• 20-LECIE TEATR-ZYKU FIGIEL-EK

     •  

      Przy okazji świętowania Jubileuszu 155-lecia Szkoły w Rozniszewie świętowaliśmy również 20-lecie istnienia Teatr-zyku Figielek. 25 stycznia 2003 roku ruszyła nasza szkolna scena teatralna premierą sztuki Jana Brzechwy "Kopciuszek". Dziś po dwudziestu latach młodzi aktorzy Figiel-ka przygotowali dwudziestą drugą już premierę - sztukę Marty Guśniowskiej "Wąż", tę samą, którą wystawiono na scenie naszego teatrzyku dziesięć lat temu z okazji dziesięciolecia. Aktorzy się zmienili, nie zmieniła się jednak przez te wszystkie lata twórczyni teatrzyku i reżyserka wszystkich spektakli pani Anna Owczarczyk. Co tu jednak długo pisać, z okazji dwudziestolecia przygotowany został film o historii Figielka. Zamieszczamy go poniżej.

      "Figielkowe opowieści" przygotowali stale pracujący z Teatr-zykiem Figiel-ek panowie Leszek Owczarczyk i Kuba Szydło.

     • RELACJA KOZIENICKIEJ TV NASZ POWIAT Z OBCHODÓW JUBILEUSZU 155-LECIA SZKOŁY W ROZNISZEWIE

     • ​​​​​​

      Kozienicka TV Nasz Powiat postarała się o ekspresowe przygotowanie relacji z obchodów Jubileuszu 155-lecia naszej Szkoły. Odwiedzająca nas bardzo często ekipa tej telewizji w składzie pani redaktor Sabina Semeniuk i odpowiedzialny za zdjęcia i montaż pan Andrzej D. J. Mrozek przyjechali w dniu jubileuszu nie tylko ze sprzętem telewizyjnym ale również z pięknym bukietem kwiatów. To dzięki nim możemy dzisiaj zamieścić materiał z sobotniego Jubileuszu. Przy okazji pragniemy podziękować nie tylko za ostatnią relację, ale i za wszystkie wcześniejsze. Panią Sabinę i pana Andrzeja śmiało możemy nazwać naszymi przyjaciółmi.

      W relacjach z jubileuszu zamieszczanych na naszej stronie www i na Facebook'u wykorzystaliśmy również zdjęcia pani Sabiny, dziękujemy za ich udostępnienie.

     • JUBILEUSZ 155-LECIA NASZEJ SZKOŁY - DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO

     • Dziś możemy już spokojnie powiedzieć: "To był niezapomniany wieczór." Długo przygotowywaliśmy się do uroczystości Jubileuszu 155-lecia Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, ale było warto. Przede wszystkim ze względu na tłumnie przybyłych gości, którym mogliśmy pokazać co się u nas w szkole dzieje. Goście nie zawiedli! Zaszczycił nas swoją obecnością Starosta Kozienicki pan Krzysztof Wolski. Stawili się absolwenci, rodzice, przyjaciele szkoły. Temu zacnemu gronu zaprezentowaliśmy szereg atrakcji, właściwie w każdym szkolnym pomieszczeniu coś się działo.

      Nie sposób wszystko opisać w jednym artykule na naszej stronie www, dlatego obiecujemy, że codziennie będzie się pojawiać notatka o tym co się tego sobotniego wieczora działo w naszej szkole. Na początek trochę migawek, warto je zobaczyć. Postaramy się pokazać wszystkie wydarzenia i tych, którzy je przygotowali - uczniów, nauczycieli oraz absolwentów szkoły w Rozniszewie. Odwiedzajcie naszą stronę. A już teraz pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy sobotni wieczór 22 kwietnia spędzili z nami DZIĘKUJEMY!!! (A  to dopiero początek podziękowań.)

     • TO JUŻ JUTRO - 1 DZIEŃ DO JUBILEUSZU!

     •  

      Jubileuszu 155-lecia naszej Szkoły tuż, tuż. Dołącz do nas jutro, w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 18:00. Zapraszamy serdecznie! A wcześniej zapoznaj się z harmonogramem uroczystości zamieszczonym poniżej.

       

      18.00     Początek imprezy - uroczyste rozpoczęcie.  Sala gimnastyczna

      18.15     Projekcja filmu dokumentalnego: Figielkowe opowieści. 20 lat Teatrzyku Figiel-ek  Sala gimnastyczna

      18.40 -19.40     Zwiedzanie Szkolnej Izby Pamięci   Szkolna Izba Pamięci (I piętro)

      18.40 -19.40   Wizyta w sali wspomnień: wystawa Kronik Szkolnych oraz prezentacja historyczna o historii szkoły

      Sala nr 19 (I piętro)

      18.45 -20.00    Życzenia dla Szkoły - nagrania życzeń w telewizyjnym kąciku multimedialnym Korytarz  (I piętro)

      18.45 -20.00     Escape room - gra rodzinna Sala nr 2 i 3 (Parter)

      18.40 -20.00     Zwiedzanie wystawy prac plastycznych dzieci: Nad brzegiem Pilicy Mazowsza… oraz wystawy    prac plastycznych absolwentki szkoły Katarzyny Skowrońskiej      Galeria „Na piętrze” (I piętro)

      18.50 -19.30      Zabawa przedszkolaków: Magiczny dywan  Sala nr 13 (I piętro)

      19.00   Pokaz taneczny dzieci z oddziału przedszkolnego   Korytarz  (I piętro)

      19.10   Pokaz grupy tanecznej z kl.IV  Korytarz (I piętro)

      19.00   Spotkanie ze sztuką. Ciekawostki plastyczne.   Sala nr 14  (I piętro)

      19.20   Portret słowem malowany - zabawa plastyczno-literacka  Sala nr 14  (I piętro)

      19.20   Master szef - Junior: Pokazy kulinarne, poczęstunek   Sala nr 9  (Parter)

      19.30 -20.30 Sala zabaw - miejsce do relaksu dla młodszych dzieci (możliwość rysowania, kolorowanki, układanie klocków, puzzli, relaks na dywanie).  Sala nr 8  (Parter)

      19.20   Młodzi Naukowcy - eksperymenty chemiczne i fizyczne Sala nr 10 (I piętro)

      18.40 -20.00    Laboratorium Przyszłości - pokaz robotyczny, pokaz drukarki 3D, Arduino - do czego służy mikrokontroler   Sala nr 22 (I piętro)

      20.10    Podsumowanie. Rozdanie nagród, dyplomów i medali laureatom konkursów      Sala gimnastyczna

      20.30    Teatrzyk Figiel-ek - premiera spektaklu: Wąż    Sala gimnastyczna

      21.00    Koncert zespołów muzycznych.   Sala gimnastyczna

     • BIEG WIOSENNY I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     •  

      Podczas sobotnich obchodów Jubileuszu 155-lecia naszej Szkoły wręczone zostaną nagrody również za rywalizację sportową. Przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia rozgrywane były mecze Międzyklasowego Turnieju Piłki Nożnej. Brały w nich udział reprezentacje klas IV - VIII składające się zarówno z dziewcząt, jak i z chłopców. Współzawodnictwo było zażarte, wyniki czasami niespodziewane. Najlepszą drużynę poznamy w sobotni wieczór.

      W czwartek, 20 kwietnia, rozegrany został kolejny Bieg Wiosenny im. Jerzego Rokity. Zawody rozegrane zostały aż w dwudziestu kategoriach gdyż osobno startowały dziewczynki i osobno chłopcy w każdym roczniku wiekowym. Oczywiście maluchy z przedszkola na najkrótszych dystansach, a potem wraz ze wzrostem wieku startujących rósł też dystans do przebiegnięcia. Zgodnie z tradycją wprowadzoną przez patrona biegu ostatni na mecie częstowani byli słodkościami. C, którzy zameldowali się w pierwszej trójce na nagrody muszą poczekać do sobotniego wieczoru.

     • 2 DNI DO JUBILEUSZU - ŻYCZENIA PRZEDSZKOLAKÓW

     • Przygotowywane na sobotnie spotkanie studio nagrań odwiedziły dziś Supersmyki z oddziału przedszkolnego. Ekipa studia miała okazję wypróbować sprzęt i nagrała życzenia maluchów. Przyjdź w sobotę i też nagraj swoje życzenia. Zapraszamy!!!

     • DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA TYLKO 3 DNI - TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA

     • Do sobotniego Święta Szkoły pozostały już tylko trzy dni. W całej szkole trwają intensywne przygotowania: próby spektaklu Figiel-ka, próby pokazów tanecznych, przygotowanie escape room'a, przygotowanie Laboratorium Przyszłości czyli pokazu druku 3D, pokazu robotycznego i studia nagrań gdzie każdy z gości będzie mógł nagrać życzenia dla naszej Szkoły, przygotowania pokazów fizycznych i chemicznych. W Galerii "Na piętrze" przygotowywana jest wystawa prac uczniów "Nad brzegiem Pilicy, Mazowsza..." będąca pokłosiem warsztatów plastycznych, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

      Oczywiście wszystkich tajemnic zdradzać nie będziemy dlatego - DOŁĄCZ DO NAS W SOBOTĘ, 22 KWIETNIA O GODZINIE 18:00!!!

     • JUŻ ZA 4 DNI - KOLEJNA PREMIERA TEATR-ZYKU FIGIEL-EK

     • Nasza Szkoła szykuje się do Jubileuszu 155-lecia, a Teatr-zyk Figiel-ek też świętuje swój Jubileusz 20-lecia. Teatr-zyk Figiel-ek powstał w 2002 r. Na scenie zadebiutował  25 stycznia 2003 r. Obecnie przygotowywany spektakl będzie 22 premierą szykowaną przez młodych aktorów. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć niektórych aktorów, którzy przewinęli się przez Figielkową scenę. Nikomu nie chcemy wypominać wieku, ale niektórzy z nich są już dobrze po trzydziestce. Czy oglądając zdjęcia rozpoznają siebie? Czy my ich rozpoznajemy? Przekonajcie się o tym oglądając poniższą galerię zdjęć. Z góry przepraszamy tych, którzy grali w przedstawieniach, a swoich zdjęć nie znajdą - bo okazało się, że zdjęć są setki, a do Jubileuszu czasu mało.

      Wszystkich, nie tylko aktorów (choć ich szczególnie) zapraszamy na sobotnią premierę. Będzie to już druga odsłona spektaklu Marty Guśniowskiej "Wąż". Oczywiście zmieniła się w stosunku do pierwszej wersji obsada, ale nie zmieniła się pani reżyser Anna Owczarczyk. Możemy zatem liczyć na świetną zabawę, okraszoną pewną nutką zadumy. Zapraszamy!

     • "POZNAJ POLSKĘ" W NASZEJ SZKOLE

     •  

      ​​Miło nam poinformować, że nasza szkoła stała się beneficjentem przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" będącego częścią Polskiego Ładu. W ramach realizowanego zadania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rozniszewie zostaną zorganizowane cztery wycieczki turystyczno-krajoznawcze: dwie do Warszawy i okolic dla dzieci z klas młodszych i kolejne dwie, do Lublina i Majdanka oraz do Torunia i Bydgoszczy dla dzieci z klas starszych.

      Planowany koszt całości zadania to 37 445,00 zł z których otrzymana dotacja to 25 000,00 zł, zaś kwota 12 445,00 zł to wkład własny, który zostanie wniesiony przez rodziców uczniów uczestniczących w wycieczkach.

      Informację na ten temat znajdziesz również na stronie Gminy Magnuszew.

     • 5 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA - PRÓBY TEATR-ZYKU FIGIEL-EK

     • Jednym z punktów programu Dnia Szkoły przygotowywanego na najbliższą sobotę z okazji Jubileuszu 155-lecia naszej placówki jest przedstawienie Teatr-zyku Figiel-ek. Teatrzyk funkcjonuje w naszej szkole od dwudziestu lat. Zainicjował swoją działalność premierą "Kopciuszka" Jana Brzechwy 25 stycznia 2003 roku. Ostatnia premiera miała miejsce 8 lutego 2020 roku i była to sztuka Marty Guśniowskiej "Kto się boi Pani Eś?". Wcześniejszym  przedstawieniem tej autorki "Pod-Grzybek", aktorzy Figiel-ka zawojowali scenę finału XIX Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Siedlcach, skąd przywieźli nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca. Potem pandemiczna przerwa wstrzymała na blisko trzy lata działalność zespołu.

      W tym roku kierująca teatrzykiem pani Anna Owczarczyk postanowiła przygotować z młodymi aktorami kolejną premierę, specjalnie na uroczystości jubileuszowe naszej szkoły. Trwają już intensywne próby, jedną z nich mieliśmy dziś okazję podejrzeć.

      Zainteresowanych historią Teatr-zyku Figiel-ek odsyłamy tutaj . Zapraszamy również jutro na naszą stronę www, będzie więcej o aktorach Figiel-ka.

     • TRWA ODLICZANIE - 8 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA

     • Z historii szkoły:

      „ Aktywny działacz społeczny inż. Edward Zieliński wyszedł z inicjatywą przywrócenia szkole imienia Stefana Czarnieckiego i ufundowania sztandaru. Komitet Rodzicielski i Rada Pedagogiczna przychylili się do owego projektu i dnia 24 kwietnia 1983 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia i przekazanie sztandaru. Odsłonięto także tablicę poświęconą Patronowi szkoły i dokonano otwarcia Izby Pamięci.”

      Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku w kwietniu obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku przypada także zacny jubileusz 155-lecia istnienia szkoły w Rozniszewie.

      W niedzielę 16 kwietnia o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Rozniszewie odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem Pocztu sztandarowego w 155. rocznicę powstania Szkoły w Rozniszewie w intencji wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów.

      Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

     • 9 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA - QUIZ WIEDZY O SZKOLE

     •  

      Z inicjatywy Rady Uczniów w Naszej szkole przeprowadzono quiz wiedzy o szkole. Pytania dotyczyły zarówno wiedzy dotyczącej historii szkoły, jak również bieżącego funkcjonowania placówki. Test był wynikiem pracy wszystkich nauczycieli, dlatego wachlarz pytań był szeroki i sprawdzał wiele umiejętności uczniów: pamięć, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Zdradzimy, że nikomu nie udało się uzyskać 100 % poprawnych odpowiedzi. A oto najtrudniejsze pytanie:

      Kto z nauczycieli naszej szkoły jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Rozniszewie?

      Rodzice pewnie nie mają problemu z odpowiedzią

      Zwycięzców quizu poznamy w Dniu Święta Szkoły. Serdecznie zapraszamy!

     • 10 DNI DO JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA

     • Kontynuujemy odliczanie do dnia obchodów 155-lecia naszej Szkoły. Zostało tylko 10 dni.

      Spora część uroczystości odbędzie się na naszej sali gimnastycznej. To tu powstanie scena, na której po raz kolejny zaprezentuje się kolejne pokolenie aktorów Teatr-zyku Figiel-ek. Na sali gimnastycznej planowane są również popisy taneczne i wokalne, projekcja filmu przygotowanego specjalnie na tę okazję oraz oczywiście oficjalne otwarcie obchodów Jubileuszu.​​​​​​​

      Jak widać na zamieszczonych zdjęciach przygotowaniami sceny i samej sali zajęła się silna grupa uczniów, absolwentów i rodziców. Dzięki nim scena, przesłona sufitu i zaciemnienie okien są już gotowe. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na pomoc przyjaciół szkoły. Wszystkim, którzy pomagali w tych przygotowaniach serdecznie dziękujemy!

     • WARSZTATY PLASTYCZNE

     • Zaczynamy odliczanie! Do dnia spotkania z okazji 155-lecia naszej szkoły pozostało już tylko 11 dni. Postanowiliśmy każdego dnia informować gości naszej strony o przygotowaniach do obchodów Jubileuszu.
      Jednym z przedsięwzięć przygotowywanych na tę okazję jest wystawa prac uczniów w Galerii "Na piętrze". Ci, którzy intersują się naszą szkołą doskonale znają działalność naszej szkolnej Galerii i wiedzą, że możemy z niej być dumni. Józef Wilkoń, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Maria Ekier, Anna Wielbut, Wanda i Bogusław Orlińscy to tylko niektórzy z artystów plastyków wystawiający swoje prace w naszej Galerii, która działa od maja 2000 roku. Więcej o wystawach, wystawiających i historii Galerii znajdziesz tutaj.

      Tradycją Galerii "Na piętrze są coroczne wystawy prac uczniów i taką wystawę postanowiliśmy przygotować na Jubileusz 155-leciaa Szkoły.  W tym celu zaprosiliśmy do pomocy pana Sławomira Ragana - plastyka związanego z warecką Gminną Instytucją Kultury "Dworek na Długiej". Na przełomie marca i kwietnia trzykrotnie spotykał się z naszymi uczniami na warsztatach plastycznych.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Tematem prac uczniowskich były mazowieckie, rozniszewskie krajobrazy. Z pomocą pana Sławomira dzieci stworzyły wiele ciekawych prac. Najlepsze z nich będzie można obejrzeć na wystawie przygotowanej z okazji szkolnego Jubileuszu. Już dziś serdecznie zapraszamy do wizyty w Galerii "Na piętrze" w sobotę, 22 kwietnia.

     • HAZARD - NIEBEZPIECZNE UZALEŻNIENIE

     • W środę 29 marca odbyło się w naszej szkole bardzo interesujące spotkanie najstarszych uczniów  z funkcjonariuszem urzędu celno-skarbowego. Tematem spotkania była prezentacja zadań realizowanych przez urząd celno-skarbowy, specyfiki pracy inspektorów celno-skarbowych oraz rozmowy na temat zagrożeń związanych z nielegalnym hazardem. Nasz gość starał się uświadomić młodzieży jakie zagrożenia niesie udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wizytach w lokalach z automatami do gry na pieniądze i hazardowych grach karcianych. Są dowody na to, że hazard uzależnia tak silnie jak narkotyki, powoduje także poważne skutki społeczne i ekonomiczne. Ludzie biorący udział w nielegalnych zakładach i grach tracą zwykle wszystkie swoje oszczędności, często się zapożyczają na ogromne kwoty, popadają w konflikt z prawem.

     • DZIEŃ OTWARTY W WARECKIM ZESPOLE SZKÓŁ

     • Wczoraj ponownie ósmoklasiści, wraz z wychowawczyniami, wyruszyli w poszukiwaniu celów edukacyjnych. Tym razem udali się do Zespołu Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Warce. Mile powitani przez panią dyrektor wzięli udział w spotkaniu prezentującym ofertę edukacyjną szkoły. Jedną z przygotowanych atrakcji był popis talentów wokalnych tamtejszych uczennic. Nasi uczniowie mieli też okazję podziwiać zdolności kulinarne uczniów technikum gastronomicznego.

     • BIEG "TROPEM WILCZYM"

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, biorąc udział w biegu Tropem Wilczym. Uczniowie klas ósmych pokonali symboliczną długość trasy tym samym dołączyli do tysięcy biegaczy z całej Polski by symbolicznie uczcić pamięć Polskich Bohaterów – Żołnierzy Wyklętych. Jako pierwszy linię mety przekroczył Michał Rękawek, najszybszą biegaczką była Olga Kaczmarczyk.

      Gratulujemy wszystkim uśmiechniętym zawodnikom

     • ÓSMOKLASIŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KOZIENICACH

     • Chociaż obchodzimy pierwszy dzień wiosny, nasi najstarsi uczniowie nie myśleli dzisiaj o wagarowaniu - snuli edukacyjne plany na przyszłość dzięki udziałowi w "dniu otwartym" w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Ósmoklasiści oglądali sale lekcyjne, liczne zakamarki szkoły i mieszczący się nieopodal internat. Zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki oraz obejrzeli przygotowane na tę okazję pokazy.

     • RÓŻNE SPOSOBY NA POWITANIE WIOSNY

     • Choć za oknem pogoda niekoniecznie wiosenna, to wiosnę należało dziś powitać. Okazało się, że można to robić różnymi sposobami. Najmłodsi, czyli przedszkolaki i pierwszoklasiści, uczynili to w sposób tradycyjny. Przygotowali tradycyjne kukły Marzanny i poszli spławić je rzeką (kanałem) do morza. Nie zapomnieli by marzanna wykonana została z ekologicznych materiałów. Inaczej powitali wiosnę uczniowie klasy drugiej. Wytropili ją na macie do kodowania. Więcej o tej metodzie poniżej. 

      Kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Na zajęciach prowadzonych według takiego scenariusza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwijają uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Duży nacisk położono tu na rozwój kompetencji społecznych, który szczególnie w aktualnej sytuacji jest kluczowy. najważniejsze, że dzieciom takie zajęcia się podobają.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

     • Czy wszyscy lubią poezję? Zapewnie nie wszyscy. Jednak znalazła się grupa wrażliwych ósmoklasistów, która ochoczo wzięła udział w spotkaniu poświęconemu poezji, zorganizowanemu z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Poezji. Spotkanie było okazją do poczytania liryki, zapoznania się z ciekawostkami z życia poetów, a nawet do wspólnego śpiewania i zaprezentowania twórczości uczniów.