• Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     •  

       

      10 listopada Rozniszewskie Iskierki obchodziły najważniejsze święto każdego Polaka - Święto Niepodległości. Dzień rozpoczęły zabawą ludową ze śpiewem „Stary niedźwiedź”. Potem poznały polskie symbole narodowe: hymn, godło i flagę oraz wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”.

      Przedszkolaki wykonały kokardę narodową, mylnie nazywaną kotylionem. Następnie przyjmując postawę wyrażającą szacunek i powagę, wysłuchały hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec dzieci odkodowały flagę Polski oraz obejrzały dawne dobranocki: „Jacka i Agatkę” i „Przygody kota Filemona”.

       

    • Lekcja w. f. inaczej
     • Lekcja w. f. inaczej

     •  

       

      Dzisiejsze lekcje wychowania fizycznego w klasie II III przebiegały inaczej niż zwykle, Bartek i Maciek podzielili się z uczniami swoim hobby jakim jest gra w piłkę nożną. Chłopcy swoją pasję rozwijają grając w klubach piłkarskich. Podczas zajęć opowiedzieli o tym co należy zrobić aby móc trenować w drużynie piłkarskiej, jak często uczęszczają na treningi oraz na jakich pozycjach grają na boisku. Zaprezentowali medale i puchary, z których są wyjątkowo dumni.

      W kolejnej części lekcji opowiedzieli o zasadach gry w piłkę nożną i przeszli do przeprowadzenia rozgrzewki. Po kilkuminutowej gimnastyce, nastąpił podział na drużyny i uczniowie rozegrali emocjonujące mecze. Wszystkie drużyny zacięcie walczyły o zwycięstwo, nie zabrakło fauli i kilku pięknych goli. Uczniowie zmęczeni i zadowoleni opuścili boisko. Oby dzięki Maćkowi i Bartkowi inni uczniowie również zarazili się pasją do tego sportu i zasilili szeregi klubów piłkarskich.

       

    • Pasowanie na Przedszkolaka - Rozniszewskie Iskierki
     • Pasowanie na Przedszkolaka - Rozniszewskie Iskierki

     •  

       

      23 października 2020 r. odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka najmłodszych członków społeczności szkolnej – Rozniszewskich Iskierek. Uroczystość poprzedziły liczne próby. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i pięknie się zaprezentowały.

      Występ rozpoczął się od przywitania gości piosenką “Wszyscy są, witam Was”. Potem dzieci wyrecytowały wiersz o sobie, czyli o 3 i 4 latkach, które pięknie wydzierają i malują. Kolejnym zadaniem był tor przeszkód, który Iskierki bez problemu pokonały. Świetnie poradziły sobie, również z quizem wiedzy. Zaśpiewały piosenkę “Do przedszkola idzie maluch”. A do tańca “Pięta kciuk” zaprosiły Rodziców. Po występach i złożeniu uroczystej przysięgi, zostały pasowane na Przedszkolaka.

      Na pamiątkę tego podniosłego, dla nich wydarzenia otrzymały dyplomy, znaczki, książeczki, a od Rodziców kuferki pełne słodkości. Uroczystość poprowadziły starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.

       

    • Warsztaty kulinarne z LGD "Puszcza Kozienicka"
     • Warsztaty kulinarne z LGD "Puszcza Kozienicka"

     •  


      Za nami kolejne smaczne warsztaty w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie. Uczniowie, którzy po raz pierwszy spotkali się z urządzeniem Termomix z wielkim zaangażowaniem włączali się w przygotowanie potraw. Mamy nadzieje, że warsztaty będą niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczniów. Wśród dań zaserwowanych przez młodych „ kucharz” znalazły się: - proziaki z masłem czosnkowym i humusem, - lemoniada pomarańczowo —cytrynową, - pieczone nuggetsy z kurczaka w płatkach kukurydzianych - słodkie rogaliki.

      Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów.

       

    • Ślubowanie klasy I-ej
     • Ślubowanie klasy I-ej

     •  

       

      W dniu 16 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Co roku wydarzenie to wzbudza wiele emocji w życiu każdego rozpoczynającego swoją szkolną przygodę ucznia. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa ze względu na sytuację epidemiologiczną z która obecnie przyszło Nam się zmierzyć. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, uroczystość odbyła się w nieco odmienionej formule. Zabrakło obecności pozostałych uczniów szkolnej społeczności, grona pedagogicznego oraz innych gości. Uczniowie nie zmierzyli się zadaniami przygotowanymi przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

      Nie zabrakło natomiast programu artystycznego podczas, którego pierwszoklasiści zaprezentowali swój talent aktorski i wokalny. Podczas wystąpienia uczniowie uroczyście ślubowali, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie i dbać o dobre imię szkoły. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego serdecznym słowem przywitała najmłodszych uczniów i zapewniła pomoc gdy tylko będzie potrzebna. Rodzice zadbali, aby ten wyjątkowy dzień był również słodki, obdarowując dzieci kuferkami ze smakołykami. Z całą pewnością fotorelacja z uroczystości będzie jedyna w swoimi rodzaju, a to za sprawą obecnych na twarzach uczestników wydarzenia maseczek ​​​​​​.