• Rusza akcja dożywiania dzieci w szkole

          •  

            Od poniedziałku, 21 września, rozpoczynamy dożywianie dzieci w naszej szkole. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapoznanie się z pismem Urzędu Gminy w Magnuszewie opisującym warunki jakie muszą zostać spełnione by dziecko mogło spożyć w szkole bezpłatny posiłek. Pismo znajdziecie tutaj - Dozywianie_dzieci.pdf .

             

             

             

        • Sprzątniemy swój kawałek Polski
          • Sprzątniemy swój kawałek Polski

          •  

             

            Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania.  Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling.  Tegoroczne Sprzątanie świata - Polska odbywa się więc pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

            Oczywiście nasza szkoła przystępuje do tegorocznej akcji Sprzatanie Świata organizowanej przez Fundację nasza Ziemia. O tym, że warto to zrobić nikt nas nie musi przekonywać, w akcjach tego typu bierzemy udział już od lat.

            Chcesz wiedzeć więcej? Możesz pobrać bezpłatny informator 27. Akcji z którego dowiesz się:

            • Jak dużo plastiku jest w środowisku.
            • Jak każdy z nas może spowolnić inwazję plastiku.
            • W jaki sposób poprawnie segregować odpady z tworzyw sztucznych.

            Pobierz informator - http://naszaziemia.pl/files/ssp-informator2020.pdf .

             

             

        • Zaczynamy nowy rok szkolny
          • Zaczynamy nowy rok szkolny

          •  

             

            1-go września, we wtorek, rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Była to inauguracja zupełnie inna niż te, do których byliśmy od lat przyzwyczajeni. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną zrezygnowaliśmy z uroczystego rozpoczęcia  roku szkolnego w dotychczasowej, tradycyjnej formie. Nie odbyła się msza święta w rozniszewskim kościele parafialnym, nie było też spotkania naszej, szkolnej społeczności na sali gimnastycznej. Uczniowie poszczególnych klas i przedszkolaki spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i to o różnych porach. Mogli w nich uczestniczyć również rodzice (jeden rodzic na jednego ucznia), którzy tego dnia mieli możliwość wejścia do budynku szkolnego. Nie było ich jednak zbyt wielu.

            Uczniów, rodziców i nauczycieli obowiązywały podstawowe zasady przestrzegania bezpieczeństwa związanego z  zagrożeniem epidemicznym.

            • Przy wejściu do szkoły należało bezwzględnie zdezynfekować ręce, obowiązkowo zasłonić usta i nos.
            • Na terenie szkoły obowiązywało noszenie maseczek oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

            W czasie spotkań z wychowawcami uczniowie otrzymali podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Przekazane zostały także ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Oby upłynął nam zdrowo i bez nauczania zdalnego.

             

          • #BezpiecznyPowrótDoSzkoły

          •  

             

            #BezpiecznyPowrótDoSzkoły tak został zatytułowany spot informacyjny przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

            W materiale filmowym zostały zawarte istotne informacje dla uczniów, którzy 1 września rozpoczynają naukę w szkołach.  

             W sposób krótki i obrazowy  przedstawiono najważniejsze zasady bezpieczeństwa jakie będą obowiązywać w placówkach oświatowych: dezynfekcja dłoni, obowiązek  zasłaniania ust i nosa podczas kichania, częste mycie rąk, używanie własnych przedmiotów, nie dzielenie się posiłkami.  Złe samopoczucie natychmiast powinno być zgłoszone nauczycielowi.

            Bezpieczny powrót do szkół – dowiedz się więcej:

            https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

            Zapraszamy do obejrzenia i filmu.

             

             

          • Powszechny Spis Rolny 2020

          •  

             

            Rolniku, przygotuj się do spisu!

            Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

            Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

            Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

            Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

            Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

            Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

            Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

            Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

            Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

            Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

            Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

            Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

            Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

            Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

            Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

            Zakres tematyczny formularza spisowego (działy):
            – użytkowanie gruntów;
            – powierzchnia zasiewów;

            – zwierzęta gospodarskie;

            – nawożenie;

            – ochrona roślin;

            – budynki gospodarskie;

            – ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;

            – działalność gospodarcza;

            – struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;

            – aktywność ekonomiczna;

            – chów i hodowla ryb.

            Szczegółowy opis poszczególnych działów: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec#sppb-addon-wrapper-1595423106376  

            WAŻNE! W spisie nie będzie pytań o majątek rolników ani o wysokość dochodów. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią dochody z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.

            Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

             

        • Rysunkowy Dzień Otwarty
          • Rysunkowy Dzień Otwarty

          •  

             

            W sobotę, 25 lipca, odbył się zorganizowany przez Studio Rysunku OZ Rysunkowy Dzień Otwarty. Podczas zajęć, które przy pięknej, letniej pogodzie odbyły się na szkolnym boisku, dzieci uczestniczące w spotkaniu uczyły się jak poprawnie uchwycić na pracy przestrzeń, proporcje, światłocień oraz różnorodną fakturę. Zajęcia prowadziła inicjatorka założenia Studia Rysunku Oz Maria Olizar - Zakrzewska.

            Pani Maria jest z wykształcenia grafikiem i pedagogiem. Ukończyła studia na wydziałach Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych oraz Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przed otwarciem szkoły rysunku uczyła w szkole podstawowej, a następnie prowadziła szkolenia z zakresu sztuk plastycznych dla kadr pedagogicznych na terenie całej Polski. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, które zbiera od przeszło dekady, wykorzystuje w zajęciach artystycznych. Lubi rysować ołówkiem, tuszem i cienkopisami. Najchętniej rysuje przyrodę, architekturę i samochody.

            W zajęciach uczestniczyła spora grupa dzieci spędzających wakacje w okolicach Rozniszewa.

             

        • Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”
          • Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Cztery Pory Roku”

          •  

             

            W szkole w Rozniszewie rozpoczęły się artystyczne wakacje. W pierwszych dniach lipca nasi uczniowie - uczestnicy projektu w ramach programu FIO,  mogli rozwijać swoje umiejętności manualne podczas zajęć  z rękodzieła. W poniedziałek 6 lipca odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Zajęcia poprowadził znany rzeźbiarz z Kozienic Pan Józef Kondeja. Rzeźbiarz zaprezentował dzieciom ekspozycje swoich prac. Artysta rzeźbi głównie w lipie, topoli i dębie. Jego prace związane są z ludową religijnością i światem przyrody. W swojej twórczości stale nawiązuje do motywów sakralnych, świata zwierząt, natury i codziennego życia. Do najbardziej rozpoznawalnych należą płaskorzeźby z tematycznymi scenkami rodzajowymi oraz seria ptaków. Jest bardzo aktywnym twórcą, bierze udział w licznych spotkaniach, jarmarkach, piknikach artystycznych, warsztatach dla dzieci czy wystawach oraz plenerach, w tym międzynarodowych. Pan Józef Kondeja należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz do Grupy Twórczej „Vena” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

            Rzeźbiarz przygotował dla uczestników projektu ciekawe zajęcia z użyciem gliny. Dzieci poznały nową, ciekawą technikę z użyciem gliny rzeźbiarskiej do modelowania. Badały jej strukturę, wygniatały, formowały i tworzyły prace według własnego pomysłu. Glina jako plastyczna, niezwykle inspirująca masa, pod czujnym okiem naszego gościa pana Józefa, okazała się świetnym materiałem do stworzenia „małych” dzieł rzeźbiarskich. Panu Józefowi towarzyszyła żona Pani Krystyna Kondeja.

            Drugiego dnia, we wtorek 7 lipca, dzieci poznawały kolejną, nową technikę. Pani Natalia przygotowała zajęcia z filcowania. Filcowanie to technika znana ludzkości od zawsze. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna, gdyż jest stosowana do wyrobu biżuterii oraz przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Filcowanie polega na zbijaniu się luźnych włókien wełny w zwarty materiał – filc. Włókna zaczepiają się jedne o drugie tworząc filc, gdyż umożliwia im to łuseczkowata budowa. Włókna splatają się ze sobą pod wpływem gorącej wody i tarcia (filcowanie na mokro) oraz pod wpływem igieł do filcowania (filcowanie na sucho). Uczestnicy warsztatów zapoznali się z materiałami oraz narzędziami,  używanymi do filcowania na sucho. Dużo dowiedzieli się na temat wełny czesankowe i przyswoili sobie właściwą technikę pracy. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzieli się, jak wykonać od podstaw niewielkie przedmioty z filcu za pomocą igły. Na początku wykonywali elementy do broszki.

            Zdobyli podstawowe  umiejętności wykonywania  ozdób z bardzo popularnego materiału, jakim jest filc.

            Dzięki udziałowi w zajęciach, uczestnicy projektu poznali nowe techniki, rozwijali i doskonalili swoje umiejętności plastyczne. Warsztaty były  okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji. Dziękujemy Panu Józefowi i Pani Natalii za ciekawe zajęcia, możliwość spotkania i podejmowania artystycznych aktywności.

             

        • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
          • „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

          •  

             

            Uwaga najmłodsi mieszkańcy wsi! Rozdajemy nagrody!

            Z myślą o Was Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci w wieku 6-16 lat „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

            Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: www.prewencja.krus.gov.pl

            Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl

            TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 30 WRZEŚNIA 2020 R.

            Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 100 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.

            Więcej informacji na stronie www.krus.gov.pl

             

        • Wakacyjny obóz w Popowie
          • Wakacyjny obóz w Popowie

          •  

             

            Rozpoczęcie tegorocznych wakacji było bardzo udane dla uczniów naszej szkoły.
            W dniach 28.06-01.07.2020 wzięli oni udział w obozie organizowanym w ramach projektu FIO ,,Cztery Pory Roku”.

            Po długim czasie spędzonym w domach grupa trzydziestu uczniów wyruszyła ku przygodzie. Miejscem, do którego się udaliśmy był Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas w Popowie-Letnisku.

            Program obozu wypełniony był atrakcyjnymi zajęciami i aktywnościami. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną „Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu”, w czasie których wcielali się w żołnierzy, przechodzili musztrę, rzucali granatami, toczyli wojnę na miecze, poznali różne rodzaje broni, a także dowiedzieli się jak należy bezpiecznie z niej korzystać.

            Kolejnymi bardzo ciekawymi zajęciami w jakich uczestniczyły dzieci były zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów personalnych Fitness Club Palladium Pułtusk pana Pawła i pana Grzegorza, którzy zajęli się rozwijaniem sprawności fizycznej uczniów. Ćwiczenia były wyczerpujące, ale uczniowie wykonywali je z uśmiechami na twarzach.

            Następnym punktem programu były zajęcia taneczne. W trakcie warsztatów uczniowie przygotowali choreografię taneczną w nurcie hip-hopu. To co na pewno zaskoczyło wszystkich, to fakt, że taniec to nie tylko świetna zabawa, ale również wyczerpująca i ciężka praca. Zajęcia taneczne poprowadziła dla uczniów pani Olga Nitkowska-Brejnak, właścicielka Studia Tańca Swag.

            Wakacje rozpoczęły się ciekawie i obiecująco.

             

        • Rozdanie świadectw ukończenia szkoły
          • Rozdanie świadectw ukończenia szkoły

          •  

             

            Dzisiejszy dzień to dzień zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020 i dzień rozdania świadectw ukończenia szkoły dla uczniów klasy ósmej i świadectw promocyjnych dla uczniów z klas młodszych. Tak jak i ostatnie przeszło trzy miesiące nauki różniły się od lat poprzednich, tak i ten ostatni dzień był inny. Obowiązywał oczywiście reżim sanitarny wymuszony przez pandemię coronawirusa. 

            Uczniów obowiązywały maseczki i utrzymanie odpowiedniego dystansu. Wychowawczyni klasy ósmej pani Anna Owczarczyk podziękowała swoim wychowankom za pięcioletni okres współpracy i tak jak i my wszyscy życzyła im sukcesów i powodzenia w dalszej edukacji, a na poczatek dostania się do wymarzonej szkoły.

            Wszyscy ósmoklasiści ukończyli szkołę, szkoda tylko, że wręczone zostało tylko jedno świadectwo z czerwonym paskiem. Odebrała je Ola Walencik - serdecznie gratulujemy. Na koniec oczywiście pożegnalne zdjęcie z wychowawczynią, pierwsze takie w maseczkach i mamy nadzieję, że ostatnie.

            Podobnie wyglądały rozdania świadectw w klasach młodszych. Przed nami wakacje!!!

             

          • Ważny list

          • Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

            Szanowni Państwo,

            Dyrektorzy i Nauczyciele,

            Uczniowie i Rodzice,

             

            wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

            Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,
            w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

            Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

            Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem
            i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

            Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach
            i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

            Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując
            je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

            Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja,
            w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
            i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

            Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

            Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym,
            aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

            Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

             

            Z serdecznymi pozdrowieniami

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

             

        • Egzamin pod specjalnym nadzorem...
          • Egzamin pod specjalnym nadzorem...

          •  

             

            Ósmoklasiści doczekali się wreszcie swojego egzaminu po szkole podstawowej. Tak jak we wszystkich polskich podstawówkach przez trzy dni mierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną egzamin różnił się od zeszłorocznego. Maseczki ochronne, płyn dezynfekujący na powitanie i również na powitanie mierzenie temperatury. Na szczęście reszta tzn. arkusze egzaminacyjne wyglądały tak, jak powinny wyglądać - są na coronawirusa odporne. Uczniowie też stawili się w komplecie i wyglądali całkiem zdrowo, podwyższonej temperatury nie stwierdzono u nikogo.

            Czy zadnia zaskoczyły naszych uczniów? Trudno powiedzieć. Podczas lekcji języka polskiego pani Ania zachęcała do czytania lektur. To na nich w głównej mierze opierają się zwykle egzaminacyjne pytania. "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza zaskoczyć nie powinno. Na środowym egzaminie z matematyki też nie zabrakło zadań "pewniaków" - twierdzenie Pitagorasa, działania na potęgach i pierwiastkach czy równania to tematy, których należało się spodziewać. Nie inaczej było też na dzisiejszym egzaminie z języka angielskiego.

            Na wyniki przyjdzie nam trochę poczekać, miejmy nadzieję, że będą one dla naszych tegorocznych absolwentów zadowalające i pomogą w dostaniu się do wymarzonej szkoły.

             

        • ARTYSTYCZNE WAKACJE w naszej szkole
          • ARTYSTYCZNE WAKACJE w naszej szkole

          •  

             

            Drodzy Uczniowie, specjalna dla Was i  wyjątkowa propozycja udziału w ARTYSTYCZNYCH WAKACJACH organizowanych w naszej szkole.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rysowania i malowania do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Studio Rysunku OZ
            W ciągu tygodnia uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności rysunkowe i malarskie.

            W sobotę 25 lipca w godzinach 10:00- 12:30 - Zapraszamy na Rysunkowy Dzień Otwarty.
            Podczas zajęć dzieci poznają jak poprawnie uchwycić na pracy przestrzeń, proporcje, światłocień oraz różnorodną fakturę.
            Wstęp bezpłatny, zapisy telefonicznie.

            O poniedziałku 27 lipca do piątku  31 lipca, w godz. 10.00- 13.00 zapraszamy na zajęcia.
            Podczas tego artystycznego tygodnia poznacie podstawy rysunku. Nauczycie się jak wykonywać proste linie bez użycia linijki. Dowiecie się czym jest perspektywa i jak zastosować ją w rysunku?
            Dowiecie się, czym są proporcje, nauczycie się poprawnie je odmierzać. Jak narysować poprawnie światłocień, jak zaprojektować kompozycję? Jak narysować człowieka, żeby go naprawdę przypominał? Jak narysować zwierzę, ukazując jego cechy? Samochód? Nic trudnego. Wszystko pokażemy i wytłumaczymy :)

            Koszt tygodniowych zajęć: 350 zł.
            Koszt pojedynczych zajęć 75 zł. 

            Więcej informacji  oraz zapisy pod numerem telefonu: 733 070 393.

            Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:  https://studiorysunkuoz.pl/  

            Do zobaczenia!

            Studio Rysunku OZ

             

             

        • Wakacje z projektem "Cztery Pory Roku"
          • Wakacje z projektem "Cztery Pory Roku"

          •  

             

            „Cztery Pory Roku ” to projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum  Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności, mieszkańców, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych w formie wolontariatu w działania na rzecz rozwiązywania problemów 175 dzieci i młodzieży, zamieszkujących teren powiatu kozienickiego w okresie od 1 maja 2019 r. do 31 października 2020 r.

            Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie  Wesołe Słoneczka z Cecylówki  we współpracy z gminami: Magnuszew i Głowaczów.

            W czasie wakacji w dniach 1-15 lipca w Szkole Podstawowej w Rozniszewie oraz  w ZSiPO w Magnuszewie będzie kontynuowana realizacja projektu. Dla uczniów – uczestników projektu zostaną zorganizowane i przeprowadzone warsztaty rękodzielnicze. Sztuki plastyczne i rękodzielnicze doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i postawy otwarcia na świat. Ich podstawą są przeróżne działania przynoszące dziecku radość poprzez kontakt z różnorodnym materiałem oraz proces tworzenia, a w nim: oglądanie, dotykanie, itp. Tworząc pracę autor wyraża samego siebie, okazuje uczucia, wykazuje inicjatywę, rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabiera także umiejętności radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji projektu. Staje się samodzielny. Proces twórczego myślenia wyrabia w nim potrzebę koncentracji i skupienia. Na zajęciach z rękodzieła młody twórca będzie miał możliwość poznania i nauczenia się wykorzystywania rozmaitych, nowych technik. Podczas zajęć z rzeźby i filcowania ( 8 godzin na grupę ) uczestnicy  zdobędą nową wiedzę i cenne doświadczenie, ale też będą doskonale bawić się w gronie rówieśników. Spotkania będą  świetną okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji.

            Drugim rodzajem zajęć będą warsztaty kulinarne . Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach, polegających na przygotowywaniu tradycyjnych potraw. Z pomocą wolontariuszek, dzieci poznają tajniki i przepisy pysznych lokalnych przysmaków, by potem w wesołej atmosferze oddać się przyjemności degustowania. Jednym z głównych celów warsztatów, jest współpraca wielopokoleniowa, żeby dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda przyrządzanie potraw i wysiłek, jaki trzeba w to włożyć.  Udział w warsztatach będzie świetnym sposobem za zagospodarowanie wolnego, wakacyjnego czasu, okazja do wspólnych spotkań i dobrej zabawy.

            Serdecznie zapraszamy.

        • Wakacyjny obóz
          • Wakacyjny obóz

          •  

             

            Wakacje zaczynamy od wyjazdu na obóz.

            Uczestnicy projektu „Cztery Pory Roku” już w pierwszych dniach wakacji, po długim czasie spędzonym w domu w związku z sytuacją pandemiczną, przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa, będą mieli zorganizowany wyjazd na kilkudniowy obóz. Uczniowie naszej szkoły  pod opieką p. Małgorzaty K. i p. Anny Ch.  w niedzielę 28 czerwca wyjadą do pięknie położonego ośrodka w Popowie-Letnisku. W ciągu trzech dni będą mieć zorganizowane zajęcia edukacyjno-historyczne, wychowawcze, kulturalne i rekreacyjne. Aktywne formy spędzenia wolnego czasu, pobyt w atrakcyjnym pod względem turystycznym i przyrodniczym regionie,  pozwolą na dobry odpoczynek i  będą udanym początkiem tegorocznych , zasłużonych wakacji.

             Informacje o ośrodku na stronie internetowej http://www.caritaspopowo.pl/o-nas

             

        • Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny"
          • Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny"

          •  

             

            Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły/Jana Pawła II warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża. Organizatorem wystawy w naszej miejscowości jest Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego, ale w związku z zawieszeniem zajęć można ją ogladac w kościele parafialnym w Rozniszewie od 18 maja.

            Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

            Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

            Centrum Myśli Jana Pawła II, w ramach realizacji misji upowszechniania intelektualnego i duchowego dziedzictwa Karola Wojtyły, już w maju br. udostępni portal JP2online.pl – największą internetową bazę papieską zawierającą m. in. zdjęcia, teksty, dokumenty oraz nagrania video. Korzystanie z niej będzie nieodpłatne, a większość materiałów będzie udostępniona na wolnej licencji.

             

          • Ponad MILION odwiedzających!!!

          •  

             

            Tak całkiem po cichu, przedwczoraj, licznik odwiedzin naszej szkolnej strony www przekroczył liczbę 1 000 000. Cieszymy sie bardzo z tak dużej liczby gości, wszak nie jesteśmy wielką szkołą. Mamy nadzieję, że na nastepny milion odwiedzin będziemy czekać krócej.

             

             

        • Międzynarodowy Dzień Ziemi
          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

          •  

             

            Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22. kwietnia. Po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. 

            Wspieranie środowiska oraz uczenie się o nim jest możliwe również w czasie koronawirusa. Organizacje ekologiczne udostępniają wiele materiałów edukacyjnych oraz tłumaczą, jak dbać o to każdego dnia. To akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
            Co roku w szkołach podczas specjalnie zorganizowanych zajęć uczniowie wychodzili na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczali wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj były to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowano wspólne sadzenie drzew. Wiele stowarzyszeń na całym świecie organizowało także różne manifestacje, konferencje czy pokazy. 

            Uczniowie naszej szkoły udowodnili. że działania proekologiczne można prowadzić również w trudnym czasie pandemii. Wzięli sprawy w swoje ręce i indywidualnie, bądź z rodzeństwem zabrali się za sprzątanie swojego najbliższego otoczenia oraz za sadzenie drzew i krzewów. Działania niektórych z nich możemy obejrzeć na przesłanych zdjęciach.

            Dziękujemy tym wszystkim naszym uczniom, którzy czynnie świętowali w tym roku Dzień Ziemi.