• KONCERT MUZYKI BAŁKAŃSKIEJ

          • Pierwszy w roku szkolnym 2024/2025 koncert muzyczny organizowany przez Agencję Artystyczną PROMOCJA odbył się dziś rano.

            Był to „Koncert muzyki bałkańskiej”, w którym wystąpiło czterech muzyków grających na klarnecie, trąbce, akordeonie i kontrabasie. Zespół występował na wielu festiwalach i koncertach zarówno w Polsce jak i za granicą. W programie tego dynamicznego koncertu usłyszeliśmy wiele znanych i mniej znanych melodii bałkańskich.

            Utwory, które usłyszeliśmy różniły się nastrojem, żywiołowością czy rytmem. Rzadko zdarza się słyszeć utwory w rytmach siedem czy jedenaście szesnastych. Różne były również kraje pochodzenia tych kompozycji - Kosowo, Czarnogóra, Bułgaria, Rumunia. Była też pieśń cygańska. Przy okazji odbyła się mała lekcja muzyki poświęcona instrumentom dętym drewnianym i blaszanym. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak je rozpoznawać. Takie połączenie zabawy z nauką bardzo nam się podoba.

          • POMAGAMY POWODZIANOM!

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice i przyjaciele szkoły.

            Niedawna powódź dotknęła wiele rodzin, które straciły dach nad głową i potrzebują naszej pomocy. W tych trudnych chwilach pokażmy, że mamy wielkie serca i nie zostawiamy nikogo w potrzebie! W ramach szkolnej akcji organizujemy zbiórkę dla poszkodowanych.

            Miejsce zbiórki: główny hol szkoły

            Czas: 17-20.09.2024

            Razem możemy więcej! Pomóżmy tym, którzy teraz najbardziej nas potrzebują!

            Dziękujemy za każdą pomoc!

            #PomocDlaPoszkodowanych #RazemSilniejsi #SzkolnaZbiórka

          • TEATRZYK KAMISHIBAI W ZERÓWCE

          • Dziś w PSP w Rozniszewie odbyły się wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych uczniów z klasy 0. Dzieci miały okazję poznać fascynującą metodę kamishibai, czyli japońskiego teatru obrazkowego. Tematem naszych zajęć była bajka “O Panach Palcach”. Bajka opowiada o przygodach pięciu palców, które razem tworzą jedną rękę. Każdy palec ma swoje unikalne cechy i umiejętności, ale dopiero współpracując, mogą osiągnąć wielkie rzeczy. To piękna lekcja o współpracy, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział i zaangażowanie, a Pani Bożenie z Biblioteki Pedagogicznej w Grójcu za poprowadzenie zajęć!

          • NARODOWE CZYTANIE - KORDIAN 2024

          • W piątek,13 września 2024 r. o godzinie 10:00, w Skansenie Militarnym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie odbyło się wyjątkowe wydarzenie literackie – wspólne czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie", która od 2012 roku rozpoczęła się czytaniem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W bieżącym roku czytaliśmy "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

            W sali muzealnej Skansenu Bojowego w Mniszewie zebrała się grupa ponad stu uczniów ze szkół: Szkoły Podstawowej w Chmielewie , Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, Szkoły Podstawowej w Mniszewie oraz Szkoły Podstawowej w Rozniszewie. "Kordiana" czytali uczniowie ze szkół w Chmielewie, Magnuszewie i Rozniszewie (reprezentowali nas chłopcy z klas VII-ej i VIII-ej) oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mniszewie. Wśród czytających nie zaprakło przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Magnuszewie, pracowników Magnuszewskiego Centrum Kultury i innych.

            Warto przypomnieć, że honorowy patronat nad akcją objęła Para Prezydencka, Pan Prezydent Andrzej Duda tak zachęcał do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia:

            "Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski."

          • MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MIESZKAŃCÓW ZIEMI MAGNUSZEWSKIEJ

          • W środę, 11 września, w Szkole podstawowej w Rozniszewie odbyły się Masowe Biegi Przełajowe Mieszkańców Ziemi Magnuszewskiej. Uczestniczyło w nich 345 uczniów wszystkich szkół z terenu naszej gminy! To pierwsza tak duża impreza, która odbyła się na nowych obiektach sportowych, które zostały oddane w tym roku do użytku.

            Organizatorem całego przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie Zrzeszenie LZS, reprezentowane przez Mirosława Górkę - członka Prezydium Rady Wojewódzkiej Mazowieckiego Zrzeszenia LZS. Pan Mirosław przywiózł ze sobą całą górę nagród, pucharów i medali dla zwycięzców rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. W każdej osobno starowały dziewczynki, a osobno chłopcy. Ponieważ startującymi byli uczniowie z klas I-VIII biegów jak nietrudno policzyć było sporo. Na koniec na starcie stanęły przedszkolaki z oddziału zerowego naszej szkoły.

            Na zakończenie rywalizacji odbyło się losowanie nagród pocieszenia – piłek ufundowanych przez Burmistrza Magnuszewa Pana Wojciecha Wachnika. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

          • Po dwóch miesiącach pełnych słońca i wakacyjnych przygód, jak co roku, spotkaliśmy się, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Po mszy świętej odprawionej w rozniszewskiej świątyni przez Księdza Proboszcza Wojciecha Celucha przeszliśmy na plac szkolny gdzie Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz naszego specjalnego gościa – Burmistrza Magnuszewa, pana Wojciecha Wachnika.

            W szczególny sposób przywitaliśmy najmłodszych – przedszkolaków oraz pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę. Dla wielu uczniów to kolejny rok pełen wyzwań, nowych doświadczeń i wiedzy do zdobycia. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważny jest każdy etap edukacji i jak każda klasa niesie ze sobą unikalne wyzwania i radości.

            Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny pełni energii, gotowi na 10 miesięcy wspólnej podróży po ścieżkach wiedzy. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce, rozwoju pasji i wielu radosnych chwil.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie udali się na pierwsze spotkania z wychowawcami, aby przygotować się do nowych wyzwań.

            Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego!

          • ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. 
            Już 2 września zapraszamy Was serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025!  To wyjątkowy dzień, kiedy po letnich wakacjach wracamy do naszej szkolnej rodziny, pełni energii i gotowi na nowe wyzwania.

          • DNI ADAPTACYJNE

          • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 2 września 2024 roku rozpoczną edukację przedszkolną, wraz z Rodzicami na ZAJĘCIA ADAPTACYJNE organizowane w naszej szkole w dniach 26.08.2024 r. (poniedziałek) – 29.08.2024 r. (czwartek) w godz. 8.30-12.30 ( we wtorek 27.08. i w czwartek 29.08. zajęcia do godz.11.00).

            Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, plac zabaw i otoczenie szkoły. Zapoznają się z nauczycielkami, pracownikami szkoły, nowymi koleżankami i kolegami z grupy. Zaprosimy dzieci do udziału w zabawach integracyjnych oraz w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych w sali i na terenie placu szkolnego.

            Pragniemy, aby wszystkie dzieci z uśmiechem, bez stresu i płaczu, z radością i chęcią do nas przychodziły.

            Prosimy o zabranie butów na zmianę, drugiego śniadania i picia dla dzieci.

            Serdecznie zapraszamy!

            Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych w SP w Rozniszewie

          • WAKACYJNE ZAJĘCIA WOLONTARIATU STUDENCKIEGO

          • Za nami trzy niesamowite dni pełne radości, nauki i zabawy w ramach programu PROJEKTOR!

            Każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń. Ostatni dzień okazał się szczególnie wyjątkowy, dzięki studentom Filipowi i Mateuszowi, którzy zorganizowali dla dzieci ekscytującą grę terenową!

            Gra terenowa była prawdziwym hitem! Dzieci miały okazję wyruszyć na przygodę, rozwiązując zagadki, szukając wskazówek i pracując zespołowo, by osiągnąć cel.

            Chłopaki, dziękujemy Wam za wspaniałe zajęcia i niesamowite pomysły! Dzięki Wam te trzy dni były pełne magii i niezapomnianych chwil. Wasza energia, zaangażowanie i kreatywność sprawiły, że dzieci miały okazję przeżyć coś wyjątkowego.

            Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział i świetną zabawę! Bez Was ta przygoda nie byłaby tak udana. Jesteśmy pewni, że te trzy dni na długo pozostaną w Waszej pamięci.

            „Projektor – Wolontariat Studencki” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

            https://www.facebook.com/PROJEKTOR.official

          • WSIADAJ NA ROWER!

          • Program PROJEKTOR zaprasza do rowerowej rywalizacji! Wygrajmy mega nagrody dla szkoły w Rozniszewie!

            Zapraszamy Was do rowerowej rywalizacji! Wykręcaj kilometry na rowerze na rzecz Programu PROJEKTOR, rywalizuj z innymi placówkami z Drużyny PROJEKTORA i wygrajcie ogromne zestawy materiałów plastycznych o wartości 1000, 500 lub 300 zł.

            O co chodzi?

            Program PROJEKTOR zakwalifikował się do 2. etapu konkursu OdLOTTOwa jazda! organizowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

            Rywalizacja polega na wykręcaniu kilometrów na rowerze Każdy przejechany kilometr przybliża Program PROJEKTOR do zdobycia grantu. Dotacja zostanie przeznaczona na wsparcie projektów społecznych, które zaprojektują i zrealizują dzieci w ramach Warsztatów z PROJEKTOREM w kolejnym roku szkolnym. Kilometry są zliczane dzięki aplikacji Activy.

            Jak zdobyć zestaw materiałów plastycznych?

            Wykręcajcie na rowerze jak najwięcej kilometrów! Trzy szkoły, które do 25 sierpnia pokonają zespołowo najdłuższy dystans, zdobędą zestawy materiałów plastycznych o wartości: 1000 zł, 500 zł oraz 300 zł.

            Kochani! Zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji - nauczycieli, rodziców, dzieci, przyjaciół. Kilometry przez Was wykręcane zostaną zsumowane!

            Każda z osób musi zainstalować aplikację Activy i w nicku wpisać nazwę Naszej szkoły: SP Rozniszew

            Rywalizacja trwa do 25 sierpnia!

            A oto krótka Instrukcja:

            1. Pobierzcie aplikację Activy ze sklepu:

            Google [klik],

            AppStore [klik].

            2. W swoim nicku wpiszcie nazwę naszej szkoły: SP Rozniszew .

            3. Wybierzcie wyzwania “OTWARTE”.

            4. Odszukajcie wyzwanie "OdLOTTOwa jazda".

            5. Jako beneficjenta wybierzcie "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości".

            6. Ruszajcie na rower!

            Pamiętajcie, aby za każdym razem, kiedy jedziecie na rowerze - włączyć aplikację Activy!

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Tradycyjnie uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w rozniszewskiej świątyni przez księdza proboszcza Wojciecha Celucha. Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły.

            Tam uczniów, rodziców i nauczycieli powitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Suska. Przypomniała nam, że za nami 176 dni nauki, pełnych pracy, wielu inicjatyw i sukcesów edukacyjnych. Gratulowała wytrwałości i osiągnięć, które dziś podsumowują odbierane świadectwa –przepustka do kolejnej klasy!

            Szczególne słowa skierowane były do Ósmoklasistów, którzy właśnie kończą edukację w naszej szkole. Pani Dyrektor życzyła dobrego startu w nowych szkołach oraz fantastycznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód. „Niech Wasze tegoroczne wakacje będą jak najdłuższe zdanie złożone – pełne przymiotników w stopniu najwyższym i czasownika 'relaksować się' we wszystkich czasach i trybach.” ści

            W dalszym ciągu uroczystości wychowawcy wszystkich klas wręczyli najlepszym uczniom nagrody za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce i świadectwa "z czerwonym paskiem". nadmienić należy, że nagrodzonych było całkiem sporo, a najlepsza siódemka czyli uczniowie ze średną ocen powyżej 5,0 otrzymała stypendia za wyniki w nauce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

            Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia klas kończących I i II etap nauczania czyli 8-ej i 3-ej wraz z wychowawcami, rozdanie świadectw pozostałym uczniom i ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami klas i ...

            Przed nami długo oczekiwane wakacje – czas zasłużonego odpoczynku, beztroski i relaksu. Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i wracajcie do nas zdrowi i pełni energii we wrześniu!

            Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

          • SZKOLNY KLUB ORTOGRAFFITI

          • Poprawność ortograficzna jest piętą Achillesową wielu uczniów. Czwartoklasiści podjęli jednak ortograficzne wyzwanie, poznając i utrwalając reguły pisowni poprzez aktywne działanie w szkolnym Klubie Ortograffiti.

            Podczas półrocznej przygody z ortografią na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych uczniowie wykonywali ciekawe i różnorodne ćwiczenia w zeszytach Ortograffiti, a także zrealizowali dwa projekty według własnego pomysłu - stworzyli "ortograficzne węże" i "ortograficzne dłonie". Koniec roku szkolnego tuż tuż, więc kończymy działanie Klubu Ortograffiti, ale oczywiście o zasadach poprawności ortograficznej nie zapominamy i jak najszybciej do codziennej pisowni je wdrażamy.

          • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

          • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę turystyczno - krajoznwczą w najstarsze góry Europy, Góry Świętokrzyskie. Swoją wędrówkę rozpoczęli z Huty Szklanej, czerwonym szlakiem, na Święty Krzyż. Spacer w cieniu wspaniałych okazów przyrodniczych Świętokrzyskiego Parku Narodowego był bardzo przyjemny. Po około połowie godziny dotarliśmy do Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Muzeum zajmuje część zabudowań klasztornych na Świętym Krzyżu. W czasie zwiedzania uczniowie usłyszeli mnóstwo ciekawych informacji o przyrodzie Łysogór i całego ŚPN. Poznali faunę i florę parku oraz zagadnienia związane z geologią oraz pradziejami regionu. Prawdziwą perełką tego miejsca jest punkt widokowy nad gołoborzami, które można podziwiać ze specjalnie przygotowanej platformy widokowej.

            Po wizycie na platformie widokowej, buszowaniu na straganach, wyruszyliśmy Drogą Królewską, malowniczym szlakiem ŚPN, ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi. Niektórzy pierwszy raz w życiu  szli takim górskim szlakiem, ale poradzili sobie świetnie, chociaż nie obyło się bez kilku upadków, na szczęście bez ran ociekających krwią.

            Po zejściu uczestnicy zawitali do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. Jest to nowoczesny obiekt multimedialny, popularyzujący dawny ośrodek produkcji żelaza. Zwiedzili również Osadę Starożytną z epoki żelaza.

            Na zakończenie wizyty w województwie świętokrzyskim, znowu był zakup ostatnich pamiątek, lody i gofry. Wszyscy byli zmęczeni i panie miały nadzieję, że wycieczkowicze będą drzemać w autobusie, ale były to tylko płonne marzenia. Pełni werwy szczęśliwie wróciliśmy do domu.

          • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO DOLINY DINOZAURÓW

          • Wycieczka zerówkowiczów i przedszkolaków do Doliny Dinozaurów była pełna przygód, mimo deszczowego dnia! Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach chemicznych, gdzie z zaangażowaniem tworzyły miniwulkany, obserwując fascynujące reakcje chemiczne.

            Następnie, podczas warsztatów plastyczno-paleontologicznych, mali artyści mieli okazję wykonać własne figurki dinozaurów. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał własnoręcznie zrobioną figurkę, która będzie im przypominać o tej niezwykłej przygodzie.

            Przemierzając klimatyczne ścieżki parku, dzieci spotykały realistyczne modele dinozaurów, które wzbudzały ich ciekawość i zachwyt. Na koniec dnia, wszyscy wrócili do autobusu pełni nowych wrażeń i wiedzy. Wizyta w Dolinie Dinozaurów okazała się być niezapomnianą przygodą, która na długo zostanie w ich pamięci, mimo kapryśnej pogody.

          • 20 MINUT DLA MATEMATYKI

          • W ramach realizacji projektu "20 Minut dla Matematyki" odbyły się warsztaty, w czasie których rodzice wspólnie z dziećmi mieli okazję tworzyć matematyczne pomoce dydaktyczne.

            Warsztaty te miały na celu nie tylko wsparcie dzieci w nauce , ale również zaangażowanie rodziców w codzienne aktywności matematyczne ich dzieci. Dzięki wspólnym działaniom nauczycieli, rodziców i dzieci, możliwe było stworzenie środowiska sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi matematycznemu najmłodszych,
            co z pewnością zaowocuje w przyszłości
            .

          • GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

          • Udziałem w ogólnopolskiej konferencji zakończyliśmy w naszej szkole realizację zajęć profilaktycznych z programu Godzina dla Młodych Głow @MlodeGlowy fundacji UNAWEZA @unaweza Martyny Wojciechowskiej. Projekt na ten rok szkolny zakończył się bogatą w program konferencją podsumowującą dotychczasowe działania i ewaluację przedsięwzięcia. Kolejna edycja już po wakacjach!