• SPOSOBY NA CYBERPRZEMOC

     • Uczniowie z klas czwartej, piątej i szóstej wzięli dziś udział w webinarium przygotowanym przez Urząd Komunikcji Elektronicznej poświęconym Cyberprzemocy. Prowadzące spotkanie panie zapoznały uczniów z wiadomościami o cyberprzemocy w sieci. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Czy Internet zawsze gra fair?" Poznaliśmy różne rodzaje cyberprzemocy. Dowiedzieliśmy się co to jest trolling i czyn różni się od hejtu.

      Podczas spotkania nasi uczniowie poznali sposoby obrony przed przejawami cyberprzemocy oraz dowiedzieli się gdzie i jak można szukać pomocy jeśli sami staniemy się jej ofiarami. Takich informacji nigdy za wiele. Webinar odbył się w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.

     • POWIATOWE ELIMINACJE KONKURSÓW RECYTATORSKICH

     • 5 marca 2024 r. w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbyły się powiatowe eliminacje do trzech konkursów recytatorskich: XLI Małego Konkursu Recytatorskiego, 47. Warszawskiej Syrenki oraz 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursach wzięli udział uczniowie ze szkół z gmin: Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew oraz Warka. Młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Adolf Krzemiński (przewodniczący) i Marian Popis.

      Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Lewandowski z oddziału „0”, Anita Waniek z kl. IV-ej, Maja Skowrońska z kl. VII-ej i Karol Kuźniak z kl. VIII-ej. Wyróżnienie otrzymał najmłodszy z tej czwórki Dawid Lewandowski. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się zakwalifikować na kolejny szczebel eliminacji. Spróbujemy w przyszłym roku.

     • AKADEMIA PANA KLEKSA I... AI

     • Cóż znaczy tajemniczy skrót AI? AI to artificial intelligence czyli tłumacząc na polski sztuczna inteligencja, inteligencja wykazywana przez urządzenia sztuczne w przeciwieństwie do inteligencji naturalnej, ludzkiej. Co wspólnego ma AI z wyjazdem do kina na film "Akademia Pana Kleksa", który zafundowały sobie dzisiaj klasy IV-VI? Seans filmowy to nie tylko rozrywka, ale również program edukacyjny skierowany do uczniów, poruszający ważkie tematy współczesności. Nasi uczniowie przy okazji obejrzenia filmu wysłuchali dyskusji naukowców zajmujących się u nas w kraju wprowadzaniem sztucznej inteligencji do codziennego życia. Dowiedzieli się jakie wynikają z tego korzyści, ale też jakie obawy się z tym wiążą. Sztuczna inteligencja to temat, z którym musi się też zmierzyć współczesna szkoła. Warto więc było zabrać uczniów do kina Helios w warszawskim Blue City, bo może to będzie świetny początek do dyskusji o AI.

      Sam film bardzo się uczniom spodobał. Znacznie trudniej dziś zainteresować młodego widza niż w czasach pierwszej ekranizacji baśni Jana Brzechwy. Twórcom wersji współczesnej, sądząc po reakcjach naszych uczniów, chyba się to udało. Czerwone liście, latające wyspy czy świecące grzyby nasuwały na myśl obrazy będące wytworem sztucznej inteligencji obejrzane przez widzów przed filmem. Ścieżka dźwiękowa, piosenki w wykonaniu Sanah jak i te śpiewane przez dziecięcych aktorów uwspółcześnione wersje piosenek z poprzedniej wersji filmowej (nasi uczniowie śpiewali je w czasie filmu), oryginalny montaż pełen niespodziewanych cięć, aktorstwo zarówno zawodowych aktorów jak i dziecięcych odtwórców ról, nawiązania do znanych historii fantasy (Harry Potter, Avatar, Gwiezdne wojny, Władca pierścieni) sprawiły, że film stał się dla młodych widzów atrakcyjny. Trzeba mieć coś z dziecka i nie czytać recenzji pisanych przez dorosłych by się podczas projekcji świetnie bawić.

     • W ŚWIECIE YOGI

     • Od stycznia dzieci z oddziału "0" w ramach innowacji pedagogicznej rozpoczęli swoją przygodę z jogą.
      Głównym celem wprowadzonej innowacji jest wspieranie rozwoju dziecka we wszystkich strefach: ruchowej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej.

      Dzieci raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach jogi. Zajęcia polegają na wyciszeniu się i skupieniu, umożliwiaja koncentrację uwagi oraz uczą świadomości własnego ciała. Zerowkowicze zapoznają się z nowymi pozycjami tzw. asanami. W świat jogi przenoszą się poprzez słuchanie opowieści ruchowych, które zawierają elementy jogi. Dzięki temu dzieci moga uspokoić swoje ciało i emocje, odprężyć się oraz zrelaksować.

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

     • Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2024, angażując uczniów, nauczycieli oraz rodziców w szereg edukacyjnych i interaktywnych działań. Uczniowie brali udział w lekcjach na temat bezpieczeństwa w sieci, nauczyciele tego dnia uczestniczyli w Gali DBI 2024, a rodzicom zostały przesłane materiały informacyjno-edukacyjne. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody zaplanowane są aż do końca marca 2024. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, nasza szkoła aktywnie przyczyniła się do propagowania świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych wśród dzieci i młodzieży.

     • SPOTKANIE Z KINGĄ ZAWODNIK

     • Dziś (w piątek 23 lutego) mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole Kingę Zawodnik - prezenterkę telewizyjną i inicjatorkę ogólnopolskiego projektu przeciwko hejtowi skierowanego do młodzieży szkół podstawowych.

      Spotkanie z Kingą Zawodnik było nie tylko inspirujące, ale również bardzo pouczające. Poruszyliśmy wiele istotnych tematów dotyczących negatywnych zachowań w sieci i poza nią. Rozmawialiśmy o hejcie w relacjach międzyludzkich, o cyberprzemocy, a także o wpływie przekłamań i filtrów w social mediach na nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości.

      Jednym z najważniejszych aspektów spotkania było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest spełnianie własnych marzeń i niezależne myślenie, niezależnie od presji społecznej czy internetowych standardów piękna.

      Dziękujemy Kinga Zawodnik za poświęcony nam czas i za inspirujące przesłanie, które pozostanie z nami na długo. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasza społeczność stanie się bardziej świadoma i odporna na negatywne wpływy wirtualnego świata.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     • Dzisiaj, 23 lutego, obchodzimy - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. To doskonała okazja, aby podkreślić istotę świadomości, zrozumienia i wsparcia dla osób dotkniętych depresją.

      Depresja dotyka miliony osób na całym świecie, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. To nie tylko smutek czy chwilowe przygnębienie, to choroba, która może znacząco wpływać na życie i codzienne funkcjonowanie. Jednak, zrozumienie i akceptacja tej choroby są kluczowe dla zapewnienia pomocy i wsparcia osobom borykającym się z nią.

      W naszej szkole pragniemy podkreślić, że każdy z nas może odgrywać istotną rolę w walce z depresją. Dbajmy o siebie nawzajem, bądźmy wsparciem dla tych, którzy tego potrzebują, i nie bójmy się rozmawiać o emocjach. Wspólne działanie i otwarta komunikacja są kluczowe w budowaniu świata pełnego zrozumienia i akceptacji.

      Dzisiaj zachęcamy wszystkich do refleksji nad własnym zdrowiem psychicznym oraz do podjęcia działań, które mogą przyczynić się do poprawy stanu osób zmagających się z depresją. Pamiętajmy, że razem możemy zrobić dużo więcej!

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PSYCHOLOGA

     • Każdego roku 21 lutego obchodzimy Dzień Psychologa, święto dedykowane specjalistom, którzy pomagają nam zrozumieć siebie, radzić sobie z trudnościami życiowymi i rozwijać się jako jednostki.Jednym z najważniejszych aspektów pracy psychologów jest również edukacja społeczeństwa na temat znaczenia zdrowia psychicznego. Nadal istnieje wiele mitów i nieporozumień związanych z psychoterapią i psychologią. Dzień Psychologa to doskonała okazja, aby podkreślić, że korzystanie z usług psychologa nie oznacza słabości, lecz odwagę i troskę o swoje zdrowie psychiczne.

      Co też warto podkreślić w związku z Dniem Psychologa, to rola, jaką psycholodzy odgrywają w promowaniu zdrowia psychicznego. Żyjemy w dynamicznym, często stresującym świecie, gdzie wyzwania życiowe mogą wpływać na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Psycholodzy, poprzez swoją wiedzę i doświadczenie, pomagają nam zrozumieć nasze emocje, radzić sobie z stresem oraz rozwijać zdolności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

      Czy korzystanie z usług psychologa oznacza, że jestem "chory" psychicznie?

      Odpowiedź: Absolutnie nie! Korzystanie z pomocy psychologa nie jest oznaką słabości ani choroby psychicznej. To świadomy krok w kierunku dbania o swoje zdrowie psychiczne, podobnie jak dbanie o zdrowie fizyczne.

      Jak psycholodzy pomagają w radzeniu sobie ze stresem?

      Odpowiedź: Psycholodzy posiadają wiedzę i narzędzia, aby pomóc ludziom zidentyfikować i zrozumieć źródła stresu. Poprzez terapie, techniki relaksacyjne i strategie radzenia sobie, psycholodzy wspierają jednostki w skutecznym zarządzaniu stresem.

      Jakie są różnice między różnymi dziedzinami psychologii?

      Odpowiedź: Psychologia obejmuje różne dziedziny, takie jak psychologia kliniczna, społeczna, neuropsychologia czy rozwojowa. Każda z tych dziedzin skupia się na innych aspektach ludzkiego umysłu i zachowań.

      Dlaczego badania naukowe w psychologii są ważne?

      Odpowiedź: Badania naukowe prowadzone przez psychologów pomagają w rozwijaniu wiedzy na temat ludzkiego umysłu i zachowań. To naukowe podejście pozwala na tworzenie skuteczniejszych metod terapeutycznych oraz zrozumienie głębiej ludzkiej psychiki.

      Podsumowując, Dzień Psychologa to doskonała okazja, aby poznać pracę tych specjalistów, zastanowić się nad znaczeniem zdrowia psychicznego i roli psychologii w naszym społeczeństwie. Niech będzie to także czas refleksji nad własnym samopoczuciem i ewentualnym skorzystaniem z pomocy psychologa w dążeniu do lepszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

      /źródło: Help Centre Crazyshop/

     • AKCJA "PODAJ MYDŁO"

     • Nasza szkoła włącza się w akcję fundacji Redemptoris Missio ,,Podaj mydło". Zbieramy mydło w kostkach, które trafi do lekarzy w Afryce walczących z panującymi tam epidemiami. Zbiórka trwa do 29 lutego. Dary składamy w pudle na dolnym korytarzu lub bezpośrednio do p. Katarzyny Nazorek.

     • SOK POMARAŃCZOWY I DEZINFORMACJA

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br.
      Wśród nich są m.in.:
      ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      • webinary dla nauczycieli, które przybliżą im najnowsze kierunki profilaktyki zagrożeń online. Wszystkie webinary są bezpłatne, a ich celem jest prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.
      • lekcje online, do których szkoły mogą zgłaszać zainteresowane klasy. Lekcje są bezpłatne i organizowane prawie codziennie od 7 lutego aż do końca marca.

      W takich właśnie lekcjach uczestniczyć będą uczniowie naszej szkoły, a zaczęła je dzisiaj (we wtorek 20 lutego) klasa piąta.

      Piątoklasiści wzięli udział w lekcji on line "Sok pomarańczowy i dzinformacja. Co mają wspólnego?", którą poprowadziła pani Jadwiga Umel z NASK–PIB (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy). Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas webinaru były:

      • Czym jest dezinformacja i co wspólnego ma z sokiem pomarańczowym?
      • Niebezpieczeństwa w mediach społecznościowych.
      • Pojęcie higieny cyfrowej i sposoby na jej zachowywanie
      • Dlaczego warto odróżniać fakty od opinii?
      • Clickbaity, boty i catfishing
      • Co zrobić, kiedy napotkamy fałszywą informację?

      Ponieważ lekcji o bezpieczeństwie w Internecie nigdy za wiele należy ocenić te zajęcia jako bardzo potrzebne.

     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie ogłasza nabór (zapisy) do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

      Zapisy trwają od 1 do 30 marca 2024 r. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji kliknij tutaj.​​​​​​​

      ​​​​​​​

     • SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSÓW RECYTATORSKICH

     • W poniedziałek, 19 lutego, odbyły się szkolne eliminacje XLI-go Małego Konkursu Recytatorskiego i 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wystartowało w nich 34 przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Prezentacje młodych recytatorów oceniało Jury składające się z pań uczących języka polskiego: Anny Owczarczyk, Agaty Janowskiej-Wachnik i Agnieszki Suski.

      Dwa dni później, w środę 21 lutego, podczas specjalnego apelu szkolnego wręczone zostały nagrody i wyróżnienia wszystkim laureatom eliminacji. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Magnuszewa pan Marek Drapała. 

      A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczestników eliminacji - 

      Kategoria: przedszkole i „0”

      I miejsce: Dawid Lewandowski

      Wyróżnienia: Aleksandra Osińska, Marcel Frączek

      Kategoria: I – III

      I miejsce: Aleksandra Lewandowska [kl. III]

      Wyróżnienie: Anna Matysiak [kl. II]

      Kategoria: IV – VI

      I miejsce: Anita Waniek [kl. IV]

      Wyróżnienie: Magdalena Frączek [kl. V], Małgorzata Sobieraj [kl. V]

      Kategoria: VII – VIII

      I miejsce ex aequo : Maja Skowrońska [kl. VII], Karol Kuźniak [kl. VIII]

      Wyróżnienie: Szymon Skowroński [kl. VII]

       

      Nominacje do eliminacji powiatowych w Warce:

      - Dawid Lewandowski „0”

      - Anita Waniek [kl. IV]

      - Maja Skowrońska [kl. VII]

      - Karol Kuźniak [kl. VIII]

      Nominowanym i wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

       

     • WALENTYNKI 2024

     • Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek zaprosił swoich kolegów i koleżanki do zabawy w szukanie drugiej połówki swojego serca. Uczniowie losowali połówki serc, ich zadaniem było odnaleźć osobę, która posiada ich drugą część

      Korytarze naszej szkoły wypełniły się śmiechem i rozmowami gdy uczniowie wymieniali się połówkami serc, szukając swojej idealnej pary. Osoby, które najszybciej odnalazły swoją drugą połówkę zostały nagrodzone serduszkowymi lizakam.

     • KLASA PIĄTA NA WARSZTATACH W PORADNI PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNEJ W KOZIENICACH

     • We wtorek, 14 lutego, uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy pana Tomasza Dymka wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Kozienicach. podczas warztatów mieli okazję dowiedzieć się jak usprawnić proces uczenia się. Dzięki wykonywanym zadaniom odkrywali czy są "wzrokowcami" czy "słuchowcami" i jak wykorzystać tą wiedzę podczas uczenia się.

      Dowiedzieli się również co może utrudniać proces uczenia się. Sami stworzyli mapę takich utrudnień i przeanalizowali ją raze z prowadzącą zajęcia panią pedagog Aleksandrą Strąg. Miejmy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce.

     • ZABAWA SZTUKĄ

     • Dzieci z oddziału 6-latków ze Szkoły Podstawowej w Rozniszewie zrealizowały zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką". Zamiast opisu projektu zamieścimy jedną z opinii o jego realizacji:

      „Najlepszy projekt w jakim brałam udział, rozwija wyobraźnię i kreatywność zarówno moja jak i dzieci. Różnorodne zadania były ciekawym wyzwaniem, a ich wykonywanie sprawiało dzieciom ogromną frajdę. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w projekcie”.

      Koordynatorkami projektu z ramienia poradni psychologiczno Pedagogicznej w Kozienicach są panie  M.Kowalczyk, M.Chlebowksa i R.Kowalska.

     • 14. ROZNISZEWSKIE OSTATKI TEATRALNE

     • Rozniszewskie Ostatki Teatralne to impreza, która na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza Gminy Magnuszew. Ideą przewodnią Ostatków Teatralnych jest możliwość zaprezentowania na jednej scenie przedstawień przygotowywanych przez uczniów naszej gminy, najczęściej na zabawy karnawałowe. Daje to możliwość poznania dokonań kolegów i koleżanek z innych szkół, a także jest okazją do świetnej zabawy. Tak było i tym razem podczas czternastej już edycji przedsięwzięcia, która miała miejsce na gościnnej scenie Teatr-rzyku Figiel-ek z Rozniszewa, w poniedziałek, 12 lutego.

      Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Suska. Przywitała przybyłe zespoły oraz gościa specjalnego Burmistrza Magnuszewa pana Marka Drapałę. Jako pierwsi zaprezentowali się na scenie młodzi aktorzy Teatr-zyku Figiel-ek. Mogliśmy więc obejrzeć (niektórzy po raz kolejny) wyreżyserowany przez panią Annę Owczarczyk spektakl "Marvin" Marty Guśniowskiej. Więcej o spektaklu na naszej stronie - "Marvin" Marty Guśniowskiej .

      Kolejny spektakl, to przedstawienie "Pierwszy rower Mikołajka" przygotowane przez Teatrzy "Świnka Peppa", ze Szkoły Podstawowej w Chmielewie. Mikołajek, tytułowy bohater książki Rene Goscinnego dostaje pierwszy w życiu rower. Dużo radości i śmiechu, które udzieliły się widzom zgromadzonym na sali.

      Okazało się, że w chmielewskiej szkole działa również konkurencyjna grupa teatralna - Teatrzyk "Psi patrol". Jej członkowie zaprezentowali nam inną przygodę tego samego bohatera czyli Mikołajka. Tytuł przedstawienia to "Mikołajek i cygaro". Była to kolejna porcja śmiechu i radości.

      Specjalnym gościem 14. Rozniszewskich Ostatków Teatralnych był zespół dziecięcy "Rzępoliści" z Pruszkowa. Zespół powstał w ubiegłym roku na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury “Kamyk” w Pruszkowie. Zespół wykonuje utwory autorskie. Dzieci współtworzą teksty i muzykę, którą z powodzeniem wykonują na koncertach.

       

      W skład instrumentarium zespołu wchodzą takie instrumenty jak: gitara elektryczna, gitara elektroakustyczna, gitara klasyczna, bas a także ukulele, które jest własnoręcznie wykonane przez dzieci. Opiekunem zespołu jest pan Jacek Łocz, który poprowadził koncert młodych gitarzystek podczas Ostatków. Bardzo szybko występ przerodził się we wspólną zabawę i śpiew.

      W czasie przerwy można było porozmawiać z "Rzępolistami" w Galerii "Na piętrze". To zupełnie inny rodzaj kontaktu. Można było o wszystko zapytać, dotknąć instrumentów szczególnie tych wykonanych samodzielnie przez członków zespołu. Można też było spróbować gry na ukulele. Państwo Jacek i Hanna Łocz cierpliwie wszystko tłumaczyli. Warto w ty miejscu nadmienić, że to nie pierwsza ich wizyta w naszej szkole. Odwiedzili nas wraz ze swoim zespołem "Bez zgrzytu".


      "Rzępoliści" nie byli jedynym ściśle muzycznym akcentem Ostatków. Uczniowie z klas trzeciej i czwartej naszej szkoły zaprezentowali widzom kilka piosenek, które powstały do spektakli Teatr-zyku Figiel-ek. Autorem ponad siedemdziesięciu utworów jest pan Leszek Owczarczyk. Występ młodych wokalistów bardzo się wszystki spodobał. minikoncert piosenek Teatr-zyku 

      Jako ostatni zaprezentowali sie na scenie młodociani aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Mniszewie. Pod kierunkiem pani Elizy Tankiewicz przygotowali spektakl "Calineczka" oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie bardzo spodobało się szczególnie młodszej widowni, a duże wrażenie na wszystkich zrobiły bajecznie kolorowe dekoracje.

      Na koniec odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek wszystkim występującym zespołom. Pani Agnieszka Suska serdecznie podziękowała wszystkim za udział w 14. Rozniszewskich Ostatkach Teatralnych i już zaprosiła na przyszłoroczną imprezę. Do zobaczenia za rok!

     • KARNAWAŁ W ROZNISZEWIE

     • 10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, zorganizowaliśmy tradycyjną zabawę choinkową. Jest tradycją naszej szkoły organizowanie takiego spotkania dla całej miejscowej społeczności, nie tylko uczniów. W programie imprezy znalazły się: kolejna premiera Teatr-zyku Figiel-ek - "Marvin" Marty Guśniowskiejminikoncert piosenek Teatr-zyku w wykonaniu uczniów klas trzeciej i czwartej, zwiedzanie Wystawy Prac Uczniów oraz wręczenie nagród autorom najlepszych prac prezentowanych na wystawie. Na koniec oczywiście zabawa taneczna.

      Niezawodnymi gośćmi ważnych wydarzeń w naszej szkole są dziennikarze TV "nasz Powiat" z Kozienic. Tak było i tym razem, nie zabrakło ich podczas imprezy choinkowej, która odbyła się w sobotę, 10 lutego. Oto relacja telewizyjna z tego wydarzenia.

      Naszą imprezę zaszczyciło swoją obecnością wielu gości. Wśród nich byli: Starosta Powiatu Kozienickiego pan Krzysztof Wolski, Burmistrz Magnuszewa pan Marek Drapała, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Magnuszewie pan Marek Kozłowski, miejscowe Radne panie Beata Bogucka i Irena Korczak, inspektor ds.  oświaty pani Marzena Kowalska, dyrektor GBK-CK w Magnuszewie pani Elżbieta Wachnik, ksiądz proboszcz Wojciech Celuch. Nie zabrakło również przyjaciół naszej szkoły: pana Bogdana Sabały, Zofii Marczak, Haliny Kisielowej, państwa Olgi i Mirosława Żydeckich oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Zakrzewianki".

      Podczas zabawy tanecznej wszystkie klasy naszej szkoły zaprezentowały układy taneczne, które zostały przygotowane specjalnie na tą okazję. Trzeba powiedzieć, że ich poziom był w tym roku bardzo wysoki. Uczniowie zadbali nie tylko o same układy choreograficzne, ale również o stroje i rekwizyty, które urozmaiciły pokazy wizualnie.

      Zabawa taneczna bardzo się udała, najbardziej szalały na parkiecie najmłodsze dzieci, ale nie zabrakło również świetnie bawiących się dorosłych. Dopatrzyliśmy się nawet kilku tańczących babć. Niestety, na kolejne takie szaleństwa musimy poczekać przez cały rok.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zabawy choinkowej w naszej szkole. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, głównie mamom, które zadbały o to by nikt nie był głodny i upiekły ogromną ilość przepysznych ciast. O napoje zadbali państwo Miśkiewiczowie z mniszewskiej firmy Multismak za co też serdecznie dziękujemy.

     • WYSTAWA PRAC UCZNIÓW W GALERII "NA PIĘTRZE"

     • Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie na zabawę karnawałową wystawy prac uczniów w Galerii "Na piętrze". W tym roku było z czego wybierać. nasi uczniowie zgłosili mnóstwo siekawych prac. Najlepsze z nich zostały pokazane na wystawie. Jury w składzie: Małgorzata Kościńska, Joanna Młynarczyk, Tomasz Dymek, Leszek Owczarczyk - nauczyciele szkoły w Rozniszewie oraz Katarzyna Skowrońska - nasza absolwentka, a obecnie uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim oceniło i przyznało punkty pracom, które charakteryzowały się wyjątkową oryginalnością, walorami artystycznymi i starannością wykonania. Najwięcej punktów otrzymali uczniowie: Kamil Cwyl, Łukasz Mazur, Oliwier Sobieraj i Eryk Wojdak. Jury przyznało także wyróżnienia dla Patrycji Cwyl, Magdy Frączek, Szymona Skowrońskiego, Justyny Marek, Anity Majewskiej, Zuzanny Frączek, Mai Skowrońskiej, Oliwii Słomskiej, Kacpra Kędziorka, Ksawerego Ciostka, Weroniki Częścik i Marty Rębiś. Wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a my serdecznie im gratulujemy!​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Wystawę w Galerii "Na piętrze" można było odwiedzić podczas zabawy choinkowej. Z tej możliwości skorzystało wielu uczniów, rodziców i gości naszej szkoły. Wszyscy podkreślali wysoki poziom tegorocznych prac i ich różnorodność.