• WSIADAJ NA ROWER!

     • Program PROJEKTOR zaprasza do rowerowej rywalizacji! Wygrajmy mega nagrody dla szkoły w Rozniszewie!

      Zapraszamy Was do rowerowej rywalizacji! Wykręcaj kilometry na rowerze na rzecz Programu PROJEKTOR, rywalizuj z innymi placówkami z Drużyny PROJEKTORA i wygrajcie ogromne zestawy materiałów plastycznych o wartości 1000, 500 lub 300 zł.

      O co chodzi?

      Program PROJEKTOR zakwalifikował się do 2. etapu konkursu OdLOTTOwa jazda! organizowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

      Rywalizacja polega na wykręcaniu kilometrów na rowerze Każdy przejechany kilometr przybliża Program PROJEKTOR do zdobycia grantu. Dotacja zostanie przeznaczona na wsparcie projektów społecznych, które zaprojektują i zrealizują dzieci w ramach Warsztatów z PROJEKTOREM w kolejnym roku szkolnym. Kilometry są zliczane dzięki aplikacji Activy.

      Jak zdobyć zestaw materiałów plastycznych?

      Wykręcajcie na rowerze jak najwięcej kilometrów! Trzy szkoły, które do 25 sierpnia pokonają zespołowo najdłuższy dystans, zdobędą zestawy materiałów plastycznych o wartości: 1000 zł, 500 zł oraz 300 zł.

      Kochani! Zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji - nauczycieli, rodziców, dzieci, przyjaciół. Kilometry przez Was wykręcane zostaną zsumowane!

      Każda z osób musi zainstalować aplikację Activy i w nicku wpisać nazwę Naszej szkoły: SP Rozniszew

      Rywalizacja trwa do 25 sierpnia!

      A oto krótka Instrukcja:

      1. Pobierzcie aplikację Activy ze sklepu:

      Google [klik],

      AppStore [klik].

      2. W swoim nicku wpiszcie nazwę naszej szkoły: SP Rozniszew .

      3. Wybierzcie wyzwania “OTWARTE”.

      4. Odszukajcie wyzwanie "OdLOTTOwa jazda".

      5. Jako beneficjenta wybierzcie "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości".

      6. Ruszajcie na rower!

      Pamiętajcie, aby za każdym razem, kiedy jedziecie na rowerze - włączyć aplikację Activy!

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     • Tradycyjnie uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w rozniszewskiej świątyni przez księdza proboszcza Wojciecha Celucha. Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły.

      Tam uczniów, rodziców i nauczycieli powitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska. Przypomniała nam, że za nami 176 dni nauki, pełnych pracy, wielu inicjatyw i sukcesów edukacyjnych. Gratulowała wytrwałości i osiągnięć, które dziś podsumowują odbierane świadectwa –przepustka do kolejnej klasy!

      Szczególne słowa skierowane były do Ósmoklasistów, którzy właśnie kończą edukację w naszej szkole. Pani Dyrektor życzyła dobrego startu w nowych szkołach oraz fantastycznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód. „Niech Wasze tegoroczne wakacje będą jak najdłuższe zdanie złożone – pełne przymiotników w stopniu najwyższym i czasownika 'relaksować się' we wszystkich czasach i trybach.” ści

      W dalszym ciągu uroczystości wychowawcy wszystkich klas wręczyli najlepszym uczniom nagrody za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce i świadectwa "z czerwonym paskiem". nadmienić należy, że nagrodzonych było całkiem sporo, a najlepsza siódemka czyli uczniowie ze średną ocen powyżej 5,0 otrzymała stypendia za wyniki w nauce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

      Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia klas kończących I i II etap nauczania czyli 8-ej i 3-ej wraz z wychowawcami, rozdanie świadectw pozostałym uczniom i ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami klas i ...

      Przed nami długo oczekiwane wakacje – czas zasłużonego odpoczynku, beztroski i relaksu. Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i wracajcie do nas zdrowi i pełni energii we wrześniu!

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

     • SZKOLNY KLUB ORTOGRAFFITI

     • Poprawność ortograficzna jest piętą Achillesową wielu uczniów. Czwartoklasiści podjęli jednak ortograficzne wyzwanie, poznając i utrwalając reguły pisowni poprzez aktywne działanie w szkolnym Klubie Ortograffiti.

      Podczas półrocznej przygody z ortografią na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych uczniowie wykonywali ciekawe i różnorodne ćwiczenia w zeszytach Ortograffiti, a także zrealizowali dwa projekty według własnego pomysłu - stworzyli "ortograficzne węże" i "ortograficzne dłonie". Koniec roku szkolnego tuż tuż, więc kończymy działanie Klubu Ortograffiti, ale oczywiście o zasadach poprawności ortograficznej nie zapominamy i jak najszybciej do codziennej pisowni je wdrażamy.

     • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

     • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę turystyczno - krajoznwczą w najstarsze góry Europy, Góry Świętokrzyskie. Swoją wędrówkę rozpoczęli z Huty Szklanej, czerwonym szlakiem, na Święty Krzyż. Spacer w cieniu wspaniałych okazów przyrodniczych Świętokrzyskiego Parku Narodowego był bardzo przyjemny. Po około połowie godziny dotarliśmy do Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Muzeum zajmuje część zabudowań klasztornych na Świętym Krzyżu. W czasie zwiedzania uczniowie usłyszeli mnóstwo ciekawych informacji o przyrodzie Łysogór i całego ŚPN. Poznali faunę i florę parku oraz zagadnienia związane z geologią oraz pradziejami regionu. Prawdziwą perełką tego miejsca jest punkt widokowy nad gołoborzami, które można podziwiać ze specjalnie przygotowanej platformy widokowej.

      Po wizycie na platformie widokowej, buszowaniu na straganach, wyruszyliśmy Drogą Królewską, malowniczym szlakiem ŚPN, ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi. Niektórzy pierwszy raz w życiu  szli takim górskim szlakiem, ale poradzili sobie świetnie, chociaż nie obyło się bez kilku upadków, na szczęście bez ran ociekających krwią.

      Po zejściu uczestnicy zawitali do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. Jest to nowoczesny obiekt multimedialny, popularyzujący dawny ośrodek produkcji żelaza. Zwiedzili również Osadę Starożytną z epoki żelaza.

      Na zakończenie wizyty w województwie świętokrzyskim, znowu był zakup ostatnich pamiątek, lody i gofry. Wszyscy byli zmęczeni i panie miały nadzieję, że wycieczkowicze będą drzemać w autobusie, ale były to tylko płonne marzenia. Pełni werwy szczęśliwie wróciliśmy do domu.

     • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO DOLINY DINOZAURÓW

     • Wycieczka zerówkowiczów i przedszkolaków do Doliny Dinozaurów była pełna przygód, mimo deszczowego dnia! Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach chemicznych, gdzie z zaangażowaniem tworzyły miniwulkany, obserwując fascynujące reakcje chemiczne.

      Następnie, podczas warsztatów plastyczno-paleontologicznych, mali artyści mieli okazję wykonać własne figurki dinozaurów. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał własnoręcznie zrobioną figurkę, która będzie im przypominać o tej niezwykłej przygodzie.

      Przemierzając klimatyczne ścieżki parku, dzieci spotykały realistyczne modele dinozaurów, które wzbudzały ich ciekawość i zachwyt. Na koniec dnia, wszyscy wrócili do autobusu pełni nowych wrażeń i wiedzy. Wizyta w Dolinie Dinozaurów okazała się być niezapomnianą przygodą, która na długo zostanie w ich pamięci, mimo kapryśnej pogody.

     • 20 MINUT DLA MATEMATYKI

     • W ramach realizacji projektu "20 Minut dla Matematyki" odbyły się warsztaty, w czasie których rodzice wspólnie z dziećmi mieli okazję tworzyć matematyczne pomoce dydaktyczne.

      Warsztaty te miały na celu nie tylko wsparcie dzieci w nauce , ale również zaangażowanie rodziców w codzienne aktywności matematyczne ich dzieci. Dzięki wspólnym działaniom nauczycieli, rodziców i dzieci, możliwe było stworzenie środowiska sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi matematycznemu najmłodszych,
      co z pewnością zaowocuje w przyszłości
      .

     • GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

     • Udziałem w ogólnopolskiej konferencji zakończyliśmy w naszej szkole realizację zajęć profilaktycznych z programu Godzina dla Młodych Głow @MlodeGlowy fundacji UNAWEZA @unaweza Martyny Wojciechowskiej. Projekt na ten rok szkolny zakończył się bogatą w program konferencją podsumowującą dotychczasowe działania i ewaluację przedsięwzięcia. Kolejna edycja już po wakacjach!

     • KONCERT PIOSENKI WAKACYJNEJ

     • W poniedziałek, 10 czerwca, zawitał do nas po raz kolejny pan Eugeniusz Chudak Morzuchowski z piaseczyńskiej Agencji Promocja. Tym razem przywiózł ze sobą trzech muzyków, którzy zaproponowali nam koncert piosenki wakacyjnej. Panowie Mariusz Kuczewski, Maciej Szczepanik i Grzegorz Ostrowski sięgnęli po powszechnie znane i popularne piosenki kojarzone z letnim wypoczynkiem.

      Mogliśmy nie tylko wysłuchać, ale i zaśpiewać tak znane utwory jak: "Bieszczady", "Stokrotka i harcerz", "Biała sukienka", "Tratwa blues", "Hej sokoły" czy "Lato, lato czeka". No z tym śpiewem jakoś nie bardzo naszym uczniom wychodziło, ale tłumaczymy to wczesnym, poniedziałkowym porankiem. Jedno jest pewne, wakacje już blisko!

     • PIKNIK KLASY TRZECIEJ

     • Koniec roku szkolnego coraz bliżej i pogoda dopisuje więc trzecioklasiści urządzili sobie mały piknik z zawodami sportowymi i ogniskiem. Zabawa była świetna, a niezawodne w takich sytuacjach mamy zadbały o napoje i kiełbaski na ognisko. Prawie zapomnieliśmy, że zajęcia szkolne jeszcze się odbywają!

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Jako, ze Dzień Dziecka wypadł w tym roku w sobotę, jego szkolne obchody przesuneliśmy na poniedziałek 3-go czerwca. Mimo, że niektóre lekcje odbyły się normalnie to świąteczne zamieszanie było przez wszystkich odczuwalne. Już rano podczas specjalnego apelu pani dyrektor Agnieszka Suska złożyła wszystkim uczniom i przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia. Potem zapoznała wszystkich z planem obchodów Dnia Dziecka.

      Atrakcji było sporo - dwa seanse filmowe, bajka dla przedszkolaków i klas I-III, a dla starszych wzruszający film "Bella i Sebastian - drugie pokolenie". Po filmie przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu . W ogrodzie szkolnym stanęła ogromna nadmuchiwana zjeżdżalnia, która przyciągała małych odważnych jak magnes . Było mnóstwo śmiechu i radości, gdy dzieci zjeżdżały z piskiem w dół. Obok czekały kolorowe stanowiska do malowania buziek i robienia tatuaży . Na twarzach dzieci pojawiały się motylki, zwierzaki, a ich rączki zdobiły kolorowe tatuaże. Atrakcje dla starszych zapewnili strażacy z rozniszewskiej OSP. Zademonstrowali sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Uczniowie obługiwali popularne sikawki i byli transportowani w nowoczesnych noszach pomocy medycznej.

      Niestety, pogoda postanowiła spłatać figla . Zaczęło padać i lody zafundowane przez Radę Rodziców trzeba było zjeść na sali gimnastycznej lub w salach lekcyjnych. Ale to wcale nie popsuło nastroju! Dzieci wciąż były pełne entuzjazmu, delektując się zimnymi smakołykami .

      To był prawdziwie bajkowy Dzień Dziecka, pełen niezapomnianych chwil i uśmiechów!

     • SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM

     • Dzisiaj, w poniedziałek 3-go czerwca, odwiedził naszą szkołę nasz dzielnicowy starszy sierżant Patryk Dzięcioł z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą. Jako, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje przypomniał nam o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa.

      Zapytał uczniów o znajomość numerów telefonów alarmowych, sposobie zgłaszania zdarzenia podczas kontaktu z takim numerem. Oczywiście przypomniał o udzielaniu pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Nie zabrakło informacji o zasadach ruchu drogowego. Policjant odpowiadał na pytania uczniów, w tym również na pytanie jak zostać policjantem. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzące wakacje będą spokojne i bezpieczne.

     • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

     • W środę 29 maja uczniowie klasy czwartej naszej szkoły odwiedzili szkołę w Brzózie. Ten wyjazd dla czwartoklasistów był bardzo ważny, no i niektórzy przeżywali lekki stres. Naszym celem było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie mieli wykazać się znajomością przepisów w ruchu drogowym, oraz umiejętnością jazdy na rowerze w celu uzyskania pierwszego dokumentu pozwalającego na poruszanie się rowerem na drogach publicznych – karty rowerowej.

      Po krótkim zapoznaniu się z całym terenem i jazdach próbnych uczniowie przystąpili do egzaminu. Pozytywny wynik egzaminu praktycznego jest jednym z kilku elementów zaliczenia, aby otrzymać  kartę rowerową.

      Wszystkim udało się uzyskać wyniki pozytywne, choć niektórych kosztowało to sporo nerwów i chwile niepewności. Było to trochę stresujące przeżycie, ale bardzo ciekawe i w przyszłości kolejne klasy czwarte tak będą zdawać egzamin praktyczny z jazdy na rowerze.

      Bardzo dziękujemy panu Dariuszowi Pronobisowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzózie za zaproszenie i możliwość skorzystania z bazy i sprzętu rowerowego miasteczka.

     • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

     • Właśnie zostały ogłoszone wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Mazowiecki Kurator Oświaty, działając na podstawie Porozumienia z dnia 13 lutego 2024 roku z Wojewodą Mazowieckim, podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym, wskazując szkoły, które zostaną objęte wsparciem finansowym, wraz z wysokością tego wsparcia. Od początku programu wnioskowaliśmy o wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

      Wreszcie w edycji 2024 udało się nam pozyskać długo oczekiwane wsparcie finansowe.

      Całkowity koszt realizacji tego zadania to 31 250 zł w tym: kwota przyznanego wsparcia finansowego wynosi 25 000 zł, wkład własny organu prowadzącego to kwota 6 250 zł.

     • "W DŻUNGLI EMOCJI"

     • Nasza szkoła z dumą informuje o udanym wydarzeniu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

      Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu przeprowadziliśmy działania promujące czytelnictwo. Dzięki pozyskanemu wsparciu, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz zerówkowicze mogli uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach zatytułowanych "W dżungli emocji". Podczas warsztatów dzieci wysłuchały aktorskiego czytania fragmentów "Księgi dżungli" Rudyard Kiplinga, co stało się punktem wyjścia do rozmów o emocjach i ćwiczeń teatralnych. Maluchy, razem z rodzicami, stworzyły własne lalki teatralne, ucząc się jednocześnie podstaw animacji oraz rozwijając swoją wyobraźnię. Warszataty poprowadziła Magdalena Pawelec-Śląskiewicz -aktorka lalkarka (a także teatralna i kabaretowa).

      Przedszkolaki, zerówkowicze oraz ich rodzice – to Wasza energia, ciekawość i chęć odkrywania świata książek wypełniły te warsztaty radością i kreatywnością. Dzięki Wam "Księga dżungli" Rudyard Kiplinga ożyła na nowo, a teatr lalek, który wspólnie stworzyliśmy, zyskał niepowtarzalny charakter. Niech te wspólnie spędzone chwile będą początkiem Waszej wspaniałej przygody z literaturą.

      Czekamy na kolejne spotkania i nowe, równie magiczne doświadczenia.

     • KIERMASZ DLA LILIANKI

     • 28 maja w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny na rzecz Lilianki Bilińskiej zorganizowany z inicjatywy uczniów klasy czwartej i wychowawczyni pani Agaty Janowskiej-Wachnik.

      Nie sposób było przejść obojętnie obok tak kolorowych, pięknie wyglądających i wyśmienicie smakujących słodkości przygotowanych przez rodziców czwartoklasistów. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, jednocząc wszystkich w jednym szczytnym celu – zebraniu środków pieniężnych na dalsze leczenie 3-letniej Lilianki

      W ramach akcji pomocy Liliance odbyły się już:

      - szkolne warsztaty charytatywne, na których uzbieraliśmy 1 520 zł;

      - kiermasz ciast przed kościołem pw. Narodzenia NMP w Rozniszewie, podczas którego mieszkańcy wsparli akcję kwotą 4 240 zł,

      - szkolny kiermasz czwartoklasistów zwieńczony kwotą 1 832 zł.

      Łącznie nasza rozniszewska społeczność dołożyła cegiełkę na rzecz Lilianki w postaci kwoty 7 592 zł

      Wszystkie środki zostały już wpłacona na konto zbiórki.

      Miło jest nam również poinformować, że udało się zebrać całkowitą, niezbędną kwotę, w wysokości 1 800 000 zł, umożliwiającą dziewczynce otrzymanie szczepionki przeciw nawrotowi choroby.

      Zorganizowane akcje pokazały, że potrafimy się zjednoczyć w geście pomocy. Za okazaną ofiarność i pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy! Dla nas to tak niewiele, a dla kogoś może oznaczać wszystko. Dziękujemy za zaangażowanie!

     • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

     • Bardzo wczesnym rankiem w środę, 22 maja, pięćdziesięcioosobowa grupa naszych uczniów wraz z nauczycielkami - opiekunkami wyruszyła na wycieczkę do Zakopanego. Jednak nie udali się tam od razu, w planie pierwszego dnia ekspedycji był Park Rozrywki Energylandia w zatorze. Spędzone tam kilka godzin na długo pozostanie w pamięci naszych wycieczkowiczów. Dawka ekstremalnych emocji z pewnością wystarczy na kilka tygodni. Pełni wrażeń dopiero póżnym popołudniem dotarli do Zakopanego, a raczej Kościeliska gdzie w pensjonacie Harnaś miel zarezerwowane noclegi.

      Drugiego dnia wycieczki, w czwartek, skąpani w deszczu i zmęczeni młodzi turyści poznali smak górskiej wędrówki, spacerując urokliwą Doliną Kościeliską. Wrócili jednak nasyceni solidną dawką wiedzy na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego, którą przekazał nam przewodnik, a górskie powietrze dodało im energii do podziwiania przepięknej, zabytkowej architektury Zakopanego. 

      Pogoda ostatniego dnia wyprawy była dla naszych wycieczkowiczów łaskawsza. Z samego rana wyjechali z Kościeliska i udali się do Zakopanego, gdzie spotkali się z przewodnikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przyjemnym spacerem przemierzyli Drogę pod Reglami, by następnie podziwiać Dolinę Białego. W drodze powrotnej wzięliśmy udział w zajęciach terenowych. Ostatnim punktem dzisiejszej wyprawy był Tatrzański Park Edukacyjny, gdzie mogli poobserwować wiele gatunków zwierząt występujących w Tatrach, a także pooglądać pod mikroskopami nasze przyrodnicze znaleziska. Potem długi, bo ośmiogodzinny powró do Rozniszewa i nareszcie spokojna noc we własnym łóżku.

     • WARSZTATY CHARYTATYWNE DLA LILIANKI

     • Za nami warsztaty charytatywne tworzenia upominków dla mam. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas, a także najmłodsi z oddziału przedszkolnego i zerowego.

      Wytworem dziecięcych rąk są przepiękne bransoletki i drewniane kwiatuszki, które powstały przy ogromnym zaangażowaniu dzieci, w przemiłej atmosferze.

      Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że niemal wszyscy uczniowie i wychowawcy tak chętnie wzięli udział w akcji przeprowadzonej przez p. Agatę Janowską-Wachnik, co jest dowodem na rozumienie idei pomocy drugiemu człowiekowi. Głównym celem tego działania jest finansowe wsparcie leczenia 3-letniej Lilianki, kuzynki naszych uczniów, która zmaga się z chorobą nowotworową - neuroblastomą. Po zakończeniu leczenia w Polsce konieczne będzie podanie kosztownej szczepionki uniemożliwiającej nawrót choroby.

      Udział w warsztatach był na pewno dla uczniów lekcją empatii. Dodatkowo upominki trafią do mam. Przyjemnie było popatrzeć, jak dzieci skrupulatnie dobierały kolory i kolejność koralików tak, żeby trafiły w gust swoich ukochanych mam.

      Nie sposób nie wspomnieć o pomocy koleżeńskiej zorganizowanej przez starszych uczniów pomagających najmłodszym przy nawlekaniu niesfornych koralików i zawiązywaniu delikatnych żyłek. Była to okazja do integracji całej społeczności uczniowskiej.

      Podsumowanie akcji na rzecz Lilianki nastąpi po szkolnym kiermaszu czwartoklasistów, który odbędzie się 28 maja. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i zachęcamy do dalszego zaangażowania się w pomoc.