• Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”
     • Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”

     •  

       

      W szkole w Rozniszewie rozpoczęły się artystyczne wakacje. W pierwszych dniach lipca nasi uczniowie - uczestnicy projektu w ramach programu FIO,  mogli rozwijać swoje umiejętności manualne podczas zajęć  z rękodzieła. W poniedziałek 6 lipca odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Zajęcia poprowadził znany rzeźbiarz z Kozienic Pan Józef Kondeja. Rzeźbiarz zaprezentował dzieciom ekspozycje swoich prac. Artysta rzeźbi głównie w lipie, topoli i dębie. Jego prace związane są z ludową religijnością i światem przyrody. W swojej twórczości stale nawiązuje do motywów sakralnych, świata zwierząt, natury i codziennego życia. Do najbardziej rozpoznawalnych należą płaskorzeźby z tematycznymi scenkami rodzajowymi oraz seria ptaków. Jest bardzo aktywnym twórcą, bierze udział w licznych spotkaniach, jarmarkach, piknikach artystycznych, warsztatach dla dzieci czy wystawach oraz plenerach, w tym międzynarodowych. Pan Józef Kondeja należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz do Grupy Twórczej „Vena” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

      Rzeźbiarz przygotował dla uczestników projektu ciekawe zajęcia z użyciem gliny. Dzieci poznały nową, ciekawą technikę z użyciem gliny rzeźbiarskiej do modelowania. Badały jej strukturę, wygniatały, formowały i tworzyły prace według własnego pomysłu. Glina jako plastyczna, niezwykle inspirująca masa, pod czujnym okiem naszego gościa pana Józefa, okazała się świetnym materiałem do stworzenia „małych” dzieł rzeźbiarskich. Panu Józefowi towarzyszyła żona Pani Krystyna Kondeja.

      Drugiego dnia, we wtorek 7 lipca, dzieci poznawały kolejną, nową technikę. Pani Natalia przygotowała zajęcia z filcowania. Filcowanie to technika znana ludzkości od zawsze. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna, gdyż jest stosowana do wyrobu biżuterii oraz przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Filcowanie polega na zbijaniu się luźnych włókien wełny w zwarty materiał – filc. Włókna zaczepiają się jedne o drugie tworząc filc, gdyż umożliwia im to łuseczkowata budowa. Włókna splatają się ze sobą pod wpływem gorącej wody i tarcia (filcowanie na mokro) oraz pod wpływem igieł do filcowania (filcowanie na sucho). Uczestnicy warsztatów zapoznali się z materiałami oraz narzędziami,  używanymi do filcowania na sucho. Dużo dowiedzieli się na temat wełny czesankowe i przyswoili sobie właściwą technikę pracy. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzieli się, jak wykonać od podstaw niewielkie przedmioty z filcu za pomocą igły. Na początku wykonywali elementy do broszki.

      Zdobyli podstawowe  umiejętności wykonywania  ozdób z bardzo popularnego materiału, jakim jest filc.

      Dzięki udziałowi w zajęciach, uczestnicy projektu poznali nowe techniki, rozwijali i doskonalili swoje umiejętności plastyczne. Warsztaty były  okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji. Dziękujemy Panu Józefowi i Pani Natalii za ciekawe zajęcia, możliwość spotkania i podejmowania artystycznych aktywności.

       

    • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
     • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

     •  

       

      Uwaga najmłodsi mieszkańcy wsi! Rozdajemy nagrody!

      Z myślą o Was Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci w wieku 6-16 lat „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

      Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: www.prewencja.krus.gov.pl

      Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl

      TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 30 WRZEŚNIA 2020 R.

      Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 100 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.

      Więcej informacji na stronie www.krus.gov.pl

       

    • Wakacyjny obóz w Popowie
     • Wakacyjny obóz w Popowie

     •  

       

      Rozpoczęcie tegorocznych wakacji było bardzo udane dla uczniów naszej szkoły.
      W dniach 28.06-01.07.2020 wzięli oni udział w obozie organizowanym w ramach projektu FIO ,,Cztery Pory Roku”.

      Po długim czasie spędzonym w domach grupa trzydziestu uczniów wyruszyła ku przygodzie. Miejscem, do którego się udaliśmy był Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas w Popowie-Letnisku.

      Program obozu wypełniony był atrakcyjnymi zajęciami i aktywnościami. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną „Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu”, w czasie których wcielali się w żołnierzy, przechodzili musztrę, rzucali granatami, toczyli wojnę na miecze, poznali różne rodzaje broni, a także dowiedzieli się jak należy bezpiecznie z niej korzystać.

      Kolejnymi bardzo ciekawymi zajęciami w jakich uczestniczyły dzieci były zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów personalnych Fitness Club Palladium Pułtusk pana Pawła i pana Grzegorza, którzy zajęli się rozwijaniem sprawności fizycznej uczniów. Ćwiczenia były wyczerpujące, ale uczniowie wykonywali je z uśmiechami na twarzach.

      Następnym punktem programu były zajęcia taneczne. W trakcie warsztatów uczniowie przygotowali choreografię taneczną w nurcie hip-hopu. To co na pewno zaskoczyło wszystkich, to fakt, że taniec to nie tylko świetna zabawa, ale również wyczerpująca i ciężka praca. Zajęcia taneczne poprowadziła dla uczniów pani Olga Nitkowska-Brejnak, właścicielka Studia Tańca Swag.

      Wakacje rozpoczęły się ciekawie i obiecująco.

       

    • Rozdanie świadectw ukończenia szkoły
     • Rozdanie świadectw ukończenia szkoły

     •  

       

      Dzisiejszy dzień to dzień zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020 i dzień rozdania świadectw ukończenia szkoły dla uczniów klasy ósmej i świadectw promocyjnych dla uczniów z klas młodszych. Tak jak i ostatnie przeszło trzy miesiące nauki różniły się od lat poprzednich, tak i ten ostatni dzień był inny. Obowiązywał oczywiście reżim sanitarny wymuszony przez pandemię coronawirusa. 

      Uczniów obowiązywały maseczki i utrzymanie odpowiedniego dystansu. Wychowawczyni klasy ósmej pani Anna Owczarczyk podziękowała swoim wychowankom za pięcioletni okres współpracy i tak jak i my wszyscy życzyła im sukcesów i powodzenia w dalszej edukacji, a na poczatek dostania się do wymarzonej szkoły.

      Wszyscy ósmoklasiści ukończyli szkołę, szkoda tylko, że wręczone zostało tylko jedno świadectwo z czerwonym paskiem. Odebrała je Ola Walencik - serdecznie gratulujemy. Na koniec oczywiście pożegnalne zdjęcie z wychowawczynią, pierwsze takie w maseczkach i mamy nadzieję, że ostatnie.

      Podobnie wyglądały rozdania świadectw w klasach młodszych. Przed nami wakacje!!!