• 2 DNI DO JUBILEUSZU - ŻYCZENIA PRZEDSZKOLAKÓW

     • Przygotowywane na sobotnie spotkanie studio nagrań odwiedziły dziś Supersmyki z oddziału przedszkolnego. Ekipa studia miała okazję wypróbować sprzęt i nagrała życzenia maluchów. Przyjdź w sobotę i też nagraj swoje życzenia. Zapraszamy!!!

     • DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA TYLKO 3 DNI - TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA

     • Do sobotniego Święta Szkoły pozostały już tylko trzy dni. W całej szkole trwają intensywne przygotowania: próby spektaklu Figiel-ka, próby pokazów tanecznych, przygotowanie escape room'a, przygotowanie Laboratorium Przyszłości czyli pokazu druku 3D, pokazu robotycznego i studia nagrań gdzie każdy z gości będzie mógł nagrać życzenia dla naszej Szkoły, przygotowania pokazów fizycznych i chemicznych. W Galerii "Na piętrze" przygotowywana jest wystawa prac uczniów "Nad brzegiem Pilicy, Mazowsza..." będąca pokłosiem warsztatów plastycznych, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

      Oczywiście wszystkich tajemnic zdradzać nie będziemy dlatego - DOŁĄCZ DO NAS W SOBOTĘ, 22 KWIETNIA O GODZINIE 18:00!!!

     • JUŻ ZA 4 DNI - KOLEJNA PREMIERA TEATR-ZYKU FIGIEL-EK

     • Nasza Szkoła szykuje się do Jubileuszu 155-lecia, a Teatr-zyk Figiel-ek też świętuje swój Jubileusz 20-lecia. Teatr-zyk Figiel-ek powstał w 2002 r. Na scenie zadebiutował  25 stycznia 2003 r. Obecnie przygotowywany spektakl będzie 22 premierą szykowaną przez młodych aktorów. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć niektórych aktorów, którzy przewinęli się przez Figielkową scenę. Nikomu nie chcemy wypominać wieku, ale niektórzy z nich są już dobrze po trzydziestce. Czy oglądając zdjęcia rozpoznają siebie? Czy my ich rozpoznajemy? Przekonajcie się o tym oglądając poniższą galerię zdjęć. Z góry przepraszamy tych, którzy grali w przedstawieniach, a swoich zdjęć nie znajdą - bo okazało się, że zdjęć są setki, a do Jubileuszu czasu mało.

      Wszystkich, nie tylko aktorów (choć ich szczególnie) zapraszamy na sobotnią premierę. Będzie to już druga odsłona spektaklu Marty Guśniowskiej "Wąż". Oczywiście zmieniła się w stosunku do pierwszej wersji obsada, ale nie zmieniła się pani reżyser Anna Owczarczyk. Możemy zatem liczyć na świetną zabawę, okraszoną pewną nutką zadumy. Zapraszamy!

     • "POZNAJ POLSKĘ" W NASZEJ SZKOLE

     •  

      ​​Miło nam poinformować, że nasza szkoła stała się beneficjentem przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" będącego częścią Polskiego Ładu. W ramach realizowanego zadania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rozniszewie zostaną zorganizowane cztery wycieczki turystyczno-krajoznawcze: dwie do Warszawy i okolic dla dzieci z klas młodszych i kolejne dwie, do Lublina i Majdanka oraz do Torunia i Bydgoszczy dla dzieci z klas starszych.

      Planowany koszt całości zadania to 37 445,00 zł z których otrzymana dotacja to 25 000,00 zł, zaś kwota 12 445,00 zł to wkład własny, który zostanie wniesiony przez rodziców uczniów uczestniczących w wycieczkach.

      Informację na ten temat znajdziesz również na stronie Gminy Magnuszew.

     • 5 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA - PRÓBY TEATR-ZYKU FIGIEL-EK

     • Jednym z punktów programu Dnia Szkoły przygotowywanego na najbliższą sobotę z okazji Jubileuszu 155-lecia naszej placówki jest przedstawienie Teatr-zyku Figiel-ek. Teatrzyk funkcjonuje w naszej szkole od dwudziestu lat. Zainicjował swoją działalność premierą "Kopciuszka" Jana Brzechwy 25 stycznia 2003 roku. Ostatnia premiera miała miejsce 8 lutego 2020 roku i była to sztuka Marty Guśniowskiej "Kto się boi Pani Eś?". Wcześniejszym  przedstawieniem tej autorki "Pod-Grzybek", aktorzy Figiel-ka zawojowali scenę finału XIX Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Siedlcach, skąd przywieźli nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca. Potem pandemiczna przerwa wstrzymała na blisko trzy lata działalność zespołu.

      W tym roku kierująca teatrzykiem pani Anna Owczarczyk postanowiła przygotować z młodymi aktorami kolejną premierę, specjalnie na uroczystości jubileuszowe naszej szkoły. Trwają już intensywne próby, jedną z nich mieliśmy dziś okazję podejrzeć.

      Zainteresowanych historią Teatr-zyku Figiel-ek odsyłamy tutaj . Zapraszamy również jutro na naszą stronę www, będzie więcej o aktorach Figiel-ka.

     • TRWA ODLICZANIE - 8 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA

     • Z historii szkoły:

      „ Aktywny działacz społeczny inż. Edward Zieliński wyszedł z inicjatywą przywrócenia szkole imienia Stefana Czarnieckiego i ufundowania sztandaru. Komitet Rodzicielski i Rada Pedagogiczna przychylili się do owego projektu i dnia 24 kwietnia 1983 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia i przekazanie sztandaru. Odsłonięto także tablicę poświęconą Patronowi szkoły i dokonano otwarcia Izby Pamięci.”

      Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku w kwietniu obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku przypada także zacny jubileusz 155-lecia istnienia szkoły w Rozniszewie.

      W niedzielę 16 kwietnia o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Rozniszewie odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem Pocztu sztandarowego w 155. rocznicę powstania Szkoły w Rozniszewie w intencji wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów.

      Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

     • 9 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA - QUIZ WIEDZY O SZKOLE

     •  

      Z inicjatywy Rady Uczniów w Naszej szkole przeprowadzono quiz wiedzy o szkole. Pytania dotyczyły zarówno wiedzy dotyczącej historii szkoły, jak również bieżącego funkcjonowania placówki. Test był wynikiem pracy wszystkich nauczycieli, dlatego wachlarz pytań był szeroki i sprawdzał wiele umiejętności uczniów: pamięć, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Zdradzimy, że nikomu nie udało się uzyskać 100 % poprawnych odpowiedzi. A oto najtrudniejsze pytanie:

      Kto z nauczycieli naszej szkoły jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Rozniszewie?

      Rodzice pewnie nie mają problemu z odpowiedzią

      Zwycięzców quizu poznamy w Dniu Święta Szkoły. Serdecznie zapraszamy!

     • 10 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA

     • Kontynuujemy odliczanie do dnia obchodów 155-lecia naszej Szkoły. Zostało tylko 10 dni.

      Spora część uroczystości odbędzie się na naszej sali gimnastycznej. To tu powstanie scena, na której po raz kolejny zaprezentuje się kolejne pokolenie aktorów Teatr-zyku Figiel-ek. Na sali gimnastycznej planowane są również popisy taneczne i wokalne, projekcja filmu przygotowanego specjalnie na tę okazję oraz oczywiście oficjalne otwarcie obchodów Jubileuszu.​​​​​​​

      Jak widać na zamieszczonych zdjęciach przygotowaniami sceny i samej sali zajęła się silna grupa uczniów, absolwentów i rodziców. Dzięki nim scena, przesłona sufitu i zaciemnienie okien są już gotowe. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na pomoc przyjaciół szkoły. Wszystkim, którzy pomagali w tych przygotowaniach serdecznie dziękujemy!

     • WARSZTATY PLASTYCZNE

     • Zaczynamy odliczanie! Do dnia spotkania z okazji 155-lecia naszej szkoły pozostało już tylko 11 dni. Postanowiliśmy każdego dnia informować gości naszej strony o przygotowaniach do obchodów Jubileuszu.
      Jednym z przedsięwzięć przygotowywanych na tę okazję jest wystawa prac uczniów w Galerii "Na piętrze". Ci, którzy intersują się naszą szkołą doskonale znają działalność naszej szkolnej Galerii i wiedzą, że możemy z niej być dumni. Józef Wilkoń, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Maria Ekier, Anna Wielbut, Wanda i Bogusław Orlińscy to tylko niektórzy z artystów plastyków wystawiający swoje prace w naszej Galerii, która działa od maja 2000 roku. Więcej o wystawach, wystawiających i historii Galerii znajdziesz tutaj.

      Tradycją Galerii "Na piętrze są coroczne wystawy prac uczniów i taką wystawę postanowiliśmy przygotować na Jubileusz 155-leciaa Szkoły.  W tym celu zaprosiliśmy do pomocy pana Sławomira Ragana - plastyka związanego z warecką Gminną Instytucją Kultury "Dworek na Długiej". Na przełomie marca i kwietnia trzykrotnie spotykał się z naszymi uczniami na warsztatach plastycznych.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Tematem prac uczniowskich były mazowieckie, rozniszewskie krajobrazy. Z pomocą pana Sławomira dzieci stworzyły wiele ciekawych prac. Najlepsze z nich będzie można obejrzeć na wystawie przygotowanej z okazji szkolnego Jubileuszu. Już dziś serdecznie zapraszamy do wizyty w Galerii "Na piętrze" w sobotę, 22 kwietnia.

     • HAZARD - NIEBEZPIECZNE UZALEŻNIENIE

     • W środę 29 marca odbyło się w naszej szkole bardzo interesujące spotkanie najstarszych uczniów  z funkcjonariuszem urzędu celno-skarbowego. Tematem spotkania była prezentacja zadań realizowanych przez urząd celno-skarbowy, specyfiki pracy inspektorów celno-skarbowych oraz rozmowy na temat zagrożeń związanych z nielegalnym hazardem. Nasz gość starał się uświadomić młodzieży jakie zagrożenia niesie udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wizytach w lokalach z automatami do gry na pieniądze i hazardowych grach karcianych. Są dowody na to, że hazard uzależnia tak silnie jak narkotyki, powoduje także poważne skutki społeczne i ekonomiczne. Ludzie biorący udział w nielegalnych zakładach i grach tracą zwykle wszystkie swoje oszczędności, często się zapożyczają na ogromne kwoty, popadają w konflikt z prawem.

     • DZIEŃ OTWARTY W WARECKIM ZESPOLE SZKÓŁ

     • Wczoraj ponownie ósmoklasiści, wraz z wychowawczyniami, wyruszyli w poszukiwaniu celów edukacyjnych. Tym razem udali się do Zespołu Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Warce. Mile powitani przez panią dyrektor wzięli udział w spotkaniu prezentującym ofertę edukacyjną szkoły. Jedną z przygotowanych atrakcji był popis talentów wokalnych tamtejszych uczennic. Nasi uczniowie mieli też okazję podziwiać zdolności kulinarne uczniów technikum gastronomicznego.

     • BIEG "TROPEM WILCZYM"

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, biorąc udział w biegu Tropem Wilczym. Uczniowie klas ósmych pokonali symboliczną długość trasy tym samym dołączyli do tysięcy biegaczy z całej Polski by symbolicznie uczcić pamięć Polskich Bohaterów – Żołnierzy Wyklętych. Jako pierwszy linię mety przekroczył Michał Rękawek, najszybszą biegaczką była Olga Kaczmarczyk.

      Gratulujemy wszystkim uśmiechniętym zawodnikom

     • ÓSMOKLASIŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KOZIENICACH

     • Chociaż obchodzimy pierwszy dzień wiosny, nasi najstarsi uczniowie nie myśleli dzisiaj o wagarowaniu - snuli edukacyjne plany na przyszłość dzięki udziałowi w "dniu otwartym" w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Ósmoklasiści oglądali sale lekcyjne, liczne zakamarki szkoły i mieszczący się nieopodal internat. Zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki oraz obejrzeli przygotowane na tę okazję pokazy.

     • RÓŻNE SPOSOBY NA POWITANIE WIOSNY

     • Choć za oknem pogoda niekoniecznie wiosenna, to wiosnę należało dziś powitać. Okazało się, że można to robić różnymi sposobami. Najmłodsi, czyli przedszkolaki i pierwszoklasiści, uczynili to w sposób tradycyjny. Przygotowali tradycyjne kukły Marzanny i poszli spławić je rzeką (kanałem) do morza. Nie zapomnieli by marzanna wykonana została z ekologicznych materiałów. Inaczej powitali wiosnę uczniowie klasy drugiej. Wytropili ją na macie do kodowania. Więcej o tej metodzie poniżej. 

      Kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Na zajęciach prowadzonych według takiego scenariusza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwijają uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Duży nacisk położono tu na rozwój kompetencji społecznych, który szczególnie w aktualnej sytuacji jest kluczowy. najważniejsze, że dzieciom takie zajęcia się podobają.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

     • Czy wszyscy lubią poezję? Zapewnie nie wszyscy. Jednak znalazła się grupa wrażliwych ósmoklasistów, która ochoczo wzięła udział w spotkaniu poświęconemu poezji, zorganizowanemu z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Poezji. Spotkanie było okazją do poczytania liryki, zapoznania się z ciekawostkami z życia poetów, a nawet do wspólnego śpiewania i zaprezentowania twórczości uczniów.

     • KANGUR MATEMATYCZNY 2023

     • Kolejna edycja międzynarodowego konkursu "Kangur matematyczny" tak jak i w latach poprzednich cieszyła się w naszej szkole sporym zainteresowaniem. Do rozwiązywania konkursowych zadań przystąpiło 32 uczniów z klas II-VIII. Niektórbzy startowali już po raz siódmy. Przypomnijmy, że głównym organizatorem konkursu jest międzynarodowe stowarzyszenie Kangourou Sans Frontières, a w Polsce Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Patronami współzawodnictwa są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Polskie Towarzystwo matematyczne.

      Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach wiekowych. 
      Nasi uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch salach: w jednej młodsze kategorie - Żaczek, klasa II i Maluch, klasy III - IV, a w drugiej starsi - Beniamin, klasy V- VI i Kadet dla klas VII - VIII. Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja.

     • GÓRA GROSZA 2023

     • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Wspólnymi siłami zebraliśmy: 1290.99 zł! ​​​​​​​

      Tak przedstawiały się zbiórki

      w poszczególnych klasach:

      Klasa 1 134.23 zł /17 7.89 zł/ os      Klasa 2 67.74 zł / 15 4.51 zł/ os          Klasa 3 151.30 zł /17 8.90 zł/ os

      Klasa 4 190.52 zł /19 10.02 zł/ os    Klasa 5 174.74 zł /13 13.44 zł/os        Klasa 6 40.18 zł /12 3.34 zł/os

      Klasa 7 42.73zł /9 4.74 zł/ os           Klasa 8a 235.25 zł /15 15.68 zł/ os     Klasa 8b 65 zł /14 4.64 zł/ os

      Zerówka: 69.29 zł                             Przedszkole: 120.19 zł

      Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy!

     • ZBIÓRKA KARMY DLA PODOPIECZNYCH PRZYTULISKA DLA ZWIERZĄT

     • Tradycją już jest, że w okresie zimowym rozniszewscy uczniowie pomagają psiakom z kozienickiego przytuliska. Jak co roku uczniowie wykazali się ogromną troską o losy bezdomnych zwierząt i chętnie wsparli zbiórkę karmy. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 350 kg karmy, aby zapewnić dobre samopoczucie na miesiące do przodu naszym czworonożnym przyjaciołom.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą ostatnią zbiórkę karmy dla zwierząt!

     • „PAMIĘĆ, KTÓRA TRWA”

     • Najstarsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Zbigniewem Nizińskim, prezesem Fundacji „Pamięć, Która Trwa”. Nasz gość opowiadał o idei jaka towarzyszyła powstaniu tej fundacji, o jej celach i swoich dokonaniach. Pan Niziński zajmuje się poszukiwaniem zapomnianych mogił pomordowanych podczas II wojny Polaków narodowości żydowskiej. Stara się dotrzeć do dokumentów oraz do żyjących świadków wydarzeń z tamtych czasów, ustala okoliczności śmierci tych ludzi i precyzyjnie określa miejsce pochówku. Ostatnim etapem jest upamiętnienie takiego miejsca w formie płyty pamiątkowej lub obelisku.

      Pan Niziński odnalazł już na terenie środkowej i wschodniej Polski kilkadziesiąt zbiorowych grobów pomordowanych Żydów. Za swoją pracę został nagrodzony odznaczeniem przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pamiątkowym medalem przez Instytut Yad Vashem z Izraela. Na naszym terenie Fundacja „Pamięć, Która Trwa” zajmuje się ustaleniem i upamiętnieniem okoliczności mordu oraz miejsca pochówku kilkunastu Żydów na terenie wsi Zagroby oraz zabójstwa czworga dzieci żydowskich w Rozniszewie.

     • KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWA

     • W piątek,10 lutego, ostatniego dnia przed feriami uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. Pierwszy raz w historii szkoły zabawa odbywała się z podziałem na grupy wiekowe. Najpierw bawili się młodsi uczniowie: przedszkolaki i klasy I-III a po południu dyskotekowym szaleństwom oddawały się dzieci z klas IV-VIII.

      Bal prowadziły animatorki z firmy  Animator ABC Dziecka z Warki. Zabawa rozpoczęła się przedstawieniem o Smerfach. Po występie dzieci rozpoczęły wspólna zabawę, którą prowadziły animatorki przebrane w karnawałowe stroje. Dzieci również wystąpiły w pięknych przebraniach. Najwięcej było księżniczek i wróżek oraz piłkarzy. Ale pojawili się też policjanci, strażacy, Gargamel, tygrysek, Wednesday oraz postacie z Harrego Pottera i innych ulubionych przez dzieci bajek.

      Rodzice, również stanęli na wysokości zadania i przygotowali słodkie poczęstunki dla zmęczonych tańcami swoich pociech.
      Dzieciaki były zachwycone przedstawieniem, tańcami, zabawami i poczęstunkiem. Bal uważamy za udany.

      Słodkości nie zabrakło również podczas dyskoteki zorganizowanej przez Radę Uczniów dla klas starszych. Członkowie Rady otworzyli kawiarenkę z domowymi wypiekami: pączki, rożki, babeczki i inne ciasteczka można było w niej zakupić. Uczniowie przygotowali też zestaw zabaw, wszak nie tylko samym tańcem dyskoteka stoi. Wyczerpani dyskotekowymi szaleństwami wieczorem wrócili do domów na zasłużony, dwutygodniowy, feryjny wypoczynek.