • Dzisiejszy dzień był dla czwartoklasistów wyjątkowy. Postanowili uczcić imieniny Świętego Mikołaja w sposób szczególny. Zaczęli od tradycyjnego obdarowywania się podarunkami, ale również życzliwościami. Świąteczny nastrój podkreślały ich okolicznościowe stroje - dużo czerwieni i mikołajowe czapki. Radosne świętowanie przedłużyło się i na lekcję matematyki. Szkoda, że nie można przedłużać tego dalej. Ale już za rok, 6 grudnia, ...

     • W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • W poniedziałek 4 grudnia drugoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z pomieszczeniem, dostępnym dla nich księgozbiorem, a przede wszystkim zainteresowanie książką. Odwiedzających powitała bibliotekarka pani Anna Owczarczyk, która na początku opowiedziała o miejscu pełnym książek oraz zaproponowała dzieciom spacer po bibliotece. Niektórzy byli zaskoczeni ogromną liczbą książek. Następnie uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz rozmawiali o konieczności szanowania książek. Dowiedzieli się również, że w tym miejscu funkcjonuje również czytelnia, gdzie przyjemnie i w ciszy można spędzić przerwę przeglądając czasopisma dla najmłodszych ,na przykład „Świerszczyk” . ​​​​​​​

      Wreszcie uczniowie mieli okazję do samodzielnego wypożyczenia pierwszej książki. Nie było to łatwe zadanie. Jedni wybierali zgodnie z zainteresowaniem, inni zwracali uwagę na okładkę, a jeszcze inni na ilość tekstu do przeczytania. Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia oraz oficjalne pasowanie na czytelnika zakończone rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Drugoklasistów serdecznie zachęcamy do czytania książek, czerpania z nich wiedzy oraz życzymy wspaniałych przygód z bohaterami lektur.

     • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

     • Andrzejki w szkole? Jak najbardziej! Wspólne tańce, wróżby i niezapomniana zabawa z klasą!

      Tegoroc zny wieczór andrzejkowy w naszej szkole przygotowała Rada Uczniów we współpracy z klasą piątą. Plakaty zapraszające do udziału w nim wisiały na szkolnych korytarzach już od tygodnia. Piątoklasiści zadbali o przygotowanie sali andrzejkowych wróżb. Nie zabrakło tam oczywiście tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza w celu podpatrzenia przyszłości. Nie wiemy jakie znaczenie miało to, że był to jeden z kluczy do gabinetu Pani Dyrektor. Zabawę taneczną poprowadili Ernest, Kuba i Kacper z klasy siódmej, ale play listę opracowała Zosia z klasy piątej. Tu yeż nie zabrakło tanecznych zabaw: tańca z krzesełkami, limbo czy tańca z balonikami. Dziewczynki zadbały również o przygotowanie kawiarenki z własnoręcznie przygotowanymi słodkościami, a do pamiątkowych zdjęć na ściance dał się namówić nawet Pan Tomek. Jednym zdaniem zabawa była udana.

     • FINAŁ AKCJI "DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM"

     • Nasze paczki dotarły do organizatorów akcji: Dzieci pomagają dzieciom Oto wiadomość jaką otrzymaliśmy:

      Szanowni Państwo !

      Przesyłamy serdeczne podziękowania za udział w akcji "Dzieci pomagają Dzieciom". Wszystkie otrzymane przez Państwa podarki przekażemy do dwóch szpitali, do których jedziemy w przyszłym tygodniu: Instytut Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie w dniu 6 grudnia oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w dniu 5 grudnia. Cieszymy się, że akcja "Dzieci pomagają Dzieciom" spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem.Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania .

      Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

      My również dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do akcji. Szczególnie aktywni byli najmłodsi nasi wychowankowie oraz ich rodzice.  Dobro wraca ze zdwojoną siłą!

     • ADWENTOWE WIEŃCE - WARSZTATY W ZERÓWCE

     • 27 listopada w naszej szkole można było poczuć już święta. A to wszystko za sprawą warsztatów świątecznych przeprowadzonych przez p. Asię Młynaczyk, w których uczestniczyły dzieci z zerówki wraz z rodzicami. Podczas spotkania przy dźwiękach świątecznych melodii powstały przepiękne wieńce adwentowe. Zarówno rodzice, jak i same dzieci wykazały się ogromną pomysłowością w tworzeniu swoich wienców.

      Czas warsztatów upłynął wszystkim w miłej atmosferze i każdy był dumny z efektów swojej pracy.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • 24 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście głównym bohaterem tego dnia był pluszowy miś, dlatego też obie sale przedszkole zapewniły się pluszakami. Zerówkowicze obchody tego święta zaczęły od stacji zadaniowych, gdzie mieli za zadanie odszyfrować nazwę obchodzonego dnia, później przyszedł czas na zapoznanie wszystkich z maskotkami a następnie na gimnastykę z misiami. Dzięki pluszakom dzieci poćwiczyły orientację przestrzenną oraz wykonali wspaniałą pracę plastyczną, która wcale nie była taka łatw.

      Na koniec porównywaliśmy kto jest większy - Miś Bartek, którego przynieśli Maja i Wiktor czy dzieci. Zdecydowanym zwycięzca tych porównań został Miś Bartek, który zrobil największą furorę tego dnia wśród dzieci.

     • "PIĘKNA I BESTIA"

     • 21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III udali się do CKE w Kozienicach.

      Na miejscu, przenieśliśmy się we wspaniały świat baśniowych wydarzeń. Obejrzeliśmy spektakl muzyczny pt. "Piękna i Bestia", w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego KULTURA.

      "Piękna i Bestia" to spektakl zawierający wszystkie elementy lubiane przez dzieci: śpiew, taniec, niezwykłe postacie, ciekawą scenografię i wciągającą historię.

      Dzieci z przejęciem oglądały występ i podziwiały grę aktorów. Największe emocje wzbudziło pojawienie się na scenie głównego bohatera, Bestii.

      Zakończenie spektaklu przyniosło nam puentę, że miłości zawsze zwycięży.

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • Dziś obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. 21 listopada to dobra okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, pomocni i otwarci.
      Z tej okazji, nie tylko dziś, życzymy wielu życzliwości oraz dobrych uczynków, pełnych pozytywnych emocji.

      W związku z tym w naszej szkole w tym tygodniu odbędą się zajęcia warsztatowe w klasach, propagujące postawę życzliwości wśród uczniów. Zajęcia prowadzi Pani Ania - psycholog szkolny.

     • WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE RECYTATORSKIM I DYKTANDZIE NIEPODLEGŁOŚCIOWYM

     • 20 listopada, w poniedziałek, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom VIII Rozniszewskiego Konkursu Recytatorskiego "Patriotyczne strofy" i XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o histrii". Nagrody i dyplomy wręczały panie Agnieszka Suska - dyrektorka szkoły oraz Anna Owczarczyk i Agata Janowska-Wachnik - nauczycielki języka polskiego.

      W Konkursie "Patriotyczne strofy", w kategorii klas I-III, I miejsce przyznano Aleksandrze Lewandowskiej z klasy trzeciej. Ponadto wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Michalina Misiek (klasa pierwsza), Mikołaj Frączek (klasa pierwsza), Mikołaj Sobieraj (klasa druga) i Kornel Janczewski (klasa druga).
      ​​​​​​​W kategorii klas IV-V I miejsce zdobyła Magdalena Frączek (klasa piąta), II-gie miejsce Izabela Jagielińska (klasa czwarta), a III-cią lokatę zajął Maciej Matysiak (klasa piąta).

      W kategorii klas VI-VIII I miejsce przypadło Aleksandrowi Kucharskiemu, II miejsce Damianowi Frączkowi i Szymonowi Skowrońskiemu, a III-cie Mai Skowrońskiej (wszyscy z klasy siódmej).

      W Dyktandzie Niepodległościowym najlepsza okazała się Gabriela Sawicka z klasy piątej, w swoim dyktandzie nie popełniła żadnego błędu. II miejsce zajęli ex aequo Julia Mich i Marta Rębiś z klasy piątej oraz Karol Kuźniak z klasy ósmej. Na trzecim miejscu uplasowali się Justyna Marek (klasa czwarta), Magdalena Kruk (klasa piąta), Bartosz Miśkiewicz (klasa szósta), Oliwia Słomska (klasa siódma) i Damian Frączek (również z klasy siódmej).

      Wszystkim laureato serdecznie gratulujemy!!!

     • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA

     • W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, poświęcony upowszechnianiu i zwiększaniu świadomości na temat praw wszystkich dzieci na świecie.

      Rozpoczęcie wydarzenia stanowił barwny spektakl, w którym wystąpili pracownicy szkoły. Przybliżyli nam treść "Baśni o Prawach Dziecka", podkreślając istotę poszanowania i ochrony praw każdego dziecka na świecie, przypominając przy tym każdemu dobrze znane bajki i baśnie.

      Następnie obejrzeliśmy film pt. "Prawa Dziecka" autorstwa UNICEF. Produkcja ta ukazywała różne aspekty praw dziecka na skalę globalną, zwracając uwagę na sytuację dzieci w różnych częściach świata.

      W trakcie wydarzenia odbył się interaktywny quiz, w którym wzięło udział cztery drużyny złożone z przedstawicieli klas 1-3 oraz reprezentanta oddziału zerówkowego. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z obchodzonym świętem, a uczestnicy zdobywali punkty, dowiadując się jednocześnie o prawach dziecka.

      Na zakończenie obchodów udaliśmy się wszyscy na Niebieski Marsz. Ta symboliczna manifestacja miała na celu podkreślenie naszej solidarności z dziećmi, które żyją w krajach, gdzie ich prawa nie są należycie respektowane. Wspólnym krokiem chcieliśmy wyrazić troskę o dobrostan dzieci na całym świecie.

      Dzień ten przyniósł nam nie tylko wiedzę na temat praw dziecka, ale także zjednoczył nas w duchu wspólnoty i troski o losy najmłodszych na świecie.

     • TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

     • Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zaprosił szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli do uczestnictwa w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje Dane – Twoja Sprawa". Od 1 września do 30 listopada br. placówki oświatowe mogły zgłaszać swoje uczestnictwo w XIV edycji tego programu. Również i nasza szkoła zgłosiła akces do udziału w tym przedsięwzięciu. W tym roku szkolnym tematem przewodnim programu jest ochrona danych osobowych w mediach społecznościowych i nie tylko.

      Podstawowym celem Programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli, aby świadomie korzystali z praw gwarantowanych przez RODO, co jest istotne w dobie gwałtowanego rozwoju nowych technologii.

      Wydaje się, że dzisiejsze obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, to świetna okazja by uczniowie wzięli udział w webinarium "Twoje dane - Twoja sprawa" przygotowanym na tą okazję. Uczniowie klas szóstej i siódmej uczestniczyli w tym wydarzeniu. Prawo do ochrony danych osobowych to tównież prawo dziecka, warto o tym pamiętać.

     • DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM

     • Weź udział w naszej akcji "Dzieci pomagają dzieciom". Liczymy na Wasze wielkie serca i zrozumienie. Oznakowane pudełka na dary znajdują się w każdej sali. Z góry dziękujemy!