• Klub Młodego Programisty

     •  

      Z wielką radością informujemy, że Klub Młodego Programisty online wraca w jesiennej odsłonie! 🤩Już 5 października rozpoczynamy drugą edycję bezpłatnych zajęć z elementami programowania.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki. Spotykamy się co tydzień, o tej samej godzinie przez 10 tygodni:

      • klasy 1-3, godz. 17:00 - 18:00;
      • klasy 4-6, godz. 18:15 - 19:15.

      Zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza, dzięki któremu wszystkim, którzy zostawią nam kontakt do siebie, będziemy przypominać o nadchodzących warsztatach, a także przesyłać materiały potrzebne do zajęć.👉👉👉 Formularz

      Jak dołączyć? Wystarczy, że dołączysz bezpośrednio do transmisji Live na Facebooku:👉👉👉 Dołącz do transmisji LIVE! Nie musisz specjalnie zakładać konta na Facebooku, żeby Twoje dziecko mogło wziąć udział w zajęciach – relacja z warsztatów jest dostępna dla wszystkich. Bez logowania! Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w tym spotkaniu, pamiętaj, że nagrania z warsztatów możesz odtworzyć - w dogodnym dla Ciebie czasie - na naszym kanale YouTube i na profilu KMP na FacebookuJeśli wraz ze swoim dzieckiem brałeś udział w pierwszej edycji warsztatów KMP online i zastanawiasz się czy możesz do nas dołączyć jeszcze raz, to odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Jeżeli chcesz przypomnieć sobie zagadnienia, o których mówiliśmy, wybierz tę samą grupę wiekową. Jeśli brałeś udział w warsztatach dla klas 1-3 i czujesz, że chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na zajęcia dla klas 4-6. Wszystkich uczestników, którzy w dalszym ciągu odczuwają niedosyt programistycznej wiedzy, zapraszamy na specjalne warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - #CodeWeek2020! Klub Młodego Programisty w tym roku po raz kolejny połączył siły z #CodeWeek, aby przygotować wyjątkowe warsztaty dla wszystkich – także online! Zapraszamy na nie przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Dołączcie do naszych wydarzeń i wspólnie z dziećmi uczcie się programowania i zgłaszajcie swoje inicjatywy na codeweek.eu! Na koniec jeszcze nagroda dla wytrwałych - w najbliższym czasie planujemy nowe konkursy, w których czekać na Was będą super nagrody! 😍 Bądźcie czujni! Jak wziąć udział? Po prostu dołączcie do naszych warsztatów i czekajcie na zapowiedzi trenerów!

      Więcej informacji: 

      https://klubmlodegoprogramisty.pl/https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

      wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2682072988766749

       

     • Umiem, mogę i chcę więcej

     •  

      PROJEKT UNIJNY REALIZOWANY W GMINIE MAGNUSZEW

      Gmina Magnuszew realizuje projekt pn. ,,Umiem, mogę i chcę więcej- podniesienie jakości nauczania w gminie Magnuszew” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu wsparciem zostaną objęci uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół na terenie gminy Magnuszew. Będą oni mogli skorzystać z dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających. Poza tym do szkolnych pracowni przedmiotowych zakupione zostanie doposażenie oraz pomoce naukowe.
      W placówkach powstaną zaplecza do nauczania metodą eksperymentu, a dzięki doposażeniu pracowni zwiększy się wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.


      W ramach projektu dla 41 nauczycieli zaplanowane zostały szkolenia m.in.: z posługiwania się technikami komputerowymi, wykorzystania metod eksperymentu w nauczaniu, metod zapamiętywania, koncentracji i efektywnego uczenia się.

      Wartość całego projektu to 1 527 814,80 zł w tym dofinansowanie z UE- 1 222 251,84 zł,
      a jego realizacja zaplanowana została do dnia 28-02-2022 r.

      We wszystkich szkołach rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w projekcie, która potrwa do 5 października 2020 r.  Szczegółowych informacji dot. udziału w projekcie udzielają dyrektorzy szkół oraz koordynator projektu w Urzędzie Gminy w Magnuszewie
      48 621-70-25 wew. 208.  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są szkołach,
      w biurze projektu znajdującym się w Urzędzie Gminy Magnuszew w pok. nr 14 (I piętro)
      lub na stronie internetowej gminy
      www.magnuszew.pl. W przypadku pobierania dokumentów ze strony internetowej należy pamiętać o wydruku w wersji w kolorze.

      Wójt Gminy Magnuszew

               Marek Drapała

       
      W naszej szkole zajęcia w ramach projektu rozpoczną się w pierwszych dniach października. Szczegółowy harmonogram zajęć wszystkich grup projektu opublikujemy wkrótce.

       

     • Rusza akcja dożywiania dzieci w szkole

     •  

      Od poniedziałku, 21 września, rozpoczynamy dożywianie dzieci w naszej szkole. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapoznanie się z pismem Urzędu Gminy w Magnuszewie opisującym warunki jakie muszą zostać spełnione by dziecko mogło spożyć w szkole bezpłatny posiłek. Pismo znajdziecie tutaj - Dozywianie_dzieci.pdf .

       

       

       

    • Sprzątniemy swój kawałek Polski
     • Sprzątniemy swój kawałek Polski

     •  

       

      Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania.  Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling.  Tegoroczne Sprzątanie świata - Polska odbywa się więc pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

      Oczywiście nasza szkoła przystępuje do tegorocznej akcji Sprzatanie Świata organizowanej przez Fundację nasza Ziemia. O tym, że warto to zrobić nikt nas nie musi przekonywać, w akcjach tego typu bierzemy udział już od lat.

      Chcesz wiedzeć więcej? Możesz pobrać bezpłatny informator 27. Akcji z którego dowiesz się:

      • Jak dużo plastiku jest w środowisku.
      • Jak każdy z nas może spowolnić inwazję plastiku.
      • W jaki sposób poprawnie segregować odpady z tworzyw sztucznych.

      Pobierz informator - http://naszaziemia.pl/files/ssp-informator2020.pdf .

       

       

    • Zaczynamy nowy rok szkolny
     • Zaczynamy nowy rok szkolny

     •  

       

      1-go września, we wtorek, rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Była to inauguracja zupełnie inna niż te, do których byliśmy od lat przyzwyczajeni. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zrezygnowaliśmy z uroczystego rozpoczęcia  roku szkolnego w dotychczasowej, tradycyjnej formie. Nie odbyła się msza święta w rozniszewskim kościele parafialnym, nie było też spotkania naszej, szkolnej społeczności na sali gimnastycznej. Uczniowie poszczególnych klas i przedszkolaki spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i to o różnych porach. Mogli w nich uczestniczyć również rodzice (jeden rodzic na jednego ucznia), którzy tego dnia mieli możliwość wejścia do budynku szkolnego. Nie było ich jednak zbyt wielu.

      Uczniów, rodziców i nauczycieli obowiązywały podstawowe zasady przestrzegania bezpieczeństwa związanego z  zagrożeniem epidemicznym.

      • Przy wejściu do szkoły należało bezwzględnie zdezynfekować ręce, obowiązkowo zasłonić usta i nos.
      • Na terenie szkoły obowiązywało noszenie maseczek oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

      W czasie spotkań z wychowawcami uczniowie otrzymali podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Przekazane zostały także ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Oby upłynął nam zdrowo i bez nauczania zdalnego.

       

    • Rysunkowy Dzień Otwarty
     • Rysunkowy Dzień Otwarty

     •  

       

      W sobotę, 25 lipca, odbył się zorganizowany przez Studio Rysunku OZ Rysunkowy Dzień Otwarty. Podczas zajęć, które przy pięknej, letniej pogodzie odbyły się na szkolnym boisku, dzieci uczestniczące w spotkaniu uczyły się jak poprawnie uchwycić na pracy przestrzeń, proporcje, światłocień oraz różnorodną fakturę. Zajęcia prowadziła inicjatorka założenia Studia Rysunku Oz Maria Olizar - Zakrzewska.

      Pani Maria jest z wykształcenia grafikiem i pedagogiem. Ukończyła studia na wydziałach Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych oraz Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przed otwarciem szkoły rysunku uczyła w szkole podstawowej, a następnie prowadziła szkolenia z zakresu sztuk plastycznych dla kadr pedagogicznych na terenie całej Polski. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, które zbiera od przeszło dekady, wykorzystuje w zajęciach artystycznych. Lubi rysować ołówkiem, tuszem i cienkopisami. Najchętniej rysuje przyrodę, architekturę i samochody.

      W zajęciach uczestniczyła spora grupa dzieci spędzających wakacje w okolicach Rozniszewa.